Προς το περιεχόμενο

Orange Rockerverb MK1 50 Combo και πεταλια


Captain Dog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανεις εμπειρια με το συγκεκριμενο κομπο σε συνδυασμο με πεταλια?

 

Απλα σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κομπο και διαβαζω στο νετ συνεχεια οτι δε δουλευει καλα με πεταλια. Τι ισχυει?

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτο που σου ειπα και στο πμ,μην ακους ΑΣΧΕΤΟΥΣ που λενε  ΜΠΟΥΡΔΕΣ.Ο ενισχυτης ειναι εξαιρετικος και ακουγεται,οπως ολοι οι καλοι ενισχυτες,ΘΑΥΜΑΣΙΑ με πεταλια .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν, όμως, να τον ακούσεις πρώτα για να δεις αν σου αρέσει και το ηχόχρωμά του.

 

Εδιτ: Passive, αυτό το review έψαχνα για να ποστάρω αλλά δεν το έβρισκα! Προσωπικά θα προτιμούσα τον OR50 από τον Rockerverb. Και αν μιλάμε για αγορά καινούργιου θα προτιμούσα να ξοδέψω τα χρήματα μου σε έναν παλιό Orange πχ OR120 μιας και κυμαίνονται στα ίδια χρήματα και κατασκευαστικά είναι πολύ καλύτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλαμε για καινουργιο .Μιλαμε για μεταχειρισμενο μιας και ειναι ο ΜΚ1. Το ηχχρωμα του μαρεσει. Εχω βρει αυτον και τον Marshall Vintage Modern 50W. Απλα επειδη εχω ηδη πεταλιερα με πεταλια που ειναι βασικα για τον ηχο μου δε θελω να βρεθω προ εκπληξεως.

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι εγω semi-out-off topic ? Η Orange αυτοπλασαριζοταν στις διαφημισεις τις ως only made in UK κτλπ κτλπ. Και καλα εκανε μαζι της. αλλωστε και οι τιμες των ενισχυτων το προδιδουν καπως . Αυτος :

http://www.thomann.de/gr/orange_or_15_h.htm ειναι UK ? δεν ροταω κακοπροαιρετα απλα επειδη δεν βρηκα κατι στο σαιτ της. γιατι οσο να πεις εχει εχει μεγαλη διαφορα απο τα ακριβα της μοντελα και δεν ειναι κουτι lunchbox ειναι μεγαλος η κανω λαθος ?

 

Δεν νομιζω να εχεις προβλημα ρε συ. αν ειναι κοντα ο τυπος που τον πουλα δεν πας καμια βολτα με την πεταλιερα σου αππο κει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν ροταω κακοπροαιρετα απλα επειδη δεν βρηκα κατι στο σαιτ της. γιατι οσο να πεις εχει εχει μεγαλη διαφορα απο τα ακριβα της μοντελα και δεν ειναι κουτι lunchbox ειναι μεγαλος η κανω λαθος ?

Δεν είναι μεγάλος ο OR15, το σασί έχει ίδιο μέγεθος με τον Tiny Terror απλά έχει και ξύλινο κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου