Προς το περιεχόμενο

Guitar TEST sound clips by spimav_z...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον.

επειδη την κανω ,που την κανω, την δουλεια ακουστε και αλλα δυο τελευταια κλιπακια.παλι μονο του το gt2 ->delta 44->sound forge.

 

το test 4 ειναι ενας ηχος fender crunch ρυθμικος , γραμμενος στην μεσαια θεση.(παιζουν οι 2 διπλοι μαγνητες ταυτοχρονα)

 

το test 5 ειναι ενας marshall hotwired με λιιιγο gain και παιζει μονο ο bridge μαγνητης.

 

(παρακληση:μην ακουσετε το παιξιμο :oops: ,μονο το ηχοχρωμα)

 

για να δουμε... :roll:

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/spimav_z/test%204.mp3

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/spimav_z/test%205.mp3

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΥΓ: Ψήνομαι για το GT2 άσχημα... :roll:

 

Το έχω...με το διπλό μαγνήτη (litl' 59) πραγματικά είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημένος...εν αντιθέσει με το μονό που μου ακούγεται κάπως....thin....(της γέφυρας πάντα ε?)Τώρα για ηχογραφήσεις' date=' δεν έχω άποψη, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ...! :wink:[/quote']

 

Live μπορείς να βγεις μόνο με αυτό? Χωρίς ενισχυτή, μόνο με πετάλια...???

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως θα το δοκιμασω αυτο ηλια και θα δω.δηλαδη ολα τα πεταλακια που χρησιμοποιω τωρα καρφι μπροστα απο τον boogie,θα τα βαλω οπως ειναι καρφι στο clean fender του gt2 και θα γραψω μερικο θορυβο ακομα. :lol: :lol: :lol:

 

το υποσχομαι αυριο που εχω κενο το απογευμα μου. :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εμένα μ αρέσει πάρα πολύ ο neck και λιγότερο η μεσαία θέση.

Θα τολμήσω να κάνω και μια πρόβλεψη σχεδόν στην τύχη...Μήπως είναι Cort σκαφοειδές? :?: :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία και τα άλλα 2 κλιπάκια.Το 2ο γ%$#μεί!!Ακούγεται σαν να έχει παραπάνω απο λίιιγο gain που είπες :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το guitar rig εχει γαμω τους καθαρους ηχους..αλλα στο drive....μπλιαχ :)

 

Έγραψε με Tech 21 GT2 όχι με Guitar Rig ;)

 

ωχχ αφηρημενος ή ερωτευμενος;θα δειξει... :)

πολυ ωραια και τα αλλα δυο κλιπακια spimav!blues power! :D

αν και το δευτερο ακουστηκε λιγο ψηφιακουρα ηταν ωραιο :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Ψήνομαι για το GT2 άσχημα... :roll:

 

Το έχω...με το διπλό μαγνήτη (litl' 59) πραγματικά είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημένος...εν αντιθέσει με το μονό που μου ακούγεται κάπως....thin....(της γέφυρας πάντα ε?)Τώρα για ηχογραφήσεις' date=' δεν έχω άποψη, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ...! :wink:[/quote']

 

Live μπορείς να βγεις μόνο με αυτό? Χωρίς ενισχυτή, μόνο με πετάλια...???

 

spimav_z sorry που στο χαλάμε! (αν και θα συμμετάσχω γιατί τώρα θα κάτσω να τα ακούσω τα κλιπάκια!)

 

Ηλία, δεν το έχω δοκιμάσει αυτό, το χρησιμοποιώ καθαρά ως πετάλι παραμόρφωσης μέσα στα άλλα...Και δε θα το δοκιμάσω κιόλας...Μ'αρέσει το τελικό ηχόχρωμα να το παίρνει ο ήχος μου από τις λαμπίτσες του ενισχυτή... :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και το δευτερο ακουστηκε λιγο ψηφιακουρα ηταν ωραιο :wink:

 

Συμφωνώ με τον τακη σχετικά με το δεύτερο κλιπ, αλλά γενικά όλα μου άρεσαν αν και ξεχώρισα τα καθαρά του neck + neck/bridge, που ήταν όντως ΠΟΛΥ καλά για κιθάρα τέτοιου τύπου!...

:wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι υπέρ του bridge! Κρίνοντας από τα 3 κλιπάκια είναι αυτός πιο κοντά στα γούστα μου.

 

Και οι 2 μαζί μ' άρεσαν αρκετά. Ο neck δεν μου πολυάρεσε.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τολμήσω να κάνω και μια πρόβλεψη σχεδόν στην τύχη...Μήπως είναι Cort σκαφοειδές? :?: :oops:

 

δεν ειναι σκαφοειδες 8) και επι τη ευκαιρια αποκλειστε την περιπτωση της cort. :twisted:

 

ειναι μασιφ σωμα - μπρατσο rosewood φαρδυ και παχυ - απ οτι μπορω να κρινω με το ματι εχει ιδιο radius με την stratocaster plus μου,μαλλον 12αρι.

 

αν δεν την βρειτε , θα σας πω τα ποτενσιομετρα και τον επιλογεα οποτε.... 8O :wink: :wink: :wink:

 

παντως δεν το κανω επιτηδες παιδια.απλα ηθελα την αντικειμενικη σας αποψη για τον ηχο της προτου σας επηρεασει η μαρκα και το μοντελο.ευχαριστω πολυ και περιμενω... 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου