Προς το περιεχόμενο

Το πιο απλό sequencer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σωστός Wow!.. Αν και θα σου πρότεινα να αρχίσεις να ασχολείσαι με cubase κλπ γιατί ούτως ή άλλως οι βασικές αρχές είναι ίδιες σε όλα τα sequencers...Πχ ενώ εγώ είχα το nuendo πρώτο στην λίστα μου μόλις άρχισα να δουλεύω με pro-tools ξέχασα οτιδήποτε άλλο... (Aν και το Sonar είναι κλασσική αξία!!) Μην μασάς επένδυσε λίγη παραπάνω ώρα και διάβασμα αν θές και θα δείς οτι αξίζει τον κόπο!

ay Respects To The Vultures For They Are Your Future...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παρεπιπτόντως, έχω στο πατάρι ένα Atari 1024 με 4 Mb RAM (full expansion δηλαδή) με original Cubase 1.0 και τον πρόγονο του το Pro24. (με τα manuals)

 

Το audio όμως δεν το γνωρίζαμε τότε... μόνο midi.

Ενδιαφερεται κανείς...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss, συγνώμη κιολας, αλλά αυτό είναι για μουσείο... τέτοιο hardware το θεωρώ ανεκτίμησο. Εγώ στη θέση σου δεν θα το έδινα. :) :) :) Για να μην ξεχνάμε πως ξεκινήσαμε :) :)

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου το πιο από είναι αυτό που έχεις συνηθίσει να δουλεύεις. Ούτως ή αλλιώς τα ίδια πράγματα που θέλεις να κάνεις τα κάνουν όλα τα sequencer. Ας πούμε εγώ που ξεκίνησα με protools όταν πήρα στα χέρια μου το cubase ήταν σαν να οδηγούσα αεροπλάνο. Μάθε ένα στάνταρ πρόγραμμα cubase, nuendo, protools ακόμη και sonar ώστε να είσαι μέσα στα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα....

 

Ποιο πιστεύεται είναι το πιο απλό sequencer που παραλληλα να είναι και πολύ ελαφρύ....

 

Δεν θα χρειαστώ midi....ΜΟΝΟ audio θα γράφω και θα τα παίρνω να τα mix-άρω στο cubase ή στο live.....

 

Απλα θέλω να το σηκώνει το παλιό μου pc.

 

(pentium 4 1,7 ghz, 512 mb μνημη, windows 2000)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου