Προς το περιεχόμενο

Eggxis-Stray Man (Official Video Clip)


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ναι, εννοούσα που σκέφτηκες να κάνετε και στο δικό σας video (σε συνδυασμό και με τα τύμπανα στο βάθος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To κλιπ μια χαρά μου φάνηκε αλλά θέλω να πω κάτι αλλό σε σχέση με το τραγούδι μιας και το ακούω πρώτη φόρα.Ενώ απο την χαρντ ροκ εισαγωγή περιμένεις να ακούσεις κάτι πιο χέβι το τραγούδι μέτα γίνεται φάση dire straits ,μη σε πω sunnyboys μου έφερε στο μύαλο.Δεν ξέρω το ύφος σας ,πρώτη φόρα σας ακούω απλά έκανα μια παρατήρηση που μου ήρθε στο μυαλο.Μήπως να βρωμίζατε λίγο τις ρυθμικές κιθάρες,αλλά πάλι μπορεί να λέω ότι να'ναι.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ευχαριστώ πολύ gvour!!! :)

 

Γιάννη,η προσωπική μου γνώμη είναι ίδια με τη δική σου,στα lives το παίζουμε σε μια πιο hard rock version,απλά στις ηχογραφήσεις ο ρυθμικός κιθαρίστας πίστευε ότι αυτό το style θα ταίριαζε μιας και συνδυάζει τις επιρροές και των 2 μας.

 

https://soundcloud.com/eggxis/eggxis-inertia

 

Εδώ μπορείς να ακούσεις κάτι πολύ πιο κοντά στο ύφος μας!Σ'ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα καλό!

 

Συμφωνω με το οτι περιμενα να ακουσω και εγώ Killswitch/LOG/Trivium ρυθμικα μετα το intro...αλλα anyway...σας βγικε σε maiden/beach boys... ;D

 

Πολυ καλη δουλεια της κοπελιας! Θελει πολυ υπομονη το μονταζ που εκανε...

 

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ gvour!!! :)

 

Γιάννη,η προσωπική μου γνώμη είναι ίδια με τη δική σου,στα lives το παίζουμε σε μια πιο hard rock version,απλά στις ηχογραφήσεις ο ρυθμικός κιθαρίστας πίστευε ότι αυτό το style θα ταίριαζε μιας και συνδυάζει τις επιρροές και των 2 μας.

 

https://soundcloud.com/eggxis/eggxis-inertia

 

Εδώ μπορείς να ακούσεις κάτι πολύ πιο κοντά στο ύφος μας!Σ'ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου!!

Ε ναι αυτό είναι πως να το πω πιο δεμένο ηχητικά, ομοιόμορφο.Ισως τελικά να ξαναβλέπατε το ρυθμικό κομμάτι σε αυτό μιας και πιστέυω θα έδινε γκάζια ,ένταση και καλύτερη σύνοχη σε όλο το τραγούδι.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γενικα καλό!

 

Συμφωνω με το οτι περιμενα να ακουσω και εγώ Killswitch/LOG/Trivium ρυθμικα μετα το intro...αλλα anyway...σας βγικε σε maiden/beach boys... ;D

 

Πολυ καλη δουλεια της κοπελιας! Θελει πολυ υπομονη το μονταζ που εκανε...

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε Alexi!Το 3ο μας κομμάτι που ακόμα δεν έχει ηχογραφηθεί έχει μερικά στοιχεία από Trivium,αλλά με μια πιο progressive χροιά!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ε ναι αυτό είναι πως να το πω πιο δεμένο ηχητικά, ομοιόμορφο.Ισως τελικά να ξαναβλέπατε το ρυθμικό κομμάτι σε αυτό μιας και πιστέυω θα έδινε γκάζια ,ένταση και καλύτερη σύνοχη σε όλο το τραγούδι.

 

Κάποια στιγμή σίγουρα θα γυρίσουμε σε αυτό το κομμάτι!!Ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σου!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Βασίλη σ' εσένα κι όλους τους συμμετέχοντες!!!

Πολύ ωραίο το βιντεοκλίπ και με άποψη.  ;)

 

Τα του κομματιού τα έχουμε συζητήσει και ξέρεις την άποψή μου. Πολύ με αρέσει αλλά άμα αλλάξετε τα ρυθμικά θα με αρέσει ακόμα περισσότερο.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο Βασίλη σ' εσένα κι όλους τους συμμετέχοντες!!!

Πολύ ωραίο το βιντεοκλίπ και με άποψη.  ;)

 

Τα του κομματιού τα έχουμε συζητήσει και ξέρεις την άποψή μου. Πολύ με αρέσει αλλά άμα αλλάξετε τα ρυθμικά θα με αρέσει ακόμα περισσότερο.  ;)

 

Σ'ευχαριστούμε πολύ Δημήτρη!!! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου