Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Lexicon Omega pro.....


Sidarta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα τώρα την κάρτα στο net. Έχει μια επιλογή usb 1-2 πάνω. Το έχεις εκεί επιλεγμένο; Την onboard λογικά την έχεις απενεργοποιήσει αν και μου φαίνεται περίεργο που δεν την δείχνει πουθενά, έστω και απενεργοποιημένη. Τώρα που έβαλες τους καινούριους drivers ξαναεγκατέστησε τους asio4all. Μετά μπες στο panel των asio4all και κάνε τις κατάλληλες επιλογές στα in και out. Λογικά εκεί θα φαίνεται το usb 1-2 και το usb 3-4.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είδα τώρα την κάρτα στο net. Έχει μια επιλογή usb 1-2 πάνω. Το έχεις εκεί επιλεγμένο; Την onboard λογικά την έχεις απενεργοποιήσει αν και μου φαίνεται περίεργο που δεν την δείχνει πουθενά, έστω και απενεργοποιημένη. Τώρα που έβαλες τους καινούριους drivers ξαναεγκατέστησε τους asio4all. Μετά μπες στο panel των asio4all και κάνε τις κατάλληλες επιλογές στα in και out. Λογικά εκεί θα φαίνεται το usb 1-2 και το usb 3-4.

 

 

Ολα καλα φιλε μου,,μεχρι που φτανουμε στο control panel της Asio...που ειναι καταχωνιασμενο και δε το βρισκω? :P

Eκτος και αν εννοεις τις αλλαγες στα πανελ της καρτας σε καποιο DAW ....αλλα δεν,τα δοκιμασα ολα......σορρυ αμα κουραζω παιδες μου :) ειλικρινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μέσα από daw το βρίσκω, πραγματικά δεν ξέρω αν μπορείς να το βρεις και εκτός. Απλά εγώ έχω το sonar, δεν ξέρω από λοιπά

 

Το θέμα είναι να βρεις τη λύση να κάτσεις να χαρείς τη μουσικούλα σου, δε μας κουράζεις  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μέσα από daw το βρίσκω, πραγματικά δεν ξέρω αν μπορείς να το βρεις και εκτός. Απλά εγώ έχω το sonar, δεν ξέρω από λοιπά

 

Το θέμα είναι να βρεις τη λύση να κάτσεις να χαρείς τη μουσικούλα σου, δε μας κουράζεις  :)

Αυτο ακριβως φιλε μου,,,,ουτως η αλλως πολλα παιδια ειπαν,πως οταν ειχαν ηχο στο Daw...δεν ειχαν στα υπολοιπα...players κλπ ξες....

Πουυυ θα μου παει ,θα την βρω την ακρουλα μου...να 'σαι καλα φιλε μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γιουτουμπ (που λέει και ο πατέρας μου  ;D ) έχει βιντεάκι για setup, για δες και αυτό μήπως ....

 

Αγχώθηκα και εγώ  :D , θυμάμαι πολύ καλά τι ξενέρα είχα φάει όταν δεν μπορούσα να την κάνω install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια.....ένα ένα θα γινουν τα πραγματα...

@vagiosap - Την onboard καρτα δεν την βγαζει γιατι την εχει απενεργοποιησει απο το bios πραγμα που σημαινει οτι στο συστημα ειναι σα να μην υπαρχει  :)

 

Οι φωτο βοηθησαν αρκετα και σε ευχαριστω,δεν μας κουραζεις και πιστευω οτι μιλαω εκ μερους ολων οταν λεω οτι "χαρα μας να βοηθησουμε εφοσον μπορουμε"  ;)

 

Κανε το εξης. Βαλε ενα Mp3 να παιζει και δες ποια "speakers" (στο control panel) ειναι ενεργα.Αν δεν ακους τιποτα τοτε μετα κλεισε το Mp3 και δοκιμαζε ενναλαξ τις εξοδους (playback) μεχρι να εχεις ικανοποιητικο αποτελεσμα.....Αν δεν ακους ακομα και οταν εχεις περασει απ'ολες τις εξοδους....κανε το εξης...

 

Ξανακανε το ιδιο πραγμα που σου περιεγραψα πιο πανω αλλα αυτη την φορα στην καρτα σου επανω εχει 1 κουμπακι κατω κατω που λεει "monitor assign" παταγε το σε ολες τις θεσεις playback που τεσταρεις και παιζε παραλληλα με το "output level" μηπως ακουσεις διαφορά.

 

Επισης το "monitor mix" να το εχεις 12 ακριβως

 

Δοκιμασε και εδω ειμαστε για περαιτερω  :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια.....ένα ένα θα γινουν τα πραγματα...

@vagiosap - Την onboard καρτα δεν την βγαζει γιατι την εχει απενεργοποιησει απο το bios πραγμα που σημαινει οτι στο συστημα ειναι σα να μην υπαρχει  :)

 

Οι φωτο βοηθησαν αρκετα και σε ευχαριστω,δεν μας κουραζεις και πιστευω οτι μιλαω εκ μερους ολων οταν λεω οτι "χαρα μας να βοηθησουμε εφοσον μπορουμε"  ;)

 

Κανε το εξης. Βαλε ενα Mp3 να παιζει και δες ποια "speakers" (στο control panel) ειναι ενεργα.Αν δεν ακους τιποτα τοτε μετα κλεισε το Mp3 και δοκιμαζε ενναλαξ τις εξοδους (playback) μεχρι να εχεις ικανοποιητικο αποτελεσμα.....Αν δεν ακους ακομα και οταν εχεις περασει απ'ολες τις εξοδους....κανε το εξης...

 

Ξανακανε το ιδιο πραγμα που σου περιεγραψα πιο πανω αλλα αυτη την φορα στην καρτα σου επανω εχει 1 κουμπακι κατω κατω που λεει "monitor assign" παταγε το σε ολες τις θεσεις playback που τεσταρεις και παιζε παραλληλα με το "output level" μηπως ακουσεις διαφορά.

 

Επισης το "monitor mix" να το εχεις 12 ακριβως

 

Δοκιμασε και εδω ειμαστε για περαιτερω  :)

Δυστηχως τπτ :(  τα ιδια μου κανει παλι,,,πολυ σιγα και παραμορφωμενα δηλαδη...

Ισως τελικα να το εχει το θεμα η  καρτα...τι να πω :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως τπτ :(   τα ιδια μου κανει παλι,,,πολυ σιγα και παραμορφωμενα δηλαδη...

Ισως τελικα να το εχει το θεμα η  καρτα...τι να πω :/

Απο που την αγορασες την καρτα ? Αν απο ελληνικο μαγαζι τοτε παρε το λαπτοπακι σου αγκαζε με την καρτα σου και πηγαινε να το δουνε....Αν απο καπου αλλου επικοινωνησε με τον πωλητη και πες του τι "παει στραβα"

 

πουτανια το "παει στραβα" ?  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου