Προς το περιεχόμενο

"Τhe Stranger"ένα δικό μου τραγούδι


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό! Ήταν ότι έπρεπε για την ώρα! Πόσταρε και τους στίχους αν θες ρε Johnny, thanks :)

I’m a stranger in your city

and I left without a face

No I ain’t looking for your pity

I ain’t looking for some place

I forgot from where I started

though my memory is strong

I don’t know just where I’m going

only know just what I want

 

I’m a stranger in your city

I’m a stranger in this town

No I ain’t looking for your pity

I just need six feet of ground

 

Να και τα λόγια του ξένου ,την επόμενη θα τα ποστάρω απο την αρχή.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερμηνεία παρά είναι Cohen, σε βαθμό μίμησης.

Θα είναι το πρώτο πράγμα που θα ακούσεις από οποιονδήποτε, και δεν θα είναι για καλό.

 

Ναι, τα τύμπανα είναι τελείως εκτός ατμόσφαιρας. Ούτε ο ήχος ούτε το "παίξιμο" κολλάνε.

 

Μετά τη γκρίνια  ;D : Εξαιρετικός ήχος κιθάρας, ωραίες πινελιές από το πιάνο, θαυμάσιο κομμάτι που έχει τις βάσεις για να γίνει διαμάντι.

Όντως, μπορώ να το φανταστώ με τη φωνή της M. Faithfull, αλλά - αφού υποθέτω ότι δεν σου βρίσκεται πρόχειρη - μία φωνή που να μην θυμίζει τόσο πολύ κάποιον άλλον αρκεί.

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως δεν είχα στο μυαλό μου τον Cohen αλλά αφού βγήκε έτσι τι να πώ.Νομίζω συνφωνώ στο θέμα τύμπανα.Είναι ψιλοάκυρα ,ειδικά το ανοιχτό hihat.Θα το ξαναδώ κάποια στιγμή.Eυχαριστώ για την κριτική Harris και όλους.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωνή, παραβλέποντας την ομοιότητα με Cohen, έχει πολύ ενδιαφέρουσα χροιά. Οι στίχοι έχουν επίσης ενδιαφέρον, αν και κάπως στιλιζαρισμένοι.

 

Αυτό που ακούω είναι υποσχόμενο, αλλά κατά τη γνώμη μου, στα ηχητικά χωράφια που τριγυρνάς και συγκρινόμενος με ονόματα αυτού του επιπέδου, πρέπει να βρεις ένα δικό σου, πιο αιχμηρό τρόπο γραφής και ερμηνείας.

 

Βοηθάει να έχεις κάτι πραγματικά σημαντικό να πεις, κάτι που απαιτεί μεγάλη προσπάθεια γα να το εντοπίσεις. Αυτός είναι ο πραγματικός πήχυς για ένα πετύχεις ένα γνήσιο ύφος παραπλήσιο με Cohen, Dylan, Waits και άλλες μορφές της σύγχρονης τραγουδοποιίας που δεν βασίζονται στην υψηλή τεχνική αλλά στο έντονα προσωπικό ύφος και μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου