Προς το περιεχόμενο

Τι παιχτουρας OMG. Tears, by Stochelo Rosenberg


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά απίστευτα υπέροχο!

Κι εδώ το original του Django (από τα ωραιότερα κομμάτια που έχει παίξει).

Τι ήχος Θεέ μου, τι μελωδία!

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπουδαία σχολή o Django Reinhart και οι συνεχιστές του, Larry Coryell,Jaco Pastorius,Bireli Lagren,κλπ.Τον κύριο αυτόν(Stochelo  Rosenberg) δεν τον ήξερα,αντεροβγάλτης!! πολύ σπουδαίος,από το βλέμμα του και μόνο καταλαβαίνεις......

Και πολύ ωραία κιθάρα η τύπου Gypsy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε έναν κόπο και δες τον joscho stephan. Ένας πραγατικα κορυφαίος δεξιοτέχνης του manouche.

 

Αύριο παω να διακόψω το Internet γιατί μου έπεσαν όλα τα μαλλιά και το σαγόνι για να μην πω  τπτ άλλο.Εδώ τώρα έχουμε swing και τον τύπο που είναι συρμάτινος, καταπληκτικός!!!! ίδια Gypsy κιθάρα με τον άλλο,λοιπόν έχουμε και λέμε:To swing είναι το είδος που θέλω να ενσωματώσω στο παίξιμο μου αλλά από άλλον παίχτη που είναι soprano sax   

τον Olivier Franc κατά την γνώμη μου ένας από τους μεγαλύτερους και σπουδαιότερους μουσικούς στον πλανήτη.Είναι καιρός που δουλεύω πάνω στο vibrato του, ούτως σώστε  να το περάσω μεσ' το Blues-Rock με τον δικό μου τρόπο.Αλλά μια τον αφήνω και μετά τον ξαναθυμάμαι,ώστε να έχω όρεξη να το ''παλέψω''.Αν καταφέρω να περνάω swing η manouce όπως το λες φρασεολογία με Blues,νομίζω ότι θα είναι κάτι πολύ ωραίο η στο τέλος θα βγει ''τραχανοπλαγιά''.

Πάντως είχες δίκιο που επέμενες ;) :) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου