Προς το περιεχόμενο

korg triton και ebay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΟΤΕ ΜΕ WESTERN UNION!!!

Μόνο PayPal και ειδικότερα σε items με κάλυψη 1000$ από το ίδιο το PayPal.

Η παραπάνω συμβουλή από κάποιον που παραλίγο την πάτησε... :wink:

 

Παιδιά έχω αγοράσει πολλα πράγματα από Ebay. Χρησιμοποιώ ολες τις μεθόδους πληρωμών (Western union, τραπεζικό έμβασμα, απευθείας χρήματα σε ταχυδρομικό φάλεκο).

 

Είναι πάντως γεγονός ότι τις μεγάλες αγορές τις πλήρωσα με τραπεζικό εμβασμα πάντα. Με Western Union εστειλά τις μεσαίες και μικρές και με ταχυδρομέιο κάτι ψιλικα (μέχρι 20-30 Ευρω).

 

Έχω αγοράσει πάνω από 20 φορές και ποτέ δεν συνάντησα πρόβλημα σε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά: μου έτυχε να θέλω να αγοράσω απο σερβία (Προγράμματα ήχουσ και γενικώς διάφορα για τα πλήκτρα μου τα οποία ήταν 3 DVD).

Μου ζήτησε πληρωμή σε Western Union αλλα του είπα να μου δώσει διαφορετικό τρόπο πληρωμής,ο συγκεκριμένος δεν είχε και μεγάλο Rate στο ebay αλλα το ποσό δεν ήταν τρομακτικό.οπότε το διακυνδίνευσα,και τον πλήρωσα απο τράπεζα σε τράπεζα πληρώνοντας κάποιο έμβασμα (31€).

Τελικά μετα απο 7 μέρες παρέλαβα και αυτό που περίμενα.

 

Με λίγα λόγια είμαι της άποψης οτι θέλει ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσοχή και ειδικά το ΕΒΑΥ.

Προσέχετε φίλοι μου,καθώς υπάρχουν αξιοπρεπέστατοι εκει έξω,αλλα ταυτόχρονα και μεγάλοι "απατεώνες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΤΕ ΜΕ WESTERN UNION!!!

Μόνο PayPal και ειδικότερα σε items με κάλυψη 1000$ από το ίδιο το PayPal.

Η παραπάνω συμβουλή από κάποιον που παραλίγο την πάτησε... :wink:

 

Παιδιά έχω αγοράσει πολλα πράγματα από Ebay. Χρησιμοποιώ ολες τις μεθόδους πληρωμών (Western union' date=' τραπεζικό έμβασμα, απευθείας χρήματα σε ταχυδρομικό φάλεκο).

 

Είναι πάντως γεγονός ότι τις μεγάλες αγορές τις πλήρωσα με τραπεζικό εμβασμα πάντα. Με Western Union εστειλά τις μεσαίες και μικρές και με ταχυδρομέιο κάτι ψιλικα (μέχρι 20-30 Ευρω).

 

Έχω αγοράσει πάνω από 20 φορές και ποτέ δεν συνάντησα πρόβλημα σε κάτι.[/quote']

 

Ναι ρε φίλε, σε πιστεύω

 

Είσαι τυχερός που δεν έπεσες σε απατεώνες!

 

Δεν υπάρχει όμως κάποιο αποδεικτικό στοιχείο για το ebay ότι του έστειλες τα λεφτά με Western Union ή ακόμη χειρότερα με λεφτά σε φάκελο.

 

Με paypal είσαι πραγματικά οκ και δε φοβάσαι τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο διάβασα και εγώ οτι το Paypal σε καλύπτει (σαν να σου ασφαλίζει) τις πληρωμές σου.

Γνωρίζεις κάτι παραπάνω γι'αυτό;

Είναι όντως ασφαλή όταν κάποιος σου ζητάει πληρωμή μέσω αυτού;

Και αν π.χ. δεν σου σταλεί αυτό που έχεις παραγγείλει,τι μπορείς να κάνεις;

 

Κάποιες ερωτήσεις που έχω για την Paypal,όποιος άλλος γνωρίζει ας μου απαντήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κερδίσεις κάποιο αντικείμενο, και εφόσον ο πωλητής δέχεται paypal, σου στέλνει ένα mail (στο registered mail του paypal) με το ποσό χρέωσης.

 

Από εκεί έχει link για πληρωμή μέσω paypal.

Αν πληρώσεις έτσι τότε στο MyΕbay summary εμφανίζεται αυτόματα η ένδειξη της πληρωμής, και συγκεκριμένα μέσω paypal (εταιρία του ebay)

 

Έτσι κανείς δεν μπορεί να σε διαψεύσει ότι δεν το πλήρωσες

 

Για έμπιστους πωλητές (δηλαδή για feedback πάνω από κάποιο κατώφλι για κάποιο χρονικό διάστημα), το paypal παρέχει στον αγοραστή ασφάλιση από 200$-2000$ σε περίπτωση απάτης

 

Επίσης, σε περίπτωση καθυστέρησης του δέματος, απάτης κτλ, το paypal έχει dispute console, μια υπηρεσία στην οποία καταγγέλεις την όποια καθυστέρηση, απάτη κτλ και έτσι η εταιρία αναλαμβάνει να το λύσει (να πάρεις δηλαδή τα λεφτά σου πίσω μέσω της πιστωτικής κάρτας του πωλητή)

 

Δε δουλεύω για το paypal

Δε με θέλανε..

 

...but if she cheat i will crush her

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω αγοράσει πολλα πράγματα από Ebay. Χρησιμοποιώ ολες τις μεθόδους πληρωμών (Western union' date=' τραπεζικό έμβασμα, απευθείας χρήματα σε ταχυδρομικό φάλεκο).

 

[/quote']

 

Xρησιμοποιείς όλες τις λάθος μεθόδους πληρωμών!! Ευτυχώς που είσουν 20 φορές τυχερός!! Ειδικά αυτό με τα χρήματα σε φάκελο είναι ότι χειρότερο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο KONNECTORAS είπε ότι χρησιμοποιεί όλες της μεθόδους πληρωμών (όχι όλες τις σωστές).

Και κάτι ακόμα,δεν είπε κανείς ότι είναι 100% ασφαλής πληρωμές που σε καλύπτουν σε οποιαδήποτε περίπτωση "απάτης".

Το ότι ήταν τυχερός που δεν έπεσε σε απάτη το δέχομαι,είναι αυτό που λέμε νομίζω,έχεις την "τυφλή" πίστη σε κάτι τέτοιες αγορές.

 

Το αποκαλώ ένα μεγάλο ρίσκο ειδικά όταν πρόκειται για αγορά που αφορά μεγάλο ποσό.

Εδώ που φτάσαμε όμως,καμοιά φορά πέφτεις σε ΄"απατεώνες" εντός της ΄χωρας σου απο διάφορους πωλητές-εταιρίες που ψάχνουν "κορόϊδα".

δεν συμφωνείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω αγοράσει πολλα πράγματα από Ebay. Χρησιμοποιώ ολες τις μεθόδους πληρωμών (Western union' date=' τραπεζικό έμβασμα, απευθείας χρήματα σε ταχυδρομικό φάλεκο).

 

[/quote']

 

Xρησιμοποιείς όλες τις λάθος μεθόδους πληρωμών!! Ευτυχώς που είσουν 20 φορές τυχερός!! Ειδικά αυτό με τα χρήματα σε φάκελο είναι ότι χειρότερο!!

 

Ναι, έχω το κοκκαλάκι του.....πληκτρα!!!

 

Κοίτα να δεις, ότνα ο άλλος εχεια κάτι εκατοντάδες συνναλαγές και δεν βλέπω κάτι περιέργο, δεν βλέπω τον λόγο γιατι να δώσω κερατιάτικα τα 15 ευρώ στην WU και να μην τα φάω παϊδάκια προβατίνας στα Καλύβια!

 

Εξάλλου αν είναι να μου φάει τα 20 ευρώπουλα, να τα βάλει στον πάτο του, να του καεί το βίντεο και τέλος πάντων δεν θα βγάλω άσπρες τρίχες στο κεφάλι μου αν αυτό συμβεί.........

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μόνο κακό με το ebay είναι ότι στο γερμανικό δεν έχουν όλοι paypal. και στο αμερικάνικο θες δε θες θα περιμένεις το τελωνείο. Περίμενα για ένα πιατίνι σχεδόν 4 μήνες!!! Έλεος! Μου ήρθε με σφραγίδες τελωνείου και 30ευρώ φόρους. Εαν το πλήρωνα με έμβασμα +20ευρώ. Ε, δεν το αγοράζω από εδώ καινούριο? Τι να πώ κατ''αλλα σου λένε παγκοσμιοποίηση και ανοιχτές αγορές. Μάλλον ανοιχτά είναι τα ταμεία του κράτους για εισροές από τέτοιες περιπτώσεις! Όσο για τις πληρωμές μόνο paypal!!!To ebay απλά θέλει υπομονή να βρείς ότι θες όσο θες όχι βουρ να πάρουμε ότι μας γυάλισε. Τσεκαρετε τα feedback του πωλητή και λεπτομέρειες πληρωμής , χρέη αποστολής(πολλοί χρεώνουν ότι θέλουν-Προσοχή!!) και την περιγραφή για να μην απογοητευτείτε. Οι ευκαιρίες πλέον είναι λίγες και θέλει συστηματικό ψάξιμο.Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου