Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για κουρδιστήρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να διευκρινήσω οτι το θέλω κυρίως για το σπίτι..

Μέχρι τώρα είχα ένα yamaha που το είχα πάρει κάνα 20άρι,απλά επειδή ήταν πλαστικό και ελαφρύ το βάρος του καλωδίου το τράβαγε και εξού και οι πτώσεις.

Το είχα απο τότε που αγόρασα την πρώτη μου κιθάρα,και ενώ απο τότε απέκτησα πολύ εξοπλισμό θεωρούσα πάντα οτι το απλό κουδιστήρι μου κάνει τη δουλειά του.

Οπότε ήλπιζα να τη γλιτώσω με κάτι φτηνότερο μέχρι άντε 40 ευρώ.

 

Προσφέρουν καλύτερο κούρδισμα τα ακριβά ή απλά έχουν το πλεονεκτημα οτι μπένουν στην πεταλιέρα;

εαν το θες για το σπιτι παρε μανταλακι..

http://www.joyoaudio.com/en/product/show_44.html

φθηνο και μια χαρα..εχει και η korg

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

korg pitcblack..

πιο στιβαρο δεν γινεται...58 ευρω.

Και σε live φαινεται πολυ καλυτερα απο το boss.

Το polytune αστο..δεν θα βλεπεις τιποτα σε live.

 

 

 

Φιλε , το polytune mini επειδη το εχω ειναι πραγματικα πολυ καλο στο κουρδισμα και η οθονη του παρα το μεγεθος του ειναι πολυ ευκρινης !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

korg pitcblack..

πιο στιβαρο δεν γινεται...58 ευρω.

Και σε live φαινεται πολυ καλυτερα απο το boss.

Το polytune αστο..δεν θα βλεπεις τιποτα σε live.

 

 

http://access-prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=9978

 

Αυτό είναι;

Καλή περίπτωση φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διευκρινήσω οτι το θέλω κυρίως για το σπίτι..

 

 

Αν θέλεις κάτι αποκλειστικά για το σπίτι και παίζεις με κάρτα ήχου κοίτα κανα software tuner και γλιτώνεις και έξοδα. Αλλά αυτό είναι μια λύση αποκλειστικά για το σπίτι.

 

Εναλλακτικά θα σου έλεγα να πας σε κανα κιθαρομάγαζο και οτι βρεις σε καλή τιμή και σου φαίνεται καλή κατασκευή πάρτο, όλα πάνω κάτω τα ίδια είναι.

Προσωπικά έχω ένα KORG (GA-30) που το είχα πάρει κανα 15€ πριν αρκετά χρόνια και μια χαρά την κάνει την δουλειά του. Σε live χρησιμοποιώ το ενσωματωμένο στην πεταλιέρα/ενισχυτή και ποτέ δεν είχα θέμα.

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες σε πεταλακι πας κατευθειαν για pitchblack η και για pitchplack poly που βλεπει με τη μια ολες τις χορδες σαν το polytune..!!

 

Αν τωρα αποφασιεις να μην δωσεις τοσα πολλα χρηματα και θες κατι γρηγορο και βολικο και χωρις να μπλεκεις με καλωδια κτλ...πας σε μανταλακι και παιρνεις ΑΥΤΟ οπως κ εγω (μολις το παρηγγειλα απο ebay τζαμπα)..!!!!

ειναι το πλανετ waves ns MICRO tuner (oxi to MINI!!! ειναι λιγο μεγαλυτερο)

κυκλοφορησε τωρα και οπως βλεπεις ειναι το μικροτερο που υπαρχει.. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φιλε , το polytune mini επειδη το εχω ειναι πραγματικα πολυ καλο στο κουρδισμα και η οθονη του παρα το μεγεθος του ειναι πολυ ευκρινης !

Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλο!

Ειναι γ@μω...

Απλα επειδη το εχω δουλεψει βραδυ εμενα δεν μου κανει.

Το korg εχει πιο "παχια" ενδειξη φωτεινοτητας εαν με πιανεις. :D :D

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μένα πέρασαν μεταξύ πολλών άλλων και το polytune και το pichblack φίλε.

 

Σου συστήνω το polytune. Αναγνωρίζει σήμα αμέσως (εντυπωσιακά γρήγορα σε σχέση με το άλλο) και ακόμα και από vintage μαγνήτες με πολύ χαμηλό output (που στο pichblack το αποτέλεσμα ήταν τραγικό σε αυτές τις περιπτώσεις)

 

Αξίζει τα λεφτά του.

Κώστας

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss TU-3 και δεν θα αγορασεις ξανα χορδηστηρι.Εχω δοκιμασει πολλα, αλλα αυτο ειναι το καλυτερο,ανθεκτικοτερο,ακριβεστατο και παντα στην λογικη τιμη των Boss πεταλιων. Δεν προκειται να το μετανιωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κουρδίζομαι από της πεταλιέρας αλλά για να μην συνδέω πεταλιέρα όταν παίζω στην ξέρα έχω πάρει και αυτό

 

jt-12b-3.jpg

 

Με ένα δεκάρικο από τον Νάκα,δεν είναι και τελείως τσακμάκι αλλά κάνει δουλειά.

 

Το καλύτερο κουρδιστίρι το ειχα στην Zoom gfx-4 με μηδέν καθυστέρηση σου έβγαζε την νότα

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου