Προς το περιεχόμενο

Billy's Titanic.Πρώτα βήματα στα πλήκτρα.


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπάθησα, ένας Θεός ξέρει πόσο, να μάθω κιθάρα στον μικρό μου γιό, αλλά αυτός όχι, "θέλω να μάθω αρμόνιο!", 9,5 χρονών, μικρός είναι, ίσως αργότερα βάλει μυαλό ;D ;D. Eίχα στο πατρικό ένα 25ετίας Yamaha PSR200, τό 'φερα σπίτι πριν από 2,5 μήνες και αρχίσαμε μαθήματα (με εμένα δάσκαλο :o :P). Για την ώρα ::), μπορώ να πω ότι έχει όρεξη, άρχισε να παίζει με τα δυό χέρια, έμαθε μαντζόρε-μινόρε συγχορδίες, γενικά πάει καλά :D. Το συγκεκριμένο τραγούδι αρέσει στην μάνα του (όπως και η ταινία :P) και επειδή την είχαμε πρήξει μες στο σαλόνι με τις ασκήσεις, του το έμαθα γιά να την καλοπιάσω :-X. Το παίζει και με τα δύο χέρια και νομίζω γιά τον χρόνο που ασχολείται, αρκετά καλά. Γι αυτό λοιπόν το γράψαμε και το ανέβασα, έτσι γιά πλάκα........ ;D

Billys_Titanic.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό λοιπόν το γράψαμε και το ανέβασα, έτσι γιά πλάκα........ ;D

Και καλα εκαμες,ειναι γλυκυτατο.

Μια χαρα το παει ο "γιγαντακος".Αν ασχολειται μονο 2,5 μηνες και παιζει ετσι το'χει το "θεμα".

Επισης πρεπει να ξερει η μαμα οτι υπαρχουν παιδακια που τους αρεσουν τα τυμπανα οποτε καλες ειναι οι ασκησεις στα πληκτρα. ;D

Να τον χαιρεσαι Φωτιε και να ειστε καλα ολοι,οικογενειακως!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να΄σε καλά Γιώργο για τα καλά σου λόγια :) Όσο για την μάνα του, εντάξει μωρέ γουστάρει κι αυτή να βλέπει και να ακούει τον κανακάρη της να παίζει.                                                                                  Υ.Γ. Δεν σε ξέχασα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη το έχετε οικογενειακά το ταλέντο βλέπω. Μπράβο στον μικρό σου!  :D

 

Πολύ ωραία το πήγε το κομμάτι και, όπως είπαν οι Γιώργηδες παραπάνω, έχει πολύ καλή αίσθηση του χρόνου.

 

Να τον χαίρεσαι!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για την μάνα του, εντάξει μωρέ γουστάρει κι αυτή να βλέπει και να ακούει τον κανακάρη της να παίζει.                                                                                  Υ.Γ. Δεν σε ξέχασα ;)

Tο ξερω βρε,ετσι ειναι οι μαναδες μπορει γκρινιαζουν καμια φορα για τη φασαρια αλλα στο βαθος τους αρεσει.

Εχω γιο στην ιδια ηλικια και τα βλεπω.

Για το αλλο μην αγχεσαι,θελω να βγαλεις τον καλυτερο σου εαυτο,να αναδειχτεις. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη το έχετε οικογενειακά το ταλέντο βλέπω
Δημήτρη, ταλέντο ίσως έχει μόνο ο μικρός ;), ο μεγάλος(15 χρονών) πήρε από την μάνα του (καμιά σχέση με την μουσική,αν και προσπάθησα :'() και ακούει αν είναι δυνατόν και Παντελίδη μέσα σε όλα τ'άλλα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη, ταλέντο ίσως έχει μόνο ο μικρός ;), ο μεγάλος(15 χρονών) πήρε από την μάνα του (καμιά σχέση με την μουσική,αν και προσπάθησα :'() και ακούει αν είναι δυνατόν και Παντελίδη μέσα σε όλα τ'άλλα.

Είναι και της ηλικίας αυτό μη στεναχωριέσαι Φώτη! Μπορεί μεγαλώνοντας να αλλάξει μουσικά γούστα.  ;)

 

Να τους χαίρεσαι λοιπόν και τους δύο!  :)

 

Εμένα ο μεγάλος μου γιος, 9,5 χρονών τώρα, έχει δυο χρόνια που πάει ωδείο (τον ίδιο δάσκαλο έχουμε) και βλέπω ότι του αρέσει πολύ η ενασχόληση με το όργανο (ηλεκτρική κιθάρα).

 

Επίσης θέλει να μάθει και τύμπανα! Προς το παρόν κάνει μόνο ταμπούρο.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου