Προς το περιεχόμενο

πεταλια dunlop mxr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

περνω.τον λογο σημερα για να σας μιλησω για τα εν λογω πεταλια

εγω οπος και τα φιλαρακια μου(μπασιστασ κ κιθαρα) εχουμε στην πεταλιερα μασ ασρκετα

ποτε μου δεν ειχα ψιφιακα εφφε οχι γιατι δεν τα προτιμαω αλλα επιδει ποτε δν βρεθηκαν στο

δρομο μου

μεχρι στιγμη εχω τα - carbon copy analog delay-phase 90-classic 108fuzz-

eric johnson fuzz face και για καποιο χρονικο διαστημα ειχα και το οβερντραιβ

του zakk wylde

πειτε μ και εκ μερουσ σασ ποια αλλα βρησκετε πετυχημενα

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

περνω.τον λογο σημερα για να σας μιλησω για τα εν λογω πεταλια

εγω οπος και τα φιλαρακια μου(μπασιστασ κ κιθαρα) εχουμε στην πεταλιερα μασ ασρκετα

ποτε μου δεν ειχα ψιφιακα εφφε οχι γιατι δεν τα προτιμαω αλλα επιδει ποτε δν βρεθηκαν στο

δρομο μου

μεχρι στιγμη εχω τα - carbon copy analog delay-phase 90-classic 108fuzz-

eric johnson fuzz face και για καποιο χρονικο διαστημα ειχα και το οβερντραιβ

του zakk wylde

πειτε μ και εκ μερουσ σασ ποια αλλα βρησκετε πετυχημενα

 

 

Καλησπερα σας,

 

Ειμαι κατοχος 2 πεταλιων MXR

 

1. Distortion 78' custom Badass (ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! ΑΚΟΥΣΕ ΤΟ!)

 

2. Overdrive GT-OD (Πριν 4 ημερες το πηρα και ειναι φοβερο.επισης με πολυ καθαρο κρυσταλινο ηχο)

 

Ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που ο Jorge Tripps (παλιός μπουτικοσχεδιαστής και κατασκευαστής των Way Huge) ήρθε από την Line 6 στην Dunlop/ΜXR πριν από 4-5 χρόνια, σημειώθηκε μια μεγάλη ποιοτική και ηχητική βελτίωση στην πλειοψηφία των πεταλιών της, με κυκλοφορία και πολλών νέων όπως των Fuzz Faces, του Carbon Copy κλπ. αλλά και πολύ προσεγμένων και πετυχημένων vintage reissues. Θα έλεγα πως σχεδόν όλα τα πετάλια που βγήκαν αυτά τα τελευταία 4 χρόνια αποτελούν μια πολύ καλή έως και εξαιρετική αγορά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ενδιαφέρομαι για τα δύο badass (distortion kai overdrive) μπορεί κάποιος να κάνει ένα review?

AndreasZ τί λες?  ;D

Σε reviews στο youtube, κυρίως για το badass distortion, άλλες φορές ακούγεται τελείως distorted ο ήχος, άλλες πάλι λιγότερο. Επίσης, πολλοί κάνουν αρνητικά σχόλια πως ακούγεται μουντό και πως δεν μπορούν να βγάλουν "καλό" ήχο, άλλοι πάλι είναι ενθουσιασμένοι. Η δε εταιρεία, το παρουσιάζει μαζί με το badass overdrive (υπάρχει και αντίστοιχο video) και αναφέρουν πως και τα δύο μαζί, "δένουν" καλά. Οπότε σκέφτομαι είτε την αγορά του overdrive και συνδυασμό με κάποιο άλλο εφέ της Boss ME-50 για περισσότερο distortion, είτε την αγορά και των δύο για να έχω ένα ωραίο συνδυασμό overdrive + distortion.

Any reviews για τα συγκεκριμένα? (Το τί θα αγοράσω είναι άλλο θέμα, δεν χαλάω το thread)  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχουν αρκετά true bypass στον κατάλογό τους σήμερα.

 

Περαν των WAY HUGE και CAE και καποιων αλλων(CRY BABY CLASSIC πχ)δε νομιζω να υπαρχουν...

τουλαχιστον οχι τα πλεον γνωστα...

ειδικα στα phasers-flanger-chorus-eq η κατασταση ειναι τραγικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαν των WAY HUGE και CAE και καποιων αλλων(CRY BABY CLASSIC πχ)δε νομιζω να υπαρχουν...

 

26 true bypass πετάλια, κι αυτό αν θεωρήσουμε πως ο κατάλογος αυτός είναι πρόσφατος (που δε το νομίζω μιας και δεν έχει ούτε τα Βadass, ούτε τα καινούργια επετειακά Jimi Hendrix που είναι όλα true bypass, άρα 31): http://www.jimdunlop.com/blog/what-is-true-bypass/

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου