Προς το περιεχόμενο

Κατασκευη "SF" superstrat


immortalx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Quilt βγήκε φανταστικότατο. Τα συγχαρητήρια μου για την εκπληκτική κατασκευή. Μπορούμε να έχουμε κάποια ζουμ στο natural binding;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σαν τυχερός κάτοχος αυτής της κούκλας, να πω και από εδώ ένα τεράστιο ευχαριστώ στον Γιάννη, ο οποίος εκτός από τρομερός μάστορας (καλλιτέχνη τον αποκαλώ εγώ) είναι και απίστευτος χαρακτήρας! Το Σάββατο έχω κανονίσει να πεταχτώ μέχρι τη Νάουσα και να την αγκαλιάσω για πρώτη φορά.. Η συγκίνηση είναι μεγάλη πραγματικά! Chris gti συμφωνώ μαζί σου για ένα ακόμη λόγο. Ήταν τέτοια η αγάπη και το μεράκι του Γιάννη πάνω σε αυτό το όργανο, που για μένα δεν υπάρχει περίπτωση να παίζει άσχημα! Η μισή ενέργεια του κατασκευαστή να πέρασε στο όργανο φτάνει! Το Σάββατο θα την έχω, μέσα στην εβδομάδα θα μαθαίνουμε ο ένας τον άλλο, το επόμενο ΣΚ, μαζί με τον Γιάννη θα βρισκόμαστε στην έκθεση οργανοποιίας στην Αθήνα, οπότε από τα τέλη του μήνα αυτού, με τις αρχές του επόμενου επιφυλάσσομαι για ακουστικά και οπτικά ντοκουμέντα!

 

Γιάννη και πάλι ευχαριστώ φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζαλιστηκα  :D :D :D

 

Γιαννη.......no comment...... Ανετα θα μπορουσες να ησουν luthier σε μεγαλες εταιριες και να σου περναν και τσιμπουκια για ενα τετοιο οργανο  :D

 

ΜΠΡΑΒΟ...

 

@Stavros_F . Θα με αφησεις να την περιεργαστω στην εκθεση ε ?  :D :D :D ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζαλιστηκα  :D :D :D

 

Γιαννη.......no comment...... Ανετα θα μπορουσες να ησουν luthier σε μεγαλες εταιριες και να σου περναν και τσιμπουκια για ενα τετοιο οργανο  :D

 

ΜΠΡΑΒΟ...

 

@Stavros_F . Θα με αφησεις να την περιεργαστω στην εκθεση ε ?  :D :D :D ;)

 

Αχααα! Φυσικά! Μακάρι να έχει τπτ ενισχυτές ή κανα AxeFx (χεχεχεχε!) για τη δοκιμή. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τα ενθαρρυντικα σχολια, δεν εχω λογια! Οι ατελειες φυσικα ειναι απειρες και οι φωτογραφιες παντοτε ωραιοποιουν τα πραγματα.

@GabrielM προτιμησα laminate neck γιατι τα quartersawn κομματια απο τα οποια γινεται συνηθως ενα one-piece ειναι δυσευρετα, ενω μπορει κανεις να εχει ευκολα προσβαση σε plain sawn.

 

@RayDTutto Αυτη ειναι μια που ειναι ολοφανερο οτι δεν βγηκε καθαρο, οπως ειχα πει σε προηγουμενο post

SAM_2052.jpg

 

@Stavros_F, Σταυρο κατσε πρωτα να τη δοκιμασεις, μην εχεις μεγαλες προσδοκιες για να μην ειναι μεγαλη και η απογοητευση  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλια μαυρα. Πεταξε την στα σκουπιδια μου. Οταν θες πες μου να σου στειλω με pm τα στοιχεια μου.

 

Pro, pro, pro .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στο μπλε ειναι το προβλημα! Απο τους πολλους πειραματισμους με τη βαφη, οπως ειπε καποιος φιλος μερικες σελιδες πριν, μαλλον το maple "ρουφηξε" σε αρκετο βαθος χρωμα.

Kαι οταν χρειαστηκε να τριψω περιμετρικα για να δημιουργηθει το faux binding, δεν αφηνε με τιποτε "καθαρη" γραμμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέραντο Γαλάζιο :D

Μπράβο ρε Γιάννη μάστορα, τύφλα νάχουν οι customo κιθάρες των εταιρειών :D

 

Καί κουκλάρα είναι και τέλεια θα παίζει γιατί μέσα της έχει μεράκι και πολύ δουλειά!

 

Κι αν δεν πέτυχε το binding θα πετύχει στην επόμενη όταν θα βρούμε καλύτερα μονωτικά να μη περνάει το χρώμα απο κάτω ;D

 

Καλοπαιχτη, ενισχυτή θάχουμε στην έκθεση fender.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου