Προς το περιεχόμενο

Blackmore's Night - Carry On Jon (tribute to Jon Lord)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νεο αλμπουμ (Dancer Αnd Τhe Moon) κυκλοφορησε στις 11 Ιουνιου. Το τελευταιο instrumental κομματι του αλμπουμ, το "Carry On… Jon" γραφτηκε απο τον Ritchie Blackmore σαν φορος τιμης στον μεγαλο Jon Lord.

 

- "I wrote it on the spur of the moment. I had a very melancholy kind of tune. Then I started thinking about Jon. I thought maybe we should do an organ part at the end, as a tip of the hat to Jon.

Pat Regan is an accomplished organist. We put the organ sound on, and off he went. I guided him on a few things, like riffs and how Jon played syncopation with his right hand."

Ritchie Blackmore

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  Loner-ίζει αρκετά το κομμάτι, αλλά είναι πολύ όμορφο και ειλικρινές! Έξτρα ''πόντους'' διότι 1) αποτελεί tribute σε έναν τεράστιο μουσικό 2) ακούμε τον Ritchie με την ηλεκτρική

 

  Και το hammond σόλο στο τέλος κλείνει ιδανικά αυτό το tribute!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε το ακουω συνεχως εδω και 20 λεπτα... ;D

 

Edit:

Loner-ίζει αρκετά το κομμάτι...

Στην αρχη ναι, και μενα το Loner μου ήρθε στο μυαλο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε το ακουω συνεχως εδω και 20 λεπτα... ;D

 

Edit:Στην αρχη ναι, και μενα το Loner μου ήρθε στο μυαλο.

 

Και εγώ είναι η τρίτη φορά που το ακούω...  ;D  Θα άκουγες επί 20 λεπτά σόλο του Morse?  :P 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανετα. 8)

 

Αστειάκι...  ;D  ;D Μαμεί ο Morse.  8)  Αλλά αυτός ο Blackmore ρε παιδί μου....ακούς κάτι τέτοια σόλο...ακούς τα σόλο του Wasted sunsets...ζωγραφίζει! Όχι ότι τα σόλο του σε πιο upbeat κομματια πάνε πίσω...

 

Thanks για το κομμάτι  8) 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δυο ειναι αγαπημενοι και διαφορετικοι. Γιατι να διαλεξουμε? Τους ακουμε και τους δυο και Τελος. ;D

Τωρα μου κολλησε να παρω το αλμπουμ μονο και μονο γι αυτο το κομματι. Αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν τρελαινομαι καθολου για Blackmore's Night, και αν και εχω ακουσει σχεδον τα παντα απο φιλους, στη δισκοθηκη μου δεν εχω κανενα αλμπουμ. Ελπιζω να το βγαλουν σε CD-single και να το τσιμπησω, προς το παρον πουλανε το κομματι μονο σαν MP3 (δε σφαξανε... :-X ;D)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου