Προς το περιεχόμενο

Orange Rockerverb MK1 50 Combo και πεταλια


Captain Dog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες περισσοτερο headroom το εχει, απλα τα 25αρια Greenback δεν το αφηνουν να ακουστει (οποτε με μαγαλυτερα μεγαφωνα θα εχεις και περισσοτερο καθαρο headroom) βεβαια  δεν το συνιστω γιατι θα χαλασει ο χαρακτηρας του (τον εχω συνδεσει με καμπινες με μεγαλυτα μεγαφωνα αλλα ενω ειναι πεντακαθαρος δεν εχει τη γλυκα που εχει με τα GB)

 

Ισως τοτε καποια στιγμη πειραματιστω με τις προενισχυτριες λαμπες....

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

o orange ειναι έρωτας ο 50ρις ο rockerverb...τον ειχα τον πούλησα...λάθος μου,

 

Πετάλια μια χαρά παίζει,,,,αργα ή γρηγορα θα τον ξαναπάρω

 

Oλα τα λεφτα και το καθαρο του καναλι

 

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ανακοινωση... :P

 

Μετα απο τεστινγκ και των 2 κατεληξα και πηρα τον Marshall Vintage Modern 50W Combo. Εβγαλα οτι ηχο ηθελα πολυ ευκολα και σαν ενισχυτη και σαν συνδυασμο με τα πεταλια μου. Δεν εχει απολυτα καθαρο καναλι αλλα το clean headroom φτανει τα 35W που μου ειναι αρκετα προσωπικα.

 

O Orange μου αρεσε λιγο πιο πολυ σαν ενισχυτης ειδικα το drive του αλλα οχι τοσο το καθαρο και ειδικα με το fuzz  ειχα λιγο θεμα.

 

 

 

 

Τελεια επιλογη,μπραβο φιλε μου.

Για να ξεφυγουμε λιγο...

το καλυτερο πεταλι σε συνδιασμο με το νεο σου μωρο ειναι αυτο=

majik box rocket fuel.

και παλι καλα γουστα.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεια επιλογη,μπραβο φιλε μου.

Για να ξεφυγουμε λιγο...

το καλυτερο πεταλι σε συνδιασμο με το νεο σου μωρο ειναι αυτο=

majik box rocket fuel.

και παλι καλα γουστα.

 

Δε το εχω δει...Αλλα εδω και κατι ωρες το καλυτερο πεταλι ειναι Way Huge Red Llam και αγιος ο θεος....

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Captain dog καλωσορισες στο club και εγω τον vintage modern τον 50 χρησιμοποιώ(head βεβαια) και τον εχω λατρεψει.Το loop του ενισχυτη ειναι απο μονο του κανα db πιο πανω απο τν ενισχυτη επομενως μεσω του loop μπορεις ν πεις οτι εχεις περισσοτερο headroom.Για drive σε στυλ orange rockeverb δοκιμασε με το body 8 detail 7 βγαζει ενα πολυ orange like drive ιδανικο για stoner,sludge και τετοια.Γενικοτερα τ μεγαλυτερο ατου του ενισχυτη αυτου ειναι το body και detail.

 

*επισης ασχετο εχω παρατηρησει οτι ολοι οι ορανγε ειναι υπερβολικα χαωδης με muff style πεταλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου