Προς το περιεχόμενο

καλυτερο synth για ambience


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα και ευχαριστω πολυ.... :)

 

Βασικα το ζαχαρωνω τωρα λιγες μερες το blofeld  απλα ηθελα να σιγουρευτω οτι οντως ειναι αυτο που θελω.....θα παω ΝΑΚΑ να το ακουσω και live...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα...ειμαι κατοχος motif xs το οποιο με καλυπτει ανετα σε ενα γκρουπ που παιζω....Αυτο που χρειαζομαι ειναι καποιο synth rack δεν ξερω το οποιο το θελω για ambience κατασταση....βασικα θελω arpegiator ωραια μπλιμπλικια  καποια γλυκα pads και πολλα εφε....δεν θελω fat ηχους trance κλπ

ενα jupiter8 θα μου εκανε νομιζω αλλα που........

χρειαζομαι κατι σαν συμπληρωμα μαζι με το  motif

 

θα προτιμουσα κατι σε rack λογω βαρους 2 synth

και low budget

 

ευχαριστω πολυ.... ;D

 

 

και σε ποιό κλαβιέ θα δώσεις midi link του rack (ανεξάρτητα το rack) πάνω στο motif ή σκέφτεσαι για άλλο midi κλαβιέ 49 πλήκτρων πχ πιο ελαφρύ? το έχεις σκεφτεί αυτό?

 

για δες το λίγο τεχνικά αν δε βολέυει γιατί θα έχεις πρόβλημα νομίζω με ένα κλαβιέ, πχ αν θες μία πλάτη στο αριστερό ένα lead στο δεξί και ξεχωριστό κομάτι arp ή drum track πχ για εισαγωγή χρειάζεσαι δύο κλαβιέ -ένα split στο ένα και ένα να παίζει τα άλλα. Αν είναι να έχεις 2 κλαβιέ on stage καλύτερα το δεύτερο να είναι harware synth όχι midi κλαβιέ με rack.

 

δοκίμασε πρώτα ένα rack να δεις αν σε βολεύει στο motif πριν αποφασίσεις.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου