Προς το περιεχόμενο

Ibanez TS9 σε συγκριση με Maxon OD9


fotistsav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τυγχάνει στην πεταλιέρα μου να βρίσκονται και το BB, άλλά και το ΤS-9 του 1982-3 και τολμώ να πω, ότι δεν έχουν τη παραμικρή σχέση.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε περίπτωση, εξέφρασα καθαρά προσωπική άποψη εξ ου και το "προσωπικά θεωρώ". Ειδικά δεδομένου ότι ο OP ανέφερε ότι παίζει με στρατ και fender ενισχυτή, εργαλεία με τα οποία έχω μια μικρή εμπειρία.

Καμία αντίρρηση... και εγώ την δικιά μου προσωπική άποψη εκφράζω! :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυγχάνει στην πεταλιέρα μου να βρίσκονται και το BB, άλλά και το ΤS-9 του 1982-3 και τολμώ να πω, ότι δεν έχουν τη παραμικρή σχέση.

 

Σαφώς και δεν έχουν, ο φίλος ρωτάει για το TS9 και το Maxon OD9. "sorry για την παρέμβαση-διόρθωση"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικώς θεωρώ υποβάθμιση το να πάει κάποιος από BB σε TS9 ή κλώνο του. Ειδικά όταν μιλάμε για blues ηχοχρώματα.

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω τι εννοείς λέγοντας "πιο blues" ήχο. Μήπως θες να πεις "SRV ήχο";

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι μιλάω για το bb preamp plus και όχι για το bb preamp. Το διπλό λοιπόν πετάλι είναι αρκετά βρώμικο και όχι τόσο μπλουζ.

www.facebook.com/DEUXPOINTS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω και τα δύο τα δοκιμασα Α-Β . Τα σύγχρονα είναι ακριβώς ίδια . Αλλα διαφέρει το Παλιο TS9 (81-82) που έχω επίσης,  σε σχέση με το Maxon ή το νέο TS9 . Το παλιό TS9 είναι πιο creamy με σαφώς πιο ζεστό ήχο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

                                                                                    Αλλα διαφέρει το Παλιο TS9 (81-82) που έχω επίσης,  σε σχέση με το Maxon ή το νέο TS9 . Το παλιό TS9 είναι πιο creamy με σαφώς πιο ζεστό ήχο .

...και λιγότερο gain. ;)

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου