Προς το περιεχόμενο

Rock Major Impro by Adamo


Adamo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες!!Βρηκα ενα πολυ ωραιο,μικρο μεν,track και δοκιμασα το 57αρι μου που μολις πηρα!

Καλη ακροαση και αναμενω σχολια!

Rock_Major.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το κομμάτι αλλά ο ήχος θέλει δουλεία. Βox-ίλα και περίεργα πρίμα. Θέλει ψάξιμο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια.

Ο υπολοιπoς εξοπλισμος ηταν Blackstar ht dual,Gibson Les Paul (Rep) με Aph1 SD και εναν peavey classic 50 410

 

@Ray  Ηχογραφησα βαζοντας το μικροφωνο στο πανω δεξια ηχειο,απο τα 4,σχετικα λιγο εξω απο τον κωνο στα3 εκτοστα περιπου μακρια απο το "καλυμμα" της καμπινας.

Μετα περασα ενα κομπρεσορα και βαθος eq delay απο cubase.Τι εννοεις boχ-ιλα?Θα με βοηθουσε πολυ αν γινοσουν λιγο πιο αναλυτικος για να μαθω και γω λιγο καλυτερα μιας και ηταν πρωτη προσπαθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά δεν είμαι ούτε εγώ ειδικός. Μόνο το αυτί δουλεύει (καμιά φορά). Εννοώ αυτά τα μεσαία (και έλλειψη άλλων συχνοτήτων) που μοιάζουν σαν το μεγάφωνο να είναι μέσα σε κάποιο κουτί.

Από την ελάχιστη μου πείρα αυτό μπορεί να συμβεί όταν γράφεις σε χαμηλές εντάσεις - αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Θα ήθελα κι εγώ να μας πει τη γνώμη του κάποιος πιο ειδικός.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτό μπορεί να συμβεί όταν γράφεις σε χαμηλές εντάσεις

Ειχα αναρτησει ενα θεμα πανω στην ενταση που πρεπει να κρατησω.Ο ενισχυτης ηταν ηδη πολυ δυνατα ωστε να γραφει κομπλε το μικροφωνο.Θα πειραματιστω και θα επανελθω δριμυτερος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ηχογραφηση στην ενταση μου ακουγεται πολυ "ενταξει"...Η μιξη ειναι κατι που μαθαινεται και ερχεται με "τριβη" και πειραματισμο...  ;) (ειναι λιγο πιο μπροστα η κιθαρα σε σχεση με το backing track)

 

Κατα τα αλλα και το παιξιμο σου ειναι πολυ ωραιο και με ωραιες δυναμικες  :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου