Προς το περιεχόμενο

"For Ever More"ένα τραγούδι μου


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκουσε με λίγο σχετικά με αυτό το κομμάτι.

Δεν ξέρω ποιό DAW χρησιμοποιείς αλλά,

1. Τα mure-άρεις

Gary mure? ;D ;D ;D

Νομιζω παντως οτι με το ηδη υπαρχον υλικο,λιγο κουρδισμα αν θελει να ξαναπαιξει μονο τη μια κιθαρα-παλαιοχορδιτης γαρ ;D-και αλλο μιξ,χαμηλωμα απο κουπλε σε ρεφρεν,αλλο πανινγκ κλπ θα ειναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Gary mure? ;D ;D ;D

Νομιζω παντως οτι με το ηδη υπαρχον υλικο,λιγο κουρδισμα αν θελει να ξαναπαιξει μονο τη μια κιθαρα-παλαιοχορδιτης γαρ ;D-και αλλο μιξ,χαμηλωμα απο κουπλε σε ρεφρεν,αλλο πανινγκ κλπ θα ειναι μια χαρα.

Έλα ρε φίλε το διόρθωσα, ευχαριστώ. :-\

Και συ παλαιοχορδίτης?

Και γω πανάθεμά με! :D

Απλά ένα χαζομπούσουλα προσπάθησα να δώσω!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ gvour και όλους,χωρίς όλα τα σχόλια και τις συμβουλές σας μπορεί να μην τα ξανάβλεπα.Από άυριο αρχίζω σιγά σιγά να τα ξαναβλέπω και το επόμενο που θα ανεβάσω θα είναι πιο δουλεμένο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το κομμάτι έχει πολλές προοπτικές. Κυρίως λόγω του ιδιαίτερου του ύφους και της ατμόσφαιρας. Δοκίμασε το και σε λίγο (λίγο όμως) πιο αργό τέμπο και φτιάξε λίγο τα ντραμς που είναι επαναλαμβανόμενα (καταραμένοι ντραμερς, ξέρω, που να τους βρεις...). Γενική παρατήρηση, μου βγάζει λίγο σε Madrugada (που προφανώς δεν είναι κακό, είναι από τα special συγκροτήματα)

 

Μ αρέσει πολύ που το τραγουδάς στην τσίτα (αν και μου φάνηκε ότι προς το τέλος χαλαρώνεις λίγο). Μπράβο ρε Τζόνυ. Κλασικά δώσε στίχους αν δε βαριέσαι. Κάποια στιγμή θα θελα να αναφέρεις επιγραμματικά και τις κύριες επιρροές σου / αγαπημένα συγκροτήματα.

 

Φτιάξ το και θα γίνει σουπερ - πρέπει να χεις αρκετό υλικό ήδη, σωστά;

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν κομμάτι είναι πάρα πολύ ωραίο, και αξίζει τον κόπο.

Πάντως έχεις ένα προσωπικό τρόπο "γραφής" και αυτό δεν είναι μικρό πράγμα.

Θα μείνω σ' αυτά που είναι και τα δύσκολα. Τα υπόλοιπα διορθώνονται.  :)

 

καταραμένοι ντραμερς, ξέρω, που να τους βρεις...

Δεν κρυβόμαστε. ;)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το κομμάτι έχει πολλές προοπτικές. Κυρίως λόγω του ιδιαίτερου του ύφους και της ατμόσφαιρας. Δοκίμασε το και σε λίγο (λίγο όμως) πιο αργό τέμπο και φτιάξε λίγο τα ντραμς που είναι επαναλαμβανόμενα (καταραμένοι ντραμερς, ξέρω, που να τους βρεις...). Γενική παρατήρηση, μου βγάζει λίγο σε Madrugada (που προφανώς δεν είναι κακό, είναι από τα special συγκροτήματα)

 

Μ αρέσει πολύ που το τραγουδάς στην τσίτα (αν και μου φάνηκε ότι προς το τέλος χαλαρώνεις λίγο). Μπράβο ρε Τζόνυ. Κλασικά δώσε στίχους αν δε βαριέσαι. Κάποια στιγμή θα θελα να αναφέρεις επιγραμματικά και τις κύριες επιρροές σου / αγαπημένα συγκροτήματα.

 

Φτιάξ το και θα γίνει σουπερ - πρέπει να χεις αρκετό υλικό ήδη, σωστά;

Φίλε Auditory για όλα φταίνε τα κορίτσια,χεχε.Οντως έχω αρκετά αλλά πολλά είναι ινστραμενταλ και άλλα πιο ροκ εν ρολλ,πιο αγριεμένα(έρχονται σύντομα)

Ακούω τα πάντα σχεδόν,ότι δεν προσβάλει το μυαλό και το αυτί μου.Dylan,Cohen,Hendrix,Clapton,Stooges,Reed,Velvet,Iggy Pop,New york Dolls,Cave and the seeds,Beasts of burbon,dream syndicate,Johhny tunders,MilesDavis,Coltrane,Parker,Elinghton,Django,Madrugada,ktl,ktl

 

οι στιχοι'

As we talking through this walls and I’m drifting more and more And I want to have you near but there is something I can’t control And the loneliness keep growing and my mind dives in the sea and the liquor is getting harder even harder that it should be

As I see your pretty face and your eyes that got me wonder why my soul keeps getting colder with this loneliness inside and I want to ride the highway I wanna be a sparrow hanging from your window watching you undress

 

And I know I’ll be hunted for ever more

 

But I still remain in shadows fighting demons every night and I think I might get stonger if I have you by my side cause the road I crossed was heavy and I got a lot to tell you and I got a lot to give and I got my soul to share

Cause I miss your smell and body as you watch late at night and you tell me it’s late my love and we lying side by side and I climb the highest mountain I dive the deepest sea as I lay my love inside and then rest above your tree

 

And I know I’ll be hunted for ever more

 

And I suddenly awaken and I find that you’re not there and I have to climb this walls again to touch your pretty hair and I know that you can’t see me as I drift beside your eyes and I know that you can’t see me calling you at nights

And I know I’ll be hunted for ever more

 

Ελπίζω φιλε auditory να σε κάλυψα και ευχαρίστω για τα καλά σου λόγια,να'σαι καλά φίλε μου.

 

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος, με κάλυψες, ευχαριστώ :) Περιμένουμε την εξέλιξη :) πιστευω σύντομα θα χεις σουλουπώσει πολλά κομμάτια και θα χεις πολύ καλό υλικό στα χέρια σου (ακόμη καλύτερα, βρες και συνεργάτες! (πχ ενας καλός ντράμμερ θ ανέβαζε ΠΟΛΥ το κομμάτι, και το λέω γιατί αξίζει ν ανέβει - αλλά καταλαβαίνω αν θες να τα δουλεύεις μόνος σου) Thanks Johnny :)

 

 

 

Δεν κρυβόμαστε. ;)

 

 

Θες να πεις...

 

[...Drumroll...] Δεν κρυβόμαστε. ;)

 

χεχε :):)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ειπε ο fusion.

 

Κατα τα αλλα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Εξαιρετικό. Σωστά δομημένο και ενορχήστρωση που για να πιάσει το τελειο χρειάζεται την σωστή μίξη.

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και λόγω που τέλεψαν οι διακοπές μου απο χθες βράδυ γκρινιάζω στις κριτικές τραγουδιών συμφομουριστών υπέρ το δέον  ;D ;D ;D

 

Το λεπόν Τζόνι ,άλλο ένα όμορφο στα αυτιά μου άσθμα σου ............δεν είμαι αντικειμενικός μια και είσαι πουλί κουντά στα ακούσματά μου . Κλασσικά αυτά που είπαν περί μιξών-φύσα λίγο τη μύτη σου ;D .............αλλά ρε γμτ ,παρωχημένης αισθητικής για την εποχή .

Καλό θα ήταν να επιχειρούσαμε κάποιους νεωτερισμούς σε παλιά αγαπημένα μοτίβα . Μη με ρωτάς με ποιό τρόπο ,ούτε εγώ ξέρω  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ειπε ο fusion.

 

Κατα τα αλλα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Εξαιρετικό. Σωστά δομημένο και ενορχήστρωση που για να πιάσει το τελειο χρειάζεται την σωστή μίξη.

 

 

 

[/quo

Ευχαριστώ φίλε Cos_dr,Θα το ξαναπροσπαθήσω με τύμπανα και σωστότερη μίξη,Θες να παίξεις τα πλήκτρα?χεχε

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου