Προς το περιεχόμενο

kurzweil k2000: τρελαμένο pitch bend! Help!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Έχω φρίξει με το Κουρζβαϊλάκι μου. Τον τελευταίο καιρό εμφανίζει προβλημα με το pitch bend. Δεν κάνει bending σωστά και εκτος των αλλων μολις το πειράξω, μετά το όργανο ξεκουρδίζεται κατα βούληση. Καμία ιδέα? Είναι γνώριμο το πρόβλημα σε κανέναν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάνε ένα backup ότι έχεις κάνει μέχρι τώρα πάνω στο όργανο.

Και μετά κάνε ένα factory reset. Να δούμε τι θα κάνει το όργανο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα ευχαριστω για το ενδιαφερον. Αυτο που φοβαμαι ειναι οτι δεν ξερω σε τι state θα ερθει με το factory reset. Και αυτο γιατι πλην των προγραμματων που εχω φορτωσει, εχει πανω και το τσιπ με τα προγραμματα του Κ2500. Μηπως εχω θεματα και χρειαστεί να το ξαναεγκαταστησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα ευχαριστω για το ενδιαφερον. Αυτο που φοβαμαι ειναι οτι δεν ξερω σε τι state θα ερθει με το factory reset. Και αυτο γιατι πλην των προγραμματων που εχω φορτωσει, εχει πανω και το τσιπ με τα προγραμματα του Κ2500. Μηπως εχω θεματα και χρειαστεί να το ξαναεγκαταστησω?

To όργανο κάνει back up σε όλα τα settings. Programs και setups. Είχα το Κ2000v. Χρησιμοποιούσα scsi και είχα μετατρέψει το drive σε zip drive.

Κάνεις backup όλα τα settings.

 

Με το φορμάτ θα δείξει αν το όργανο έχει θέμα.

Από μπαταρία μάλλον είσαι οκ.Δεν έχει βγάλει μήνυμα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ... Μπαταρία ε... Ναι μου βγαζει μήνυμα για χαμηλα βόλτ (3.4). Δεν με απασχολησε αυτο γιατι νόμιζα οτι οι μπαταριες εχουν σχέση αποκλειστικά και μονο με την διατηρηση των προγραμμάτων. Ή μηπως όχι;  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ... Μπαταρία ε... Ναι μου βγαζει μήνυμα για χαμηλα βόλτ (3.4). Δεν με απασχολησε αυτο γιατι νόμιζα οτι οι μπαταριες εχουν σχέση αποκλειστικά και μονο με την διατηρηση των προγραμμάτων. Ή μηπως όχι;  :-[

Όχι. Ήδη σε ενημερώνει. Παίζει σημαντικό ρόλο και να την αλλάξεις άμεσα. Μην μείνει off το όργανο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Θα τις αλλάξω αμεσα. Η χρήση επαναφορτιζόμενων επηρεάζει? Ερώτηση αδαούς ανθρωπου, μονο και μονο επειδη ξερω οτι στο ηλ. μπασσο μου παιζει ρολο... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Θα τις αλλάξω αμεσα. Η χρήση επαναφορτιζόμενων επηρεάζει? Ερώτηση αδαούς ανθρωπου, μονο και μονο επειδη ξερω οτι στο ηλ. μπασσο μου παιζει ρολο... :P

Δεν το ξέρω, αλλά δεν θα το έκανα στην θέση σου. Θα πήγαινα στην άμεση άριστη και ουσιαστική λύση.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξέρω, αλλά δεν θα το έκανα στην θέση σου. Θα πήγαινα στην άμεση άριστη και ουσιαστική λύση.

Έχεις δίκιο. Αλλάζω αύριο και θα επανέλθω με αποτελεσματα. Ευχαριστω και παλι!  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου