Προς το περιεχόμενο

Mastodon - Oblivion by Vegeterian


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλές καλησπέρες. Είχα καταχωνιασμένο ένα κομμάτι και είπα να το κλιπάρω μιας και σήμερα είχε συννεφιά και δροσούλα  :P

Ένα κομμάτι αρκετά δύσκολο και απαιτητικό πιο πάνω απο το καθαριστικό μου επίπεδο αλλά τόσο αγαπημένο που δε με σταμάτησε τίποτα απτο να το προσπαθήσω. Οι φωνές είναι λίγο ξενέρωτες μιας και στο original είναι απο τρία διαφορετικά άτομα ενώ εδώ τις κάνω όλες εγώ.

Γενικά σαν ήχος δεν είναι και φοβερό μιας και είναι progressive metal και ο φίλος Gary που ανέλαβε όλη τη παραγωγή δεν είχε ούτε καλά samples απο μέρος μου ούτε και πολύ εμπειρία πάνω στο κομμάτι. Πάντως η δουλειά που έκανε στα τύμπανα είναι άξια αναφοράς και γενικά όλο το κομμάτι η μίξη το μάστερινγκ σε σχέση με τα μέτρια samples που τους έστειλα είναι ότι καλύτερο θα μπορούσε να βγει. Ελπίζω να σας αρέσει περιμένω εντυπώσεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ρε φίλε.Μικρές ατέλειες υπήρχαν.Αναγνωρίζω όμως ότι ήταν πολύ απαιτητικό.

 

Δεν ξέρω γιατί πρέπει να σε νοιάζει:Όταν πρωτοάκουσα αυτήν την μπάντα την σιχάθηκα.Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα,άκουσα όλα τα κομμάτια επί ένα μήνα στο mp3 σερί..μόνο mastodon :D

 

Το ίδιο με μένα έπαθαν πολλοί φίλοι μου.Υποθέτω ότι ακριβώς επειδή είναι πρωτότυποι ,το αρχικό άκουσμα πάντα ξενίζει τον ακροατή.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ρε φίλε.Μικρές ατέλειες υπήρχαν.Αναγνωρίζω όμως ότι ήταν πολύ απαιτητικό.

 

Δεν ξέρω γιατί πρέπει να σε νοιάζει:Όταν πρωτοάκουσα αυτήν την μπάντα την σιχάθηκα.Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα,άκουσα όλα τα κομμάτια επί ένα μήνα στο mp3 σερί..μόνο mastodon :D

 

Το ίδιο με μένα έπαθαν πολλοί φίλοι μου.Υποθέτω ότι ακριβώς επειδή είναι πρωτότυποι ,το αρχικό άκουσμα πάντα ξενίζει τον ακροατή.

 

Άκουσα πρώτη μου φορά Mastodon σε ένα Rockwave που ήταν support act στους slipknot. Προμοτάραν το Crack the skye τότε. Μου άρεσε το άκουσμα και μόλις επέστρεψα σπίτι έβαλα να ακούσω. To oblivion ήταν το πρώτο κομμάτι που άκουσα. ΤΟ πρώτο πράγμα που είπα ήταν, Κάποιος πάντρεψε τους Metallica με τους Pink Floyd! 4 χρόνια μετά είναι ακόμα η αγαπημένη μου μπάντα και ο Crack the Skye ένας απτους αγαπημένους μου δίσκους που έχω ακούσει ποτέ. H progressive σε όλο της το μεγαλείο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ενορχηστρώσεις τους και ο ήχος τους είναι από άλλο πλανήτη.  :D

 

Το άλλο που το πας;...ο ένας έχει καλύτερη φωνή από τον άλλο.

 

Και στυλιστικά ακόμα τα σπάνε....χρυσή τομή βαρβατίλας και γαλλικών  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ουάου, εξαιρετική προσπάθεια!

;D

 

Οι Mastodon είναι απλά η καλύτερη μέταλ μπάντα στον πλανήτη,

κι όσο κι αν ακούω περισσότερο black,

το Crack The Skye και το Blood Mountain είναι απλά πάντα μαζί μου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ενορχηστρώσεις τους και ο ήχος τους είναι από άλλο πλανήτη.  :D

 

Το άλλο που το πας;...ο ένας έχει καλύτερη φωνή από τον άλλο.

 

Και στυλιστικά ακόμα τα σπάνε....χρυσή τομή βαρβατίλας και γαλλικών  ;D

 

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!

 

Μπράβο vegeterian!! Πολύ καλή προσπάθεια!!! Και μένα οι mastodon είναι από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα!!!

Χαίρομαι που σου άρεσε bro!  ;D

 

Ουάου, εξαιρετική προσπάθεια!

;D

 

Οι Mastodon είναι απλά η καλύτερη μέταλ μπάντα στον πλανήτη,

κι όσο κι αν ακούω περισσότερο black,

το Crack The Skye και το Blood Mountain είναι απλά πάντα μαζί μου.

 

 

 

Thanks φίλε! Εκεί έγινε η μεγάλη φασαρία με τους Mastodon, σε αυτά τα δύο άλμπουμ που είπες  ;)

 

Πολύ ωραίο το cover, μπράβο σου!  :)

Είχε και ωραίο σόλο.  8)

 

Ευχαριστώ πολύ! Το σόλο παραδόξως ακούγεται καλό αν και δε το παίζω πολύ σωστά. Αν το δείς στη ταμπλατούρα τι παίζει θα κάνεις το σταυρό σου με τα δυο χέρια μέχρι να βγάλεις άκρη  ;D

 

Μπράβο για την επιλογή σου,πολύ καλή προσπάθεια!Οι Μαstodon είναι από τα καλύτερα συγκροτήματα της εποχής μας

 

Τεράστια μπάντα και αγαπημένο κομμάτι το Oblivion! Thanks  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου