Προς το περιεχόμενο

Eggxis-Stray Man (Official Video Clip)


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Θα ήθελα να σας παρουσιάσω το πρώτο μας video clip που έγινε σε συνεργασία με την Κέλλυ Τσαγάκη-Ρεκλείτου και γυρίστηκε στο Garage του Studio μας στην Αμφιάλη.Όλα τα σχόλια είναι καλοδεχούμενα!

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνωμη αλλα σαν να βλεπω Bruce Lee ηταν! Εγω λεω να το ξανακανετε και να συμβαδιζει λιγο αυτο που ακουμε με αυτο που βλεπουμε! Και λιγο ενεργεια παραπανω! Πολυ "στημενοι" ησασταν! Η επομενη προσπαθεια θα ειναι σιγουρα καλυτερη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σ'ευχαριστώ πολύ Μάριε που μπήκες στον κόπο να σχολιάσεις.Για μας θέμα sync καθώς η σκηνοθέτιδα ήθελε να είναι τα πλάνα με αυτόν τον τρόπο προβαλλόμενα,ως εικόνες που ντύνουν τη μουσική και όχι ως αναπαράσταση του τραγουδιού.Ήταν ποτέ δυνατόν να δημοσιεύσουμε κάτι τόσο άσχημα συγχρονισμένο από καθαρή άγνοια;  :)

 

Αναφορικά με το ''στήσιμό'' μας στο σκηνικό έχεις απόλυτο δίκιο,αλλά δεν είμαστε ούτε ηθοποιοί ούτε επαγγελματίες μουσικοί,προσπαθήσαμε μετά από 5ωρη πρόβα να μπούμε σε mood και αυτό ήταν το αποτέλεσμα!Σ'ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σου!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίον!

 

Αφού το λες εσύ μαέστρο των οβίνδεων κλιψ,το θεωρώ μεγάλο κομπλιμάν (γαλλική αξάν..) ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για να στο αναλύσω και λίγο παραπάνω, στο  θέμα video clip για μουσική, και εμένα μου αρέσει η πλήρης ελευθερία.....ούτε ο συγχρονισμός με ενδιαφέρει, ούτε κάποιο σενάριο που "δένει" με τους στίχους.

 

Ούτε video song κάνετε (κατά τον ορισμό του jack conte), ούτε ταινία.

 

Ας πούμε εγώ λατρεύω τα video clips  του Herb Ritts, που ο τύπoς απλά κάνει fashion photography στα clips του.

 

Μου αρέσουν οι ωραίες εικόνες, και εσείς πετύχατε αρκετές από δαύτες.

 

Τέλος "σας έκατσε" και πολύ ωραίο thumbnail!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα μεταφέρω τις σκέψεις σου στην Κέλλυ,η οποία ήταν αρμόδια για όλο το video και έχει και τις γνώσεις,καθώς οι υπόλοιποι μόνο τα της μουσικής ξέρουμε.Εγώ θα αρκεστώ σε ένα ''ευχαριστώ'' γι'αυτό που λες για το thumbnail γιατί ήταν δική μου ιδέα να κάνουμε τέτοιο πλάνο! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο και στην κοπέλα και σε όλους σας.

 

Αν δεν είσαι partner στο youtube, έχεις 3 επιλογές στα thumbnails....που είναι random ένα πλάνο από την αρχή, ένα από τη μέση και ένα από το τέλος.

 

Το πλάνο που σκέφτηκες και τελικά προέκυψε μου άρεσε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όντως ήμασταν πολύ τυχεροί σε αυτό!! :) Το πλάνο δεν το ''σκέφτηκα'' εγώ,το έχουν κάνει πριν από μένα άπειροι κιθαρίστες,συνήθως shredders,στα playthrough videos τους,βλέπε Gus G,Jeff Loomis και άλλοι!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου