Προς το περιεχόμενο

Ούφ... Γέννησα!


dimicupo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..ακούστε το μικρό μου.....είναι ακόμα κακάσχημο,αλλά η πρώτη μου απόπειρα....χρησιμοποίησα το crystal audio,που δεν έχω μάθει να συγχρονίζω,τη ροζούλα μου (squier),ένα μικρόφωνο της π@#!%ς, 12ρα Yamaha APX 512E....βρίθει λαθών αλλά θα μάθω...που θα πάει :lol:

 

 

http://www.myspace.com/dimicupo

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Hello Dimicupos, ακούγεται ενδιαφέρον σαν ιδέα. Δώσε μας κι άλλα.

 

Mάλλον ταλαιπωρήθηκε λίγο στη γέννα όμως :lol: καθώς δεν μπορώ να ακούσω τι λένε τα λόγια. (Τα επόμενα να τα κάνεις με καισαρική :lol: :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλεύω κάτι τελέιως διαφορετικό Χαρίλαε,αλλά δεν μπορώ ακόμη να συγχρονίσω τα κανάλια στο crystal....ίδομεν 8)

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μα τι εννοείς δεν μπορείς να συγχρονίσεις τα κανάλια;

 

Η διαδικασία έχει ως εξής:

 

Πατάς record και ακούς 2 μέτρα (συνήθως) κλικ (μετρονόμο) και αρχίζεις να ηχογραφείς ακολουθώντας το τέμπο.

 

Στη συνέχει σε διπλανό τρακ, κάνεις το ιδιο, ακούγοντας το προηγούμενο. Τόσο απλά.

 

Αν συμβαίνει κάτι άλλο δεν μπορώ να το καταλάβω. Χρησιμοποιείς VST; Μάλλον όχι καθώς ακούγονται φυσικές κιθάρες.

 

Μετά φρόντισε λίγο τη σχέση της έντασης μεταξύ των καναλιών.

Οι ακουστικές έχουν χαρακτήρα. Το ηλεκτρικό σόλο, όχι.

 

Συνέχισε και πες μας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τωρα που το σκέφτομαι, μάλλον δεν χρησιμοποιείς ASIO driver. Πες το σεταπ σου. Κάρτα ήχου, κλπ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχηγέ με το notebook της δουλειάς έκανα το πείραμα.Αυτά που είπες για μέτρα και μετρονόμο θα τα κοιτάξω.Ευχαριστώ :wink:

δε μπορώ να συγχρονίσω εννοώ έπαιξα λίγο για να ηχογραφήσω δεύτερη φωνή και την έβαζε πάντα κάτι ms πριν την πρώτη(όχι δεν έφταιγα εγώ... :? )

 

 

....ολα απο ενα @#$ενισχυτάκι της fender περασμένα

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου