Προς το περιεχόμενο

Καλό ταξίδι Tugito


Shelter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Πάντως χωρίς να θέλω να βγω offtopic,δεν καταλαβαίνω γιατί ο θάνατος ενός ανθρώπου και μάλιστα αρρώστου που ταλαιπωρείται θα πρέπει να μας θλίβει.

Εγώ το βλέπω σαν απελευθέρωση απο τα δεσμά αυτού του μίζερου κόσμου που κανονικά θα έπρεπε να είναι μέρα χαράς .

Θα σου εξηγήσω εγώ.

 

Γιατί ο θάνατος είναι αμετάκλητος. Είναι το τέλος. Όσο ο Γιώργος ήταν ζωντανός τσέκαρα το blog του ανα διαστήματα για να δω νέα. Έδωσα χρήματα για τη θεραπεία. Και έλεγα ότι δεν θα είναι μόνο οι άλλοι που θα θεραπευτούν από μία τέτοια ασθένεια! Μπορεί και ο Γιώργος (τον οποίο δεν ξέρω προσωπικά, αλλά με άγγιξε...).

 

Κι εκεί που ελπίζεις ότι μπορεί να ξεπεραστεί κάτι, έρχετε το τέλος!

 

Για αυτό θλίβομαι! Γιατί θα μπορούσε να του έχει περάσει ρε γαμώτο! Και δε του πέρασε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια τον Γιωργο δεν τον ηξερα καθολου αλλα δεν εχει σημασια .Σημασια εχει οτι οταν φευγουν νεα παιδια και μαλιστα με τα ''κοτσια '' του Γιωργου ειναι καταρα.

Απο τα γραφομενα σας καταλαβαινω οτι το παιδι αυτο ειχε ''κατι'' ιδιαιτερο σαν προσωπικοτητα  ειχε, ειχε ,ειχε.

Στο ταξιδι αυτο που κανει του αφιερωνω ενα αγαπημενο μου κομματι : ΙΟΥΝΙΟΣ -JUNE

ενος συγκροτηματος  που μου αρεσει παρα πολυ (Spock's Beard) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου εξηγήσω εγώ.

 

Γιατί ο θάνατος είναι αμετάκλητος. Είναι το τέλος.

και γιατί ενώ καταλάβαινα πως δεν βγαίνει το πράγμα μπήκα προχτές στο λογαριασμό του στο φέιςμπουκ που είχε .......καιρό να φανεί και του ευχήθηκα για τη γιορτή του να απολαμβάνΟΥΜΕ ότι πιο πολύτιμο υπάρχει στη ζωή την υγεία.

Δεν γνώρισα προσωπικά το Γιώργο πλην αρκετών ανταλλαγών μνμ μέσω ΝΟΙΖ και φέιςμπουκ,σχετικά με τα DAW .

Δεν πρόκειται ούτε να τον παινέψω ,ούτε να γράψω επικήδειο,χωρίς να τον γνωρίζουμε προσωπικά οι περισσότεροι από μας εδώ μέσα ,θα μπορούσαν να γράψουν πολλά ,ακόμα, ακόμα και αυτό το τελευταίο μπλογκ που είχε φτιάξει περί την ασθένειά του .

Πέραν αυτού ,ήταν ένας νέος άνθρωπος ,όπως και άλλοι πολλοί που φεύγουν καθημερινά και άδικα από ασθένειες και ατυχήματα ,αυτό είναι όλο ,το οριστικό και αμετάκλητο αντίο σε κάποιον ,τπτ άλλο

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα, το blog του υπήρξε η αφορμή να δω κάποια πράγματα από τελείως διαφορετική οπτική γωνία. Η στάση του είναι υπόδειγμα για όλους μας, παλικαρίσια αντιμετώπιση με τα λόγια από εκεί και πέρα να περιττεύουν.

Αντίο.  :'(

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο ο Γιώργος ήταν ζωντανός τσέκαρα το blog του ανα διαστήματα για να δω νέα. Έδωσα χρήματα για τη θεραπεία. Και έλεγα ότι δεν θα είναι μόνο οι άλλοι που θα θεραπευτούν από μία τέτοια ασθένεια! Μπορεί και ο Γιώργος (τον οποίο δεν ξέρω προσωπικά, αλλά με άγγιξε...).

 

 

Ηταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που ειδα να συντελειται μια τετοια προσπαθεια να βοηθήσουμε εναν άνθρωπο-συνάδελφο-φιλο- οτι θελει ο καθένας, με τετοια ευαισθητοποιηση. Οταν εγινε η συναυλία, το βράδυ που πήγα σπιτι ήθελα πραγματικά αυτο το πραγμα να μας αφήσει ενα "κουσουρι". Οτι ενωθηκαμε αγνωστοι μεταξυ μας  για να βοηθησουμε εναν συνανθρωπο. Δεν ξερω μπορει να φαινεται γραφικο σε καποιους αλλα καπως έτσι ξεκινάει να γινεται καλυτερος ο κοσμος. 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... Κ Α Λ Ο  Τ Α Ξ Ι Δ Ι ....  :'(  Αν και απο Πατρα δεν σε γνωριζα προσωπικα...ελπιζω στην αγκαλια του ΥΨΙΣΤΟΥ να αναπαυθει η ψυχη σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κρίμα...

 

Εύχομαι μόνο, να μη μπορούσε να γίνει κάτι παραπάνω για τη θεραπεία του και να μην έπεσε θύμα της κατάντιας των νοσηλευτικών ιδρυμάτων τον τελευταίο καιρό, λόγω της οικονομικής κρίσης στη χώρα μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου