Προς το περιεχόμενο

"For Ever More"ένα τραγούδι μου


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς και λόγω που τέλεψαν οι διακοπές μου απο χθες βράδυ γκρινιάζω στις κριτικές τραγουδιών συμφομουριστών υπέρ το δέον  ;D ;D ;D

 

Το λεπόν Τζόνι ,άλλο ένα όμορφο στα αυτιά μου άσθμα σου ............δεν είμαι αντικειμενικός μια και είσαι πουλί κουντά στα ακούσματά μου . Κλασσικά αυτά που είπαν περί μιξών-φύσα λίγο τη μύτη σου ;D .............αλλά ρε γμτ ,παρωχημένης αισθητικής για την εποχή .

Καλό θα ήταν να επιχειρούσαμε κάποιους νεωτερισμούς σε παλιά αγαπημένα μοτίβα . Μη με ρωτάς με ποιό τρόπο ,ούτε εγώ ξέρω  ;D ;D ;D

Σαμυ που χάθηκες?δεν ξέρω τι να κάνω για την εποχή,συνήθως γράφω ότι βγαίνει εκείνη τι στιγμή,δεν σκέφτομαι την αισθητική.Δεν ξέρω αν είναι λάθος μου,πάντως εγώ παρατηρώ ένα επαναλαμβανόμενο revival.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σαμυ που χάθηκες?δεν ξέρω τι να κάνω για την εποχή,συνήθως γράφω ότι βγαίνει εκείνη τι στιγμή,δεν σκέφτομαι την αισθητική.Δεν ξέρω αν είναι λάθος μου,πάντως εγώ παρατηρώ ένα επαναλαμβανόμενο revival.

 

Εκεί που πάω διακοπές δεν πιάνει ούτε δορυφορικό τηλέφουνο ;D

 

Επί του θέματος κι εγώ όπως κι εσύ γράφω ότι μου έρχεται στο μυαλό με βάση τα βιώματα και τους ήχους που έχω στ αυτιά μου απ όλα αυτά τα χρόνια ακρόασης. Αναβιώσεις υπήρξαν και θα υπάρχουν το θέμα είναι να προσθέτουμε πράγματα. Ήχους,όργανα, ενορχηστρώσεις,προσθήκες από άλλα είδη.............το προσπαθώ και μη νομίζεις πως μου βγαίνει κι εμένα.

Ευελπιστώ όμως ,έχω 6-7 άσθματα που αργά και βασανιστικά παλεύω το τελευταίο χρόνο,τσακώνομαι και με το DAW ,προσπαθώ να μάθω πλήκτρα-φλογέρα-γιουκαλίλι-σλαιντ-φινγκερπικινκγ  ;D ;D ;D ΚΙΘΑΡΑ  ;D

Σαλάτα χωριάτικη ,αλλά περνάει όμορφα η ώρα 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ειπε ο fusion.

 

Κατα τα αλλα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Εξαιρετικό. Σωστά δομημένο και ενορχήστρωση που για να πιάσει το τελειο χρειάζεται την σωστή μίξη.

 

 

 

[/quo

Ευχαριστώ φίλε Cos_dr,Θα το ξαναπροσπαθήσω με τύμπανα και σωστότερη μίξη,Θες να παίξεις τα πλήκτρα?χεχε

 

αστο ρε φιλε μην στο κάνω ζειμπέκικο και εσένα και ξενερώσεις σαν το "δωσε μου αγάπη για λίγο" lol

Παντως οι πλάτες που έχεις βάλει και σε ήχο hammond και σε παίξιμο ειναι άψογες , οπως και ολη η σύνθεση. Δεν θα πείραζα ούτε ήχους, ούτε αξίες τους, ουτε νότα.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Πάρα πολύ ωραίο το κομμάτι.

 

Διακρίνω αρκετή αυστηρότητα όσο αφορά την παραγωγή στα κομμάτια.

Να φανταστώ οτι μιλάμε για "σπιτικές παραγωγές" που νομίζω οτι πιο πολύ εχει σημασία αυτο που θέλει να μας πει το κομμάτι, η μελωδία του και η φωνή.

 

Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το κομμάτι ακόμα και με αυτη την ηχογράφηση.

 

Τα παλιά χρόνια μεγάλα γκρουπ του παρελθόντος είχαν κυκλοφορήσει demo και μάλιστα τα πλήρωνες, και πραγματικά ηταν αίσχος στο άκουσμά τους.

 

Είμαι καινούριος στο forum ελπίζω να μην παρεξηγηθώ.

Εννοείται οτι τα παιδιά με περισσότερες γνώσεις πάνω στην ηχογράφηση οι συμβουλές που δίνουν είναι καλοπροαίρετες απλα φοβάμαι μην κοπούν και τα φτερά του καθένα που ανεβάζει δικές του δουλειές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου