Προς το περιεχόμενο

george avramidis battle rhyme


g.avram

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μουσικαρες! Πολυ ωραιο κομματι! Περιμενουμε νεα για το αλμπουμ!

 

Eυχαριστουμε!Ελπιζω μεσα στο φθινοπωρο να κυκλοφορησει το αλμπουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πολύ ωραίο,αφρικάνικο κάπως,μου θύμισε muletu astatke και μια μπάντα που λέγεται akale wube.Φοβερό,οπώς και το προηγούμενο thread σου ο παλιός είναι αλλιώς.Είσαι πολύ εμπνέυσμενος μουσικός στο είδος σου φίλε,Μπραβο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καταπληκτικό όπως και το προηγούμενο που είχες ανεβάσει παλιότερα.

Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες!  :)

Musicians:george avramidis-trumpet,stefanos lazarinos-sax,rhodes,kostas sifakis-bass,chris sarkatzis-guitar,pavlos pavlidis-drums,traianos papadopoulos-french horn,eddie spaapen-percussion,george koftis-vocals

 

music:by George Avramidis

lyrics by Evlampia Tsireli

mixed by GeorgeBoy and Pan

Mastering by Chris Megas

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πολύ ωραίο,αφρικάνικο κάπως,μου θύμισε muletu astatke και μια μπάντα που λέγεται akale wube.Φοβερό,οπώς και το προηγούμενο thread σου ο παλιός είναι αλλιώς.Είσαι πολύ εμπνέυσμενος μουσικός στο είδος σου φίλε,Μπραβο.

Σε ευχαριστω πολυ Johnny για τα καλα σου λογια!Οντως εχει πολλα στοιχεια afro μουσικης και θυμιζει τους καλλιτεχνες που γραφεις... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιθιοπια απο τα λίγα που ξέρω από Αφρο μουσική.

Σιγουρα κατι τετοιο απλα θελω να βαλω καποια ετικετα στο κομματι και δεν ποια ακριβως να βαλω.Δεν ειναι afrojazz ας πουμε...ουτε afro latin ουτε afro funk... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου