Προς το περιεχόμενο

distortion?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως για παρα πολλα χρονια οτι ακουγαμε ηταν γραμμενο με stock BOSS μια και ουσιαστικα ειχαν το..μονοπωλιο.. ' date='ακομα και τωρα ελαχιστοι τα τροποποιουν...

 

εχει βγαλει και εκπληκτικα πεταλια distortion,fuzz & overdrive ,παρόλο που η πεταλιερα μου απο πλευρας βρωμας ειναι τιγκα στη "μπουτικα" :lol: πολλες φορες "νοσταλγω" την απλοτητα & αμεσοτητα ενος OD1,SD1,DS1,FZ3,OD3 και πολλων αλλων...[/quote']

 

Εεεεε...¶λλες εποχές τότε παππούλη! :lol: :lol:

 

Japan εποχές, που εμείς (δυστυχώς ή ευτυχώς) δε ζήσαμε...

 

Όπως και να 'χει είναι πολύ τίμια πετάλια και "βολικά"...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Japan εποχές, που εμείς (δυστυχώς ή ευτυχώς) δε ζήσαμε...

 

αλλος μυθος...τα ιδια πεταλια ειναι και τα TAIWAN & τα JAPAN (απλα καποια JAPAN δεν κατασκευαζονται πλεον).

 

εχω ενα SD1 γιαπωνεζικο & ενα ταϊβανεζικο & ακουγονται ολοϊδια.. :wink:

 

εξαλλου μη ξεχνας οτι το καλυτερο πεταλι που εχει βγαλει ποτε η BOSS δηλ. το tremolo/pan PN2 ηταν ταϊβανεζικο :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic

 

Γιατι ρε παιδια τζιτζικια to metal zone?εχω ακουσει παρα πολυ κοσμο να το λεει αυτο και πραγματικα μου κανει εντυπωση!Τυχαινει να το ειμαι κατοχος του MT 2 εδω και 8 χρονια περιπου, και μπορω να πω πως το πεταλι, για hard καταστασεις για τις οποιες αλλωστε και προοριζεται,ειναι κορυφαιο!και δεν εχει καμι σχεση με τα τζιτζικια.απλα θελει λιιιγο ψαξιμο και παντα εναν αξιοπρεπη ενισχυτη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic

 

Γιατι ρε παιδια τζιτζικια to metal zone?εχω ακουσει παρα πολυ κοσμο να το λεει αυτο και πραγματικα μου κανει εντυπωση!Τυχαινει να το ειμαι κατοχος του MT 2 εδω και 8 χρονια περιπου' date=' και μπορω να πω πως το πεταλι, για hard καταστασεις για τις οποιες αλλωστε και προοριζεται,ειναι κορυφαιο!και δεν εχει καμι σχεση με τα τζιτζικια.απλα θελει λιιιγο ψαξιμο και παντα εναν αξιοπρεπη ενισχυτη!!![/quote']

 

Λοιπόν ή εγώ έχω αυτιά εξωγήινου :lol: :lol: :lol: και ακούω τζιτζίκια :lol: ή εσυ απλά τη βρίσκεις με το τζιζτζιζ :lol: :wink:

Αφου για να διαπιστώσω ότι τελικά δεν είχα αυταπάτες το ξαναδανείστηκα απο ένα φίλο για να θυμηθώ τη δε μου άρεσε(σκεπτόμενος ότι μετά απο καιρό ίσως εκτιμούσα διαφορετικά τον ήχο του)αλλά ο τζίτζικας ήταν εκεί και με περίμενε πάλι :lol: :lol:

 

Πραγματικά μετα απο αυτά πείθομαι ότι ο ήχος για τον καθένα είναι τελείως υποκειμενικό πράμα :P

 

Αφου έβγαλες ήχο και είσαι ευχαριστημένος μαγκιά σου πραγματικά :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για του λογου το αληθες παρε και μια ηχογραφηση(για να κανουμε και λιγο διαφημηση :D ) οπου η κιθαρα εχει ως εξης

Grassroots Kh - MT2 - Digitech RP-200- marshall tsl half stack

και αν ακουσει κανεις τζιτζικια τι να πω, τοτε εγω εχω αυτια εξωγηινου :D :D :D

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/stavrilian/02-AudioTrack02.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για του λογου το αληθες παρε και μια ηχογραφηση(για να κανουμε και λιγο διαφημηση :D ) οπου η κιθαρα εχει ως εξης

Grassroots Kh - MT2 - Digitech RP-200- marshall tsl half stack

και αν ακουσει κανεις τζιτζικια τι να πω' date=' τοτε εγω εχω αυτια εξωγηινου :D :D :D

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/stavrilian/02-AudioTrack02.mp3[/quote']

 

Τώρα θα με πεις ψυχανώμαλο αλλά όταν έπαιζες αρπίσματα ξαναείδα τον τζίτζικα.Οφείλω να ομολογήσω ότι στρογγύλεψες πάρα πολύ τον ήχο του πεταλιού :wink: Το περίμενα ποιό χάλια(για μένα)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου