Προς το περιεχόμενο

James Labrie Dream Theater


YOUHOU

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρα πολυ καλη φωνη και καλος frontman.

Για κατι φημες που κυκλοφορουν γι'αυτον(εαν ειναι αληθεια)....απλα δεν με ενδιαφερουν.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι είναι το μόνο που μου τη σπάει στους Dream Theater. Πολύ ξερή φωνή, όλο λαρύγγι, σα να τον τσιμπάς κάνει...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα περισσότερα κομμάτια μου αρέσει αρκετά, μάλλον η φωνή του ταιριάζει απόλυτα με το ύφος των Theater και άλλωστε επιδικνύει μεγάλες φωνητικές δυνατότητες. Υπόψιν, μιλάμε για τις studio εκτελέσεις.

 

Στα live όμως υπάρχουν κομμάτια στα οποία πραγματικά είναι σπαστικός, εντελώς ξερός όπως είπε ο wasted και ζορίζεται να βγάλει τα δύσκολα μέρη. Σαν να τραγουδάει άλλος άνθρωπος στα albums.

Σαν frontman δεν κάνει και πάρα πολλά, όπως πρέπει για το συγκρότημα στο οποίο βρίσκεται όπου μοιραία άλλοι είναι το κέντρο της προσοχής.

 

Γενικά, μου αρέσει και βέβαια θεωρώ ότι οι Theater δύσκολα θα έβρισκαν κάποιον που να έχει φωνή πιο ταιριαστή με τη μουσική τους. Για κάτι φήμες που κυκλοφορούν, δεν έχω ιδέα! Μήπως ακούστηκε και γι' αυτόν ότι δεν είναι... φανατικός; :D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μέτριος. Αρκετά καλός τεχνικά, αλλά πολύ βαρετό ηχόχρωμα και μέτριες δυνατότητες από πλευράς "οργάνου". Επιπλέον μου φαίνεται και πολύ flat στην ερμηνεία του. Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί τον επέλεξαν για να είμαι ειλικρινής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ALCHEMIST ΜΙΛΑΜΕ ΣΤΙΣ STUDIO ΕΚΤΕΛΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΚΗ ΦΩΝΗ Ο ΤΥΠΟΣ.ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΡΑΞΗΜΩ ΠΑΝΤΩΣ.ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ SCORE ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΤΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΩΣ ΣΥΓΚΟΤΗΜΑ.ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΦΩΝΗΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΚΑΙ Ο PORTNOY ΕΙΧΕ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ BACKING.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι στο live in Budogan dvd αλλα και στην περσινη συναυλια που πηγα ηταν πολυ καλος.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι στο live in Budogan dvd αλλα και στην περσινη συναυλια που πηγα ηταν πολυ καλος.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι από τις περιπτώσεις που η "κατρακύλα" στο πέρασμα τως χρόνων είναι εμφανής. Αρκετά σημεία από το παλιότερο υλικό είναι πιά στα όρια της έκτασης του-για να μην πω πέρα απ'αυτή.

 

Ο αδερφός μου πάντως, που, σημειωτέον, είναι του...λαϊκού, τον βρίζει χρόνια ότι σφίγγεται για να ακουστεί πιό Dickinson κι από τον ίδιο τον Bruce... 8O

 

Δεν κατάφερα ποτέ να ακούσω κάτι τέτοιο... :?

 

Συνολικά, όπως και οι λοιποί Theater, μου είναι συμπαθής μέχρι το Scenes From A Memory. Από εκεί και μετά, όπως και οι λοιποί Theater, κλάφτα Χαράλαμπε...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου