Προς το περιεχόμενο

DV247 τίτλοι τέλους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρατηρώ όλο και περισσότερο πως στην Ελλάδα το φαινόμενο του να στηρίζουμε την παγκοσμιοποίηση μόνο μέσω των πολυεθνικών και του υπερκαταναλοτισμού (thomann, musicstore, lidl, zara, jumbo, media markt, starbucks, pizza hut, γενικώς εισαγόμενα τρόφιμα και προϊόντα κτλ κτλ κτλ) ενώ ταυτόχρονα γινόμαστε όλο και περισσότερο ξενοφοβικοί και ρατσιστές ενάντια στους μετανάστες σε "αυτούς που μας παίρνουν τις δουλειές" και γενικά στους ξένους (Γερμανούς Άγγλους Αμερικάνους κτλ) καλά κρατεί.

 

Wow, hold your horses... πολύ μακριά πήγε το θέμα, και εντελώς αχρείαστα. Με μένα ποτέ δεν συνέβαινε αυτό, και έχω ξεκαθαρίσει τη θέση μου εδώ και πολλά χρόνια (πριν καλά καλά ανοίξει ο Ντιβής, εδώ που τα λέμε).

 

Μαλλον ΚΑΝΕΝΑΣ δεν το καταλαβε (ή ,που ειναι και το πιθανοτερο,κανενας δεν εκανε καν τον κοπο να το διαβασει.. ;D)

 

ΒΕΒΑΙΩΣ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είχα και γω μια τραγελαφική εμπειρία με το dv, μου έστειλαν ενισχυτή χωρίς μεγάφωνο...  ::)

 

σε εμένα όσες φορές χρειάστηκε ήταν σωστοί  αλλά ....

μια φορά παρήγγειλα μαύρη κινεζοστράτ και μου στείλανε ροζ .          ;D      Είχανε κάνει χοντράδα και για εξιλέωση (αφού κράτησα την ροζ για λόγους χαβαλέ)    μου στείλανε και κάτι χορδές ζώνη και καλώδιο .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η ίδια η Fender δεν νιώθει πολύ καλά... Ξεκοκαλίστε και το εξής: http://finance.fortune.cnn.com/2012/07/20/why-fender-pulled-its-ipo/

 

Δυστυχώς και η Gibson δεν πάει καλά.Ήμουν στην Αμερική πρόσφατα και όλοι οι άνθρωποι που εμπιστεύομαι -είτε ιδιώτες συλλέκτες,είτε έμποροι- τα ίδια μου είπανε.Κάνουν λόγο ακόμα και για κλείσιμο(!) αν δεν βρεθεί σύντομα βιώσιμη λύση. :(

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μου καλα.... ;D

 

Μπραντες τετοιου μεγεθους (Fender,Gibson) δεν "κλεινουν" ποτε,απλα αλλάζουν χερια (οπως εχουν κανει ηδη 2-3 φορες...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δυστυχώς και η Gibson δεν πάει καλά.Ήμουν στην Αμερική πρόσφατα και όλοι οι άνθρωποι που εμπιστεύομαι -είτε ιδιώτες συλλέκτες,είτε έμποροι- τα ίδια μου είπανε.Κάνουν λόγο ακόμα και για κλείσιμο(!) αν δεν βρεθεί σύντομα βιώσιμη λύση. :(

 

Αυτό είναι ότι καλύτερο έχω διαβάσει τα τελευταία χρόνια. Φαντάσου τι αξία θα πάρουν τα κούτσουρα μας αν έκλειναν οι φενδερογκίμπσον  ;) ;D ;D ;D

 

Αλλά όπως σωστά είπε ο Νίκος, αυτά τα brands δεν κλείνουν- αλλάζουν χέρια. Απλά φτου- φτου- φτου μην ξαναζήσουμε καμιά CBS era  ;) ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα κλείσει,αλλά πιστέυω ότι ίσως αναγκαστεί να προβεί σε  (μακρά) προσωρινή παύση παραγωγής αν φτάσει σε οριακό σημείο.Τα παγκόσμια οικ. δεδομένα είναι πρωτόγνωρα,οπότε κανένας δεν ξέρει...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα κλείσει,αλλά πιστέυω ότι ίσως αναγκαστεί να προβεί σε  (μακρά) προσωρινή παύση παραγωγής αν φτάσει σε οριακό σημείο.Τα παγκόσμια οικ. δεδομένα είναι πρωτόγνωρα,οπότε κανένας δεν ξέρει...

 

Και αυτό καλό ακούγεται- όσο μάλιστα μακρύτερη αυτή η περίοδος, τόσο καλύτερα  ;D

 

Και για να μην παρεξηγηθώ ως «γερό Λαδάς»  ;D ;D ;D η τοποθέτηση μου έχει αμιγώς... οικολογικά κριτήρια  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι ότι καλύτερο έχω διαβάσει τα τελευταία χρόνια. Φαντάσου τι αξία θα πάρουν τα κούτσουρα μας αν έκλειναν οι φενδερογκίμπσον  ;) ;D ;D ;D

 

Με βάση αυτό το σκεπτικό τώρα πολλοί "big-time collectors" αγοράζουν ότι Gibson πετάει ή κολυμπάει και σχεδόν κανένας δεν πουλάει.

 

Και κάτι άλλο ενδιαφέρον:Η Fender στην Αμερική θεωρείται μία "αποστειρωμένη" και politically-correct εταιρεία,σε αντίθεση με την Gibson που θεωρείται και είναι μία φιλο-ρεπουμπλικανική εταιρεία και "μαύρο πρόβατο" για πολλούς.Κάποιοι λένε οτί αυτός είναι ο λόγος που έφαγε...ξύλο για τα ξύλα... ;D  (απλά μεταφέρω τι λένε εκεί)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου