Προς το περιεχόμενο

Hard rock impro (adamo)


Adamo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ορίστε το link.  :)

 

ΥΓ: Εδώ είναι και το σχετικό θέμα στο φόρουμ.  ;)

Το ακουσα.Μου αρεσε ο ηχος αρκετα (μονο με τον neck λιγο μπουκωνε σε καποιες φασεις αλλα απο οτι θυμαμαι γραφεις με line out αρα λογικοτατο και μπραβο που το φερες κομπλε).Πολυ καλη προσπαθεια!! :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'σαι καλά Γιάννη για τα καλά σου λόγια!   :D

 

Το ακουσα.Μου αρεσε ο ηχος αρκετα (μονο με τον neck λιγο μπουκωνε σε καποιες φασεις αλλα απο οτι θυμαμαι γραφεις με line out αρα λογικοτατο και μπραβο που το φερες κομπλε).Πολυ καλη προσπαθεια!! :D

Πολύ καλά θυμάσαι.

Η αλήθεια είναι ότι μπούκωνε λίγο o ήχος, ιδιαίτερα στη ΜΙ μπάσα. Αλλά δεν χρησιμοποίησα καθόλου τον neck μαγνήτη. Είναι όλο με τον bridge (SH - 4 JB).  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φανηκε για neck γραψε λαθος.Αυτο θα το λυσεις με ενα di στην εξοδο line out  ;)

Βασικά είναι emulated output. Οπότε, αν έχω καταλάβει σωστά, έχει προσομοίωση καμπίνας για να βελτιώνεται ο ήχος.

 

Εσύ λες το emulated output να το συνδέσω σε DI και μετά από το DI στην κάρτα ήχου; Να πω την αλήθεια δεν το είχα σκεφτεί. Αν τύχει να πάρω ένα θα το δοκιμάσω. Τι πλεονεκτήματα θα έχω με αυτόν τον τρόπο;

 

Κύριο μέλημά μου είναι να πάρω μια καινούρια κάρτα ήχου και ένα μικρόφωνο για να κάνω ηχογραφήσεις της προκοπής.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι emulated output. Οπότε, αν έχω καταλάβει σωστά, έχει προσομοίωση καμπίνας για να βελτιώνεται ο ήχος.

 

Αν ειναι emulated out τοτε δεν πρεπει να βαλεις di αλλα μου φαινεται οτι μπουκωνει παρα πολυ για να ειναι emulated..Αν ειναι line out η pre amp out τοτε πρεπει να βαλεις di.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι emulated out τοτε δεν πρεπει να βαλεις di αλλα μου φαινεται οτι μπουκωνει παρα πολυ για να ειναι emulated..Αν ειναι line out η pre amp out τοτε πρεπει να βαλεις di.

Όχι είναι emulated. Άρα θα πρέπει να διορθώσω τον ήχο μου στις μπάσες συχνότητες.  ;)

 

Και να φανταστείς ότι τα μπάσα τα έχω στο 4/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου