Προς το περιεχόμενο

cubase λεπτομερεια που σπαει νευρα ομως


solega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο οτι φαινεται καποιος εβαλε το χερι του....και κατι εχει γινει εδω περα. Οταν γραφω σε ενα καναλι ολα καλα. οταν θελω να γραψω στο ιδιο καναλι πανω απο κατι ηδη γραμμενο, παλι ολα καλα. οταν ομως θελω να σβησω το overdub σβηνεται και το απο κατω μαζι. ενω μεχρι τωρα εσβηνες το ενα εμενε το αλλο. τι πατησα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να κάνεις overdub στο ίδιο track? Πάντα έβλεπα τη λογική αυτή κάπως περιοριστική, τουλάχιστον στο Cubase..

 

Κατά τη γνώμη μου, καλύτερα 2 tracks! Αν θες, τα βάζεις και σε ένα Group Channel ώστε να τα ελέγχεις καλύτερα..

 

(sorry που δε δίνω λύση στο πρόβλημα αλλά σκέψου το σαν εναλλακτική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο transport panel (record mode..στα αριστερά) έχει επιλογή για το audio αν θες να κρατάει ιστορικό ή να κάνει αντικατάσταση. Στο cubase 6 πχ το αναφέρει ως keep history και replace.

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να κάνεις overdub στο ίδιο track? Πάντα έβλεπα τη λογική αυτή κάπως περιοριστική, τουλάχιστον στο Cubase..

 

Κατά τη γνώμη μου, καλύτερα 2 tracks!

+ και εγω αυτο κανω

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου