Προς το περιεχόμενο

επιλογη πολυ φθηνου μπασου.


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα συντροφοι......

ο κολλητος μου θυμηθηκε στα γεραματα να παιξει λιγο μπασο(οχι οτι ξερει τιποτα... ;D) και βρηκε τα παρακατω.....εαν καποιο ξεχωριζει απο τα αλλα και ειναι αξιοπρεπες για τα λεφτα του...(δεν το νομιζω  ::))....ή να προτεινει καποιο αλλο σε αυτα τα λεφτα....

 

 

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_rbx170bl.htm

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbb200bk_ebass.htm

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbb400tbk_ebass.htm

 

http://www.thomann.de/gr/warwick_rockbass_streamer_std_4_bks.htm

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_rbx170ovs.htm

 

 

ευχαριστω δηλωνω ασχετος στο θεμα.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα εμπιστευόμουν σαφώς περισσότερο ένα φτηνό warwick από τα άλλα που έβαλες.

 

Ανάλογα πόσο ενδιαφέρεται ο φίλος σου να ασχοληθεί με το ζήτημα στην πορεία παίρνει και κάτι που να ταιριάζει σε αυτό που θέλει και τον βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα εμπιστευόμουν σαφώς περισσότερο ένα φτηνό warwick από τα άλλα που έβαλες.

 

:)

σε squier ισως?

στις αγγελιες ακομα καλυτερα? ;)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Αντώνη είσαι και δικό μας παιδί.....

Πάρε τον φίλο σου και κάντε τσάρκα στα μαγαζιά να τα πιάσει, να τα δει, να του ανοίξει η όρεξη. Τι τα θες τώρα αν το αξίζουν ή δεν το αξίζουν.

Αφού το παιδί να γρατσουνίσει θέλει.

Πάτε να δείτε χρώματα και μπράτσα (ΔΕΝ υπάρχουν άλλα κριτήρια  ;D) να κεράσει και τις μπύρες (φωνάξτε με και μένα στα Εξάρχεια να σας πω γνώμη ;D).

Τι πιο ωραίο από αυτό;

Επιλογή από κομπιούτερ και μετά Thoman και στο σπίτι; Δε λέει ρε φίλε.

Άποψη μου και μην τα πάρεις πάλι ......  ;)

 

Πάντως για τη δουλειά που τα θέλει, μια χαρά είναι.

Εγώ με ένα παρόμοιο Yamahάκι είχα περάσει πολλά ωραία απροβλημάτιστα χρόνια.

Μετά γράφτηκα στο forum ..........  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με τον Evilnye!

Το φθηνό Warwick κρίνω ότι είναι σαφώς η καλύτερη επιλογή. Έχω παίξει με ένα από αυτά και μου φάνηκε πολύ αξιοπρεπές για τα λεφτά του.

Θεωρώ ότι αν θα μπορούσε ο φίλος σου να δώσει κάτι παραπάνω (269 ευρώ) θα άξιζε να πάρει και το Corvette Rock Bass, που το θεωρώ ίσως την καλύτερη επιλογή για έναν αρχάριο επειδή είναι εξαιρετικά ευκολόπαιχτο.

Επιπλέον και στα δύο όργανα μετράνε πολύ τα Mec ηλεκτρικά.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)

σε squier ισως?

στις αγγελιες ακομα καλυτερα? ;)

 

Είπα να σπάσω την παράδοση και να μη λέω φέντερ όπου υπάρχει θέμα για 'ψάχνω μπάσο"

Και ολοφάνερα ο ενδιαφερόμενος δεν έχει και καμιά ιδιαίτερη απαίτηση, οπότε τι να τον βάλεις τον άνθρωπο σε επιπλέον σκέψεις; Πάρε ένα εκεί, 4 χορδές, μαγνήτες, πάρτο κ απ το νετ κ αδοκίμαστα, αβασάνιστα κ μετά ξαναέλα άμα ασχοληθείς :D

 

Απ την άλλη άμα κερνάει ο οντιοκώστας στα εξάρχια καφέδες μπύρες κ τέτοια, πήγαινε, αλλά μετά άμα γυρίσεις με 3 μπάσα κανείς δε σε φταίει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις και τα b-stock του Νάκα.Έχει κάτι μπασάκια Dean γύρω στα 100€.Από εκεί πήρα το δικό μου και έμεινα ικανοποιημένος στη σχέση τιμής-απόδοσης.

Μετά,πιστεύω,στις αγγελίες θα βρεις κάτι καλό,αν έχεις τη σχετική υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι 200 ειμαστε να υποθεσω; Το Yamaha ειναι μια χαρα μπασο για τα λεφτα του (να του βαλουμε και αυτοκολλητο "Audiokostas ApprovedTM"). Τα Rockbass γενικα δε μου εχουν κανει ποτε καλη εντυπωση, εχω δοκιμασει πολλα μοντελα και σε διαφορες περιοδους και παντα μενω με την αισθηση πως στα λεφτα τους υπαρχει κατι αισθητα καλυτερο. Να δοκιμασει και κανα Affinity P, τα Squier πλεον ειναι αξιοσεβαστα οργανα και τι καλυτερο για πρωτο μπασο απο ενα ωραιοτατο φτηνο P bass; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι καλυτερο για πρωτο μπασο απο ενα ωραιοτατο φτηνο P bass; ;D

r_00060417.jpg

 

.&-

 

Και αν δεν του αρέσει, στο παίρνω εγώ.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Αντώνη είσαι και δικό μας παιδί.....

Πάρε τον φίλο σου και κάντε τσάρκα στα μαγαζιά να τα πιάσει, να τα δει, να του ανοίξει η όρεξη. Τι τα θες τώρα αν το αξίζουν ή δεν το αξίζουν.

Αφού το παιδί να γρατσουνίσει θέλει.

Πάτε να δείτε χρώματα και μπράτσα (ΔΕΝ υπάρχουν άλλα κριτήρια  ;D) να κεράσει και τις μπύρες (φωνάξτε με και μένα στα Εξάρχεια να σας πω γνώμη ;D).

Τι πιο ωραίο από αυτό;

Επιλογή από κομπιούτερ και μετά Thoman και στο σπίτι; Δε λέει ρε φίλε.

Άποψη μου και μην τα πάρεις πάλι ......  ;)

 

Πάντως για τη δουλειά που τα θέλει, μια χαρά είναι.

Εγώ με ένα παρόμοιο Yamahάκι είχα περάσει πολλά ωραία απροβλημάτιστα χρόνια.

Μετά γράφτηκα στο forum ..........  ;)

 

 

ΚΩΣΤΑ το κακο ειναι οτι το παιδι δεν εχει αποψη επι τους θεματος......καθολου ομως......και επειδη δεν θελω να παμε να τα πιασω εγω στα χερια μου και να του πω αυτο χωρις να εχω αλλο κριτηριο πρωτα γι'αυτο ρωτησα.Εαν μου πειτε το yamaha και αλλο ενα θα παμε μαζι και θα τα δουμε και εκει θα του πω και εγω την γνωμη μου.....Αλλα ελεγα μηπως καποιο απο τα παραπανω ξεχωριζει σε καποιο σημειο ωστε να διευκολυνω την αναζητηση.Εννοειται θα παμε να τα δουμε......αλλα δεν εχω χρονο να ψαξουμε ολη την αγορα για ενα μπασο που κοστιζει 200 ευρω....μεχρι στιγμης οι αποψεις συγκλινουν οποτε με βοηθησατε αρκετα...... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου