Προς το περιεχόμενο

Celica Westbrook - μάθημα ερμηνείας


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε... αει απο δω χάμω καμμένοι...  ;D

Αυτο δεν λέει τιποτα. Αλλά και να ήταν playback και να τραβηξε την εικόνα μετά, αυτα που τραγουδάει (οι "τσαλικάντζες") δεν διορθώνονται με auto tune. Εξ άλλου ποιος ο λόγος; Οπως είπαμε δεν είναι καμμια σταρ...

 

Παρεξήγησις...

Δεν λέω ότι δεν τραγουδάει η ίδια. Απλά λέω ότι το οπτικό στήσιμο είναι μούφα καθώς το κομμάτι το ηχογράφησε  - μάλλον - ακούνητη σε σώμα, κεφάλι και χέρια. Και τώρα το παίζει show. Κάτι τέτοια έκανε και η Britney και της βγήκε το όνομα ;)

 

Άσε δε που τα "σπασίματα" στα χείλη μου θύμισαν τον Billy Idol. ;D

Ωχ, ωχ, ωχ...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία και σωστή φωνή (από τις χιλιάδες που υπάρχουν), αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερα αξιοπρόσεκτο από κει και πέρα... και αν πάρεις καθαρά το ηχητικό αποτέλεσμα, γνωρίζοντας προηγούμενες εκτελέσεις του συγκεκριμένου κομματιού, λογικά δεν θα σε κρατήσει παρά μόνο λίγα δευτερόλεπτα. Συμφωνώ ότι η όλη ερμηνεία διακρίνεται από φουλ επαγγελματισμό, και αυτοπεποίθηση (μπράβο στην κοπελιά από αυτή την άποψη), διαφωνώ ότι πρόκειται για "μάθημα ερμηνείας" όπως τιτλοφορείται το θέμα (το στόχο του τον πέτυχε βέβαια - χωρίς αυτή τη φράση πιθανά να μην είχα μπει καν να την τσεκάρω), καθώς μου ακούγεται κάπως βαρύ.

 

Επίσης το "κάποιοι έχουν όλο το πακέτο" του yameth μοιάζει ελαφρώς ανακριβές. Δεν μπορεί να βγει συμπέρασμα για όλο το πακέτο από μια καλή εκτέλεση ενός γνωστού κομματιού. Ο επαγγελματισμός ναι, το όλο το πακέτο περιλαμβάνει όμως και έννοιες όπως δημιουργία, εύρος δυνατοτήτων, επαγγελματικές επιλογές, κλπ. Κι εντάξει, αν αναφερόμαστε αλλού για το όλο το πακέτο, απλά χαριτωμένη και γλυκούλα είναι, δεν μιλάμε και για καμιά θεά (ωστόσο δεν λογοκρίνουμε τον έρωτα... αν αρέσει στο yameth και στον οποιονδήποτε, δεν μας πέφτει λόγος).

 

Υ.Γ: Μπαίνοντας να δω το thread, περίμενα κάτι τέτοιο προσωπικά να πω την αλήθεια (αν και το μάθημα εδώ είναι εξωγήινο είναι αλήθεια)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...αλλά θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει τι συμβαίνει στο 4:14*...(ή μάλλον γιατί δεν συνέβη κάτι.)

 

*λέγοντας 4:14 δεν εννοώ το μικρόφωνο στα αριστερά.  ;D :D

 

Προφανως λαμβανεται απο αλλο μικροφωνο, αυτο το μπροστινο της

δεν δουλευει εκεινη τη στιγμη...

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο βιντεο ειναι playback. Το τελευταιο βιντεο του fusionakis, ειναι too cheesy και κουραστικο. Και οι δυο ομως (Rachelle Ferrell & Jennifer Hudson) ειναι φωναρες. 8)

 

(αυτο το "Viper Alley - Est. 2011" ειναι ολα τα λεφτα. Σιγα ρε μεγαλε, ουτε 3 χρονια μαγαζι δεν εισαι...  :-X ;D)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα πολλά βίντεό της, τιμώντας την εισήγηση του admin, και κατέληξα: είναι μία λευκή που έχει αναπτύξει ένα γούστο για το μαύρο ρεπερτόριο των 60's...

 

Πρέπει να το πάρει αλλιώς (δηλαδή να το ρίξει στην κάντρυ) ώστε να βρει το δρόμο της ως Shania Twain wanna-be, και αν της κάτσει και κανένας μαντράχαλος να της γράψει ΚΑΛΑ τραγούδια, θα σαπίσει στο χρήμα.

 

Εμένα μου έβγαλε και λίγη αντιπάθεια.. πιτσιρίκα τώρα να κλαίει για χαμένους έρωτες και τέτοια, με ΛΕΥΚΟ κιθαρίστα δίπλα... τι διάολο.. σε ποιον ακριβώς απευθύνεται;

 

Οι επίσης λευκές φιλενάδες της που την έχουν αράξει στον καναπέ του φτωχόσπιτου στο οποίο ζει, την υποστηρίζουν (τυχερός ο κιθαρίστας από αυτή την άποψη), αλλά δεν θα αγόραζα δίσκο της σε αυτή τη φάση (και είμαι HUGE Shania Twain fan).

 

Ως γυναίκα... μου θύμισε φυσιογνωμικά την Παπαρίζου όταν πλακώνεται στα γαλακτομπούρεκα (των οποίων επίσης είμαι HUGE FAN), και αντιλαμβάνομαι τη γοητεία και την αφύπνιση που προκαλεί, αλλά η Twain είναι πιο όμορφη.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα πολλά βίντεό της, τιμώντας την εισήγηση του admin, και κατέληξα: είναι μία λευκή που έχει αναπτύξει ένα γούστο για το μαύρο ρεπερτόριο των 60's...

 

Πρέπει να το πάρει αλλιώς (δηλαδή να το ρίξει στην κάντρυ) ώστε να βρει το δρόμο της ως Shania Twain wanna-be, και αν της κάτσει και κανένας μαντράχαλος να της γράψει ΚΑΛΑ τραγούδια, θα σαπίσει στο χρήμα.

 

Εμένα μου έβγαλε και λίγη αντιπάθεια.. πιτσιρίκα τώρα να κλαίει για χαμένους έρωτες και τέτοια, με ΛΕΥΚΟ κιθαρίστα δίπλα... τι διάολο.. σε ποιον ακριβώς απευθύνεται;

 

Οι επίσης λευκές φιλενάδες της που την έχουν αράξει στον καναπέ του φτωχόσπιτου στο οποίο ζει, την υποστηρίζουν (τυχερός ο κιθαρίστας από αυτή την άποψη), αλλά δεν θα αγόραζα δίσκο της σε αυτή τη φάση (και είμαι HUGE Shania Twain fan).

 

Ως γυναίκα... μου θύμισε φυσιογνωμικά την Παπαρίζου όταν πλακώνεται στα γαλακτομπούρεκα (των οποίων επίσης είμαι HUGE FAN), και αντιλαμβάνομαι τη γοητεία και την αφύπνιση που προκαλεί, αλλά η Twain είναι πιο όμορφη.

 

:)

 

 

 

Θα μας χρειαστεί? Να τη πάρουμε στο γρουπ?  ;D 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταιο βιντεο του fusionakis, ειναι too cheesy και κουραστικο. Και οι δυο ομως (Rachelle Ferrell & Jennifer Hudson) ειναι φωναρες.

 

Κάθε πράγμα καλό είναι να βλέπεται και να κρίνεται υπό τις σωστές συνθήκες... εδώ έγινε ένα αυθόρμητο κάλεσμα μιας τεράστιας μουσικού στο live της προς μία ανερχόμενη μεγάλη τραγουδίστρια, και από κει και πέρα η φάση ήταν free... με τη Hudson να μένει αποσβολωμένη να κοιτάει το ίνδαλμά της και τα τρελά πράγματα που κάνει στην πορεία του ας πούμε τζαμαρίσματος (το οποίο είναι και μάθημα ερμηνείας και φωνητικής έκφρασης από τα λίγα). Σίγουρα αν τραγουδούσαν μαζί κάποιο συγκεκριμένο κομμάτι ίσως να έβγαινε ένα αποτέλεσμα που να μπορείς να το απολαύσεις περισσότερες φορές από ό,τι αυτό το φλου τζαμάρισμα, το οποίο προσφέρεται ουσιαστικά για μία ακρόαση (εκτός κι αν θέλει κανείς να δοκιμάσει να βγάλει τις νότες που χτυπάνε οι κυρίες), αλλά το να το δεις μια φορά, και αντί να θαυμάσεις τα συγκλονιστικά πράγματα που βγαίνουν από το λαρύγγι και από όλη την έκφραση της κυρίας Ferrell, το μόνο που σου βγαίνει να πεις είναι ότι αυτή η μη προσχεδιασμένη 8λεπτη συνύπαρξη είναι κατά βάση κάτι "κουραστικό", προσωπικά με ξεπερνάει. Πόσο μάλλον τη στιγμή που δεν σε κουράζει η φωνή του Γκίλαν πχ που είναι γιαγιαδίστικη και τείνει προς το κουραστικό για συνεχές άκουσμα είτε στα στούντιο είτε στα λάιβ εδώ και 20 χρόνια (με την οποία καταπιαστήκαμε σε άλλο thread λίγο καιρό πριν).

 

Άλλωστε το βίντεο το πόσταρα σαν παράδειγμα μαθήματος ερμηνείας (κι εδώ μάλιστα είναι μάθημα μεταξύ ενός κολοσσού κι ενός ανερχόμενου "μαθητευόμενου" κολοσσού σε κατάσταση ζωντανής και πλήρους έκθεσης), σε αντιδιαστολή με το αρχικό βίντεο της αγαπητής Celica, που θεωρω υπερβολή να χαρακτηριστεί σαν τέτοιο.

 

Πρέπει να το πάρει αλλιώς (δηλαδή να το ρίξει στην κάντρυ) ώστε να βρει το δρόμο της ως Shania Twain wanna-be, και αν της κάτσει και κανένας μαντράχαλος να της γράψει ΚΑΛΑ τραγούδια, θα σαπίσει στο χρήμα.

 

Ως γυναίκα... μου θύμισε φυσιογνωμικά την Παπαρίζου όταν πλακώνεται στα γαλακτομπούρεκα (των οποίων επίσης είμαι HUGE FAN), και αντιλαμβάνομαι τη γοητεία και την αφύπνιση που προκαλεί, αλλά η Twain είναι πιο όμορφη.

 

Κι εγώ θα την προτιμούσα να αγκυροβολήσει προς κάντρυ μεριά, ή τελοσπάντων να μην κολλήσει στα μαύρα all-time classics, γιατί δεν την πολυπαίρνει. Πάντως είναι πολύ πιο mainstream σε εμφάνιση από την Παπαρίζου (εγώ προτιμώ την μπαμπάτσικη Παπαρίζου και πάλι), και νομίζω θέμα σύγκρισης με τη Shania δεν τίθεται.

(από 0:59)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου