Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones με την σφραγίδα της Φίνος Φιλμ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ;;

 

Το ίδιο πράμα βλέπουμε;

Μαλακοσαπουνόπερα στη Μέση Γη είναι.

 

Μ' αρέσει; Σαφέστατα

Θέλω να δω τι θα γίνει; Αναμφίβολα.

Είμαι και sucker για όλα τα μπαρουφοπαραμύθια εποχής (όχι δεν ακούω Heroic Metal).....

 

Είναι λογοτεχνία; Μια παπαριά και μισή είναι. Μη τρελλαθούμε.

Ανατροπή στην ανατροπή (για χάρη της ανατροπής πάντα) και ρίχνε ονόματα περισσότερα κι από τις νότες σε σόλο του Σατριάνι.

 

Κράτα και έναν χάρτη στη καβάτζα με το τι γίνεται γιατί χάνει (ή πηδάει) η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα.

 

Οτι μ' αρέσει, μ'αρέσει πάντως.

Το ίδιο και η κοκακόλα με την πίτσα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ;;

 

Το ίδιο πράμα βλέπουμε;

Μαλακοσαπουνόπερα στη Μέση Γη είναι.

 

Μ' αρέσει; Σαφέστατα

Θέλω να δω τι θα γίνει; Αναμφίβολα.

Είμαι και sucker για όλα τα μπαρουφοπαραμύθια εποχής (όχι δεν ακούω Heroic Metal).....

 

Είναι λογοτεχνία; Μια παπαριά και μισή είναι. Μη τρελλαθούμε.

Ανατροπή στην ανατροπή (για χάρη της ανατροπής πάντα) και ρίχνε ονόματα περισσότερα κι από τις νότες σε σόλο του Σατριάνι.

 

Κράτα και έναν χάρτη στη καβάτζα με το τι γίνεται γιατί χάνει (ή πηδάει) η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα.

 

Οτι μ' αρέσει, μ'αρέσει πάντως.

Το ίδιο και η κοκακόλα με την πίτσα.

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Α παπαπαπα... Γιατί βρε Κωστάκη μου δεν μας αφήνεις να χαρούμε το όνειρο μας;  ;D

 

Και να οι Δράκοι, και να οι Ξανθιές, και να οι Κοκκινομάλλες, και να, να μην μένει ρουθούνι και πάρε και τα medieval zombies, και κεφάλια να φεύγουν, και ίντριγκα και ανατροπή...

 

Σαν βλέπεις LOTR, Walking Dead, Borgen, West Wing και λίγο Play Boy Channel με την μία  ;D Τι άλλο να ζητήσει ο άνθρωπος;  

 

Για λογοτεχνία δεν είπε κανείς μας- παρόλα αυτά ο τύπος, το «έχει» ώστε τα βιβλία του να είναι «page turners». Αυτό βέβαια δεν μπορεί και να μην λέει τίποτα. Και τα βιβλία του Dan Brown είναι ψιλοσάχλες, αλλά ο τρόπος γραφής σε κάνει να θέλεις να τις διαβάσεις...

 

Παρόλα αυτά ο μπάρμπα Martin μας έβαλε στο trip του και κολλήσαμε για τα καλά...

 

ΥΓ: Το πιο ουάοοο τι είναι αυτό που διαβάζω/μπέρδεμα/ασύλληπτο time line/κάτσε καλά/πιάσε και δέκα χάρτες να μου βρίσκονται/αριστούργημα του είδους, νομίζω ότι παραμένει το Silmarillion.              

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ;;

 

Το ίδιο πράμα βλέπουμε;

Μαλακοσαπουνόπερα στη Μέση Γη είναι.

Μ' αρέσει; Σαφέστατα

Θέλω να δω τι θα γίνει; Αναμφίβολα.

Είμαι και sucker για όλα τα μπαρουφοπαραμύθια εποχής (όχι δεν ακούω Heroic Metal).....

Είναι λογοτεχνία; Μια παπαριά και μισή είναι. Μη τρελλαθούμε.

Ανατροπή στην ανατροπή (για χάρη της ανατροπής πάντα) και ρίχνε ονόματα περισσότερα κι από τις νότες σε σόλο του Σατριάνι.

 

Κράτα και έναν χάρτη στη καβάτζα με το τι γίνεται γιατί χάνει (ή πηδάει) η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα.

 

Θα'λεγα πως τρολιάζεις υπερβολικά σήμερα... με ή άνευ caps. Απλά κράτα και καμιά πισινή μήπως και η οπτική σου είναι υπέρ του δέοντος προσωπική και η προσπάθεια να αναχθεί σε πιο αντικειμενική ξεφουσκώσει απότομα χωρίς να πολυεδραιωθεί (βασικά με τέτοια ποστς ανάλογου ύφους αποκλείεται να εδραιωθεί εις τον αιώνα τον άπαντα, κάτι που δε νομίζω να σε απασχολεί κιόλας εδώ που τα λέμε, which of course is perfectly fine).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να οι Δράκοι, και να οι Ξανθιές, και να οι Κοκκινομάλλες, και να, να μην μένει ρουθούνι και πάρε και τα medieval zombies, και κεφάλια να φεύγουν, και ίντριγκα και ανατροπή...

Μαζί σου Μαπλοφόρε Ιππότη.

 

Για λογοτεχνία δεν είπε κανείς μας- παρόλα αυτά ο τύπος, το «έχει» ώστε τα βιβλία του να είναι «page turners». Αυτό βέβαια δεν μπορεί και να μην λέει τίποτα. Και τα βιβλία του Dan Brown είναι ψιλοσάχλες, αλλά ο τρόπος γραφής σε κάνει να θέλεις να τις διαβάσεις...

Ώπα. Κατά πως μου τα λέει το άλλο μισό (που ξέρει και γράμματα και μπορεί να διαβάζει) το GoT είναι πραγματικά page turner και συνάμα παπαριά ολκής που το ξέρει καλά και ο τηλεοπτικός συγγραφέας της. Ο Dan Brown από την άλλη έχει την ψευδαίσθηση ότι είναι λογοτέχνης. Όπως και το κοινό του. Δεν συγκαταλέγομαι σε αυτούς.

 

Όσο για τον Tolkien, άσε, θα ξεσηκώσω θύελλες (και θα βγάλει καντήλες ο Χαρούλης και δεν θα βαράει τα τομάρια καλά). Αλλά παραμένει λογοτέχνης και πατέρας του συγκεκριμένου είδους.

 

Το Eragon από την άλλη, είναι μακράν πιο καλογραμμένο βιβλίο.

ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΆ !!

 

Μια χαρά τα λέει ο Κώστας.

Σωστά τα λέει ο ΔOctapus.  ;D

 

κάτι που δε νομίζω να σε απασχολεί κιόλας εδώ που τα λέμε, which of course is perfectly fine).

....αλλά και ο Μπλάντης.  ;)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Όσο για τον Tolkien, άσε, θα ξεσηκώσω θύελλες (και θα βγάλει καντήλες ο Χαρούλης και δεν θα βαράει τα τομάρια καλά). Αλλά παραμένει λογοτέχνης και πατέρας του συγκεκριμένου είδους.

 

Το Eragon από την άλλη, είναι μακράν πιο καλογραμμένο βιβλίο.

ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ !!

 

 

Το Eragon δεν το έχω διαβάσει- αλλά θα το αναζητήσω γιατί ενδέχεται να υπάρχει στο σπίτι (έχουμε μεγάλη βιβλιογραφία από το εν λόγο είδος) 

 

 

Αλλά δεν σου κρύβώ ότι ψοφάω να διαβάσω την (μάλλον «αιρετική») άποψη σου για τον Tolkien. Όχι για τίποτα άλλο, αλλά για να δω αντιδράσεις Χάρη  ;D

 

Επίσης για τους φανατικούς του είδους: Ursula Le Guin - Το Έπος της Γαιοθάλασσας 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά δεν σου κρύβώ ότι ψοφάω να διαβάσω την (μάλλον «αιρετική») άποψη σου για τον Tolkien. Όχι για τίποτα άλλο, αλλά για να δω αντιδράσεις Χάρη  ;D

Κόπιασε σε "πρόβα" μας Ιππότη του Τίμιου Ροδόξυλου.

Θα του το ρίξω την ώρα που χει μπαγκέτες στα χέρια.

Θα χουμε και το γραφτήρι στο βίντεο και τα χουμε στη τσέπη τα 100Κ hits στο Ουτούμπι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ:Arya Stark και ξερό ψωμί. Η μικρή είναι killer  ;D     

Τρελό πανκιό!  ;D ;D

Παδιά συγγνώμη αλλά μιας και είμαι διάσημος για το εξαιρετικής αισθητικής χιούμορ μου παραθέτω ένα κειμενάκι για γερούς αναγνώστες....

 

 

Ηταν ο Τζεημι Λαννιστερ , και σερφαρε το web βλεποντας τα αγαπημενα του βιντεο. Συνεχεια ομως εβγαιναν ηλιθιες διαφημισεις στην αρχη, και του εσπαγαν τα νευρα επειδη επρεπε να καθεται και να περιμενει να τελειωσουν. Επειδη η κατασταση δεν παλευοταν αλλο, καλεσε μια συνδιασκεψη των Maesters απο ολο το Γουεστερος για να βρεθει λυση. Μαζευτηκαν λοιπον οι καλυτεροι Maesters που ηταν και κατασκευαστες πολυμεσικων ιστιοσελιδων : 6 απο το Casterly Rock , 10 απο το King's Landing, 5 απο το Winterfell και μαζι και ο αδεφος του Τζεημι ο Τυριον, πουειχε μεγαλη εμπειρια στον κλαδο αυτο. Aφου συζητησαν το θεμα για πολλες μερες, ψηφισαν για την καλυτερη λυση, και εφεραν τα πρακτικα στον Τζεημι : ολοι τον συμβουλευαν να παταει το κουμπακι που λεει παραβλεψη (skip) οταν εμφανιζεται η διαφημιση - ολοι, εκτος απο τον Τυριον, που ειχε ψηφισει να περιμενει να τελειωσει η διαφημιση. Διαβαζε σκυθρωπος ο Τζεημι τα πρακτικα, και ετσι τον βρισκει η ορεξατη αδερφη του η Σέρσεη.

-Τι εχεις Τζεημι; Τι συμβουλευει τελικα η συνδιασκεψη; και απανταει ο Τζεημι: -21 κατασκευαστες πλην Τυριον συνιστουν skip  ;D ;D ;D ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Τι εχεις Τζεημι; Τι συμβουλευει τελικα η συνδιασκεψη; και απανταει ο Τζεημι: -21 κατασκευαστες πλην Τυριον συνιστουν skip  ;D ;D ;D ;D

;D

 

Γεγονός αδιαμφισβήτητο πάντως είναι ότι η αξία της σειράς θα αυξανόταν κατακόρυφα αν αφήναν τον τύπο να μιλήσει ανοιχτά κι ελεύθερα.

200_s.gif

 

Παρακολουθώ με την ελπίδα ότι ίσως γίνει.

Όχι τίποτε άλλο.

Για συγκρίνουμε σημειώσεις βρε αδερφέ...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου