Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones με την σφραγίδα της Φίνος Φιλμ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

 

 

 

 

 

 

 

 

δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό το game of thrones για το οποίο μιλάτε

 

Αν και πιστεύω ότι μας κάνεις πλακίτσα...  ;D δες αυτό http://en.wikipedia.org/wiki/Game_of_Thrones

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Το πιο ουάοοο τι είναι αυτό που διαβάζω/μπέρδεμα/ασύλληπτο time line/κάτσε καλά/πιάσε και δέκα χάρτες να μου βρίσκονται/αριστούργημα του είδους, νομίζω ότι παραμένει το Silmarillion.              

 

+100000

 

Το GOT τα σπάει.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι? Πόσοι από τους σουπεργουάου Νοϊζάριους αναγνώστες (που προφανώς καταδέχονται να διαβάζουν μόνο από Τζόυς και πάνω) που στο παρόν θρεντ θεώρησαν τη σειρά του Μάρτιν ισάξια με Βίπερ Νόρα κλπ. & είπαν "σιγά τη λογοτεχνία" κάθισαν όντως να αφιερώσουν χρόνο να διαβάσουν έστω και ένα βιβλίο τουλάχιστον μέχρι τη μέση για να διαμορφώσουν μια πραγματική άποψη πέραν του στριφτοφραπόγαλου και της τηλεόρασης? (Παρεπιπτόντως να σας πληροφορήσω πως την "λογοτεχνία" αυτή θα την βρείτε στο βιβλιοπωλείο της γειτονιάς σας κάτω από την κατηγορία "Fiction", στην οποία ανήκουν και αριστουργηματικά λογοτεχνήματα είτε το αποδέχεστε, είτε όχι)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κλαιω χαχαχαχαχαχαχαχα :D :D

 

 

Μπλαντυ Μαιρη ..εεε..Μεγαλη Βδομαδα ..

..εε..Καθαρα Δευτερα ..εε.. μη σκας .  :P

Και στο ραφι με παραμυθια να ειναι , παιζει ρολο ;

Eδω πουλανε για λογοτεχνια τον Κοελο

και τις 50 αποχρωσεις του γκρι τι ψαχνεις ;

Βασικα ουτε εγω εχω διαβασει το βιβλιο

Θα διαβαζα ομως τα βιβλια

ακομα κι αν μου λεγαν

οτι τα γραφουν οι DP - sorry SF,Samy  ;D

Μεχρι στιγμης κρατιεμαι .

Μου αρκει το καψιμο της σειρας .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου Μαπλοφόρε Ιππότη.

Ώπα. Κατά πως μου τα λέει το άλλο μισό (που ξέρει και γράμματα και μπορεί να διαβάζει) το GoT είναι πραγματικά page turner και συνάμα παπαριά ολκής που το ξέρει καλά και ο τηλεοπτικός συγγραφέας της. Ο Dan Brown από την άλλη έχει την ψευδαίσθηση ότι είναι λογοτέχνης. Όπως και το κοινό του. Δεν συγκαταλέγομαι σε αυτούς.

 

Όσο για τον Tolkien, άσε, θα ξεσηκώσω θύελλες (και θα βγάλει καντήλες ο Χαρούλης και δεν θα βαράει τα τομάρια καλά). Αλλά παραμένει λογοτέχνης και πατέρας του συγκεκριμένου είδους.

 

Το Eragon από την άλλη, είναι μακράν πιο καλογραμμένο βιβλίο.

ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΆ !!

Σωστά τα λέει ο ΔOctapus.  ;D

....αλλά και ο Μπλάντης.  ;)

 

Φυσικά και το Έραγκον δέν είναι πιό καλογραμμένο.Εδώ μιλάμε για Τόλκιν.Ο πιτσιρικάς που έγραψε το Έραγκον ήταν και αυτός λογικά καμμένος με τον Τόλκιν( ο οποίος παραμένει το μεγαθήριο του είδους,και το Σιλμαρίλλιον η Βίβλος του) και απλώς προσπάθησε να φτιάξει κατι βασισμένο σε πολυ παρόμοιο κόσμο.Ωραίο ήταν αλλά όλα αυτά τα είχαμε ξαναδεί στον Τολκιν.Οκ τα Ξωτικα είναι Ξωτικά,οι Νάνοι Νάνοι,άνθρωποι άνθρωποι και μόνο τα Ορκς γίνονται Ούργκαλ...

Long Live Rock 'n' Roll!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου