Προς το περιεχόμενο

Zoom g3 ή zoom g2 DM


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!αποφασησα να αγοράσω μια πεταλιερα μετα απο καιρο χωρίς κανένα εφέ!μονο το reverb του burgera που εχω.μετα απο ψάξιμο είμαι ανάμεσα σε αυτα τα δυο.το θέμα ειναι οτι το τελευταίο καιρο είμαι στην φάση του thrush metal χωρίς όμως να εχω παρατήσει τα αλλα είδη.το g3 ειναι ανώτερο απο το g2.1 αλλα το signature  του Dave έχει πολλούς δικούς του είδους που μου αρέσουν πολυ

Το ερώτημα τώρα ειναι αν θα μπορω να βγάλω αυτούς τους ήχους με το g3 διότι το 40 δευτερόλεπτα looper ειναι παρα πολλα σε σύγκριση με τα 5 του αλλου και εχω ενθουσιαστει

Επίσης θέλω να αρχίσω να κάνω κάποιες ηχογραφισεις στο pc οπότε μου έχουν φανεί ιδανικές λύσεις αυτα το πεταλακια

 

Θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας για το πιο απο τα δυο να αγοράσω και αν θα μπορω να βγάλω τους ήχους του g2 με το g3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ήχοι που θέλω θα βγουν;

Δες τα preset των ήχων του Mustaine που σου αρέσουν στο G2.1 και επανέλαβέ τα στο 3.

Είναι καλύτερο μηχάνημα και λογικά νομίζω ότι θα σε καλύψει.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ήχοι που θέλω θα βγουν;

Για τους clean ανετα, για τους βρωμικους ισως το mustaine ειναι πιο κοντα σε αυτο που θες, παντως το βραδακι θα δοκιμασω το g3 να δω ποσο μπορει να ερθει κοντα σε megadeth. Σαν feeling βεβαια και σαν ποιοτητα modeling το G3 ειναι σουπερ για τα λεφτα του!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε μου λέτε ότι είμαι οκ με το g3?βασικά είχα "πορωθει"  με του Dave αλλά θα πάρω το g30 γιατί κάποτε μπορεί να αλλάξουν τα γούστα οπότε ποτέ δεν ξέρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε μου λέτε ότι είμαι οκ με το g3?βασικά είχα "πορωθει"  με του Dave αλλά θα πάρω το g30 γιατί κάποτε μπορεί να αλλάξουν τα γούστα οπότε ποτέ δεν ξέρεις!

Παρε το G3, περασε το τελευταιο firmware (αν δεν ειναι ηδη περασμενο) και θα εισαι οκ. Τα γουστα δεν ξερω αν αλλαξουν το σιγουρο ειναι πως παντα θα θες να αλλαζεις μηχανηματα και πεταλιερες ;) Ειναι το GAS....

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου