Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμός πιατινιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους.Προκειται για κατι πιατινια zildjian avedis τα οποια και χρυσοπληρωσα.Εχει ερθει ο καιρος να τα καθαρισω.Αισθητικα δειχνουν απαισια αν και μου αρεσει ο τωρα ηχος τους.Εχουν πει καποια παιδια διαφορα με οδοντοκρεμες ζεστο νερο κλπ κλπ.Δε θελω να παω σε τετοια λυση γιατι οπως ειπα...μου κοστισαν αρκετα λεφτα...τουλαχιστον για τη δικη μου τσεπη,γι'αυτο αποφασισα να τα καθαρισωμε εκεινη την αλοιφη που βγαζει η ιδια η εταιρια και ειναι γι'αυτη τη δουλεια ακριβως...

 

Στο ψητο τωρα...εχει χρησιμοποιησει καποιος απο εσας αυτο το προϊον?Αυτο που θελω να αποφυγω ειναι να μου ξεβαψει το brandname.Θελω να φυγει η μπιχλα απο πανω αλλα οχι το brand...

 

Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έργα τέχνης, είναι μουσικά όργανα. Αν σου αρέσει ο ήχος τους, μην τα καθαρίσεις, τουλάχιστον όχι με κάτι δραστικό, εκτός αν έχουν πετάξει πρασινο-χαλκο-σκουριά.

Ένα πανί με χλιαρό νερό αρκεί για να πάρει την πάνω-πάνω μάκα. Dirt keeps the funk!

 

Βέβαια, ο φίλος Pericles θα σου πει ότι λέω μπούρδες. Διάλεξε... ;D  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έργα τέχνης, είναι μουσικά όργανα. Αν σου αρέσει ο ήχος τους, μην τα καθαρίσεις, τουλάχιστον όχι με κάτι δραστικό, εκτός αν έχουν πετάξει πρασινο-χαλκο-σκουριά.

Ένα πανί με χλιαρό νερό αρκεί για να πάρει την πάνω-πάνω μάκα. Dirt keeps the funk!

 

Βέβαια, ο φίλος Pericles θα σου πει ότι λέω μπούρδες. Διάλεξε... ;D  

Μ'αρεσει αυτο το "dirt keeps the funk" :D

Ευχαριτω για το χρονο σου και τη συμβουλη  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Haris : ετοιμασου αυριο ερχομαι  να στα καθαρισω με την ΣΟΥΠΕΡ ΑΛΟΙΦΗ ΠΑΣΤΑ παραγωγης μου.!!!!!

@constantin : ψαξε λιγο στο drum &percussion ειχα ανεβασει καποτε μια συνταγη για μια καθαριστικη παστα

που φτιαχνω εδω και 40 χρονια και εχει καταπληκτικα αποτελεσματα εγγυημενα!Και δεν αλλαζει ο ηχος του πιατου μην ακους τον Dirty Harry !!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Haris : ετοιμασου αυριο ερχομαι  να στα καθαρισω με την ΣΟΥΠΕΡ ΑΛΟΙΦΗ ΠΑΣΤΑ παραγωγης μου.!!!!!

@constantin : ψαξε λιγο στο drum &percussion ειχα ανεβασει καποτε μια συνταγη για μια καθαριστικη παστα

που φτιαχνω εδω και 40 χρονια και εχει καταπληκτικα αποτελεσματα εγγυημενα!Και δεν αλλαζει ο ηχος του πιατου μην ακους τον Dirty Harry !!! ;D ;D

Βεβαιως φυσικα ασφαλως...ευχαριστω θα κοιταξω :) αλλα...ρε παιδια...ξεβαφει και το brandname????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρηκες το post μου που αφορα τον καθαρισμο θα διαβασεις οτι εφιστω την προσοχη οσον αφορα το logo των πιατων(brandname ) .Αν δεν προσεξεις θα σου ξεβαψει ελαφρως (μετα απο 2-3 φορες αν συνεχισεις το ιδιο λαθος θα ξεβαψει τελειως!!) ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Φιλε μου θα σου πω τι κανω εγω.

Κατα αρχας τα πιατινια σου εχουν πανω ενα προστατευτικο στρωμα.

Αν βαλεις διαβρωτικα χημικα θα φυγει αυτο το στρωμα μαζι με τα Logo.

Οι αλοιφες που δινουν οι εταιριες ειναι πολυ ισχυρες και αν τις αφησεις πολυ την εβαψες δεν θα μεινει τιποτα.

Εχω δοκιμασει απο coca cola μεχρι και κετσαπ.

Η κετσαπ ειναι ισχυρη θα βγαλει το στρωμα που σου ελεγα(εχουν ακομα σημαδια τα δικα μου εκει που ειχα δοκιμασει.

 

Αυτο που εχω βρει οτι δουλευει καλυτερα ειναι το ..λεμονι.

Καθαριζει την μπιχλα γυαλιζει και δεν πειραζει καθολου logo.

Δεν ειναι πολυ ισχυρο αλλα αυτο θελουμε, να καθαρισει χωρις διαλυσει.

Κοβεις στιβεις και τριβεις ξεπλενεις και εισαι ετοιμος, δεν θα το πιστευεις.

 

Το 18 jazz ride που εχω, ειχα να το καθαρισω τουλαχιστον 5 χρονια.

Πραγματικα ειχα ξεχασει πως ακουγεται κανονικα.

Δοκιμασε το σε ενα spareπιατινι αν εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου