Προς το περιεχόμενο

2 νέα κομμάτια μου


airheads

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελπίζω να σας αρέσουν..φωνή αναγκαστικα να βάλω επειδή δεν έβρισκα κανέναν άλλο να τα τραγουδήσει και δεν μου πήγαινε η ψυχή να τα βγάλω έτσι..είναι και τα 2 από ντεμάκι που έχω βγάλει με 19 κομμάτια  ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=_sQDYrabVCM&list=HL1381335054

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=ueJTkzt3hqw

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα μόνο το πρώτο. Έχει κάποια θεματάκια με το χρόνο και οι στίχοι είναι ακατάληπτοι αλλά μου άρεσε πολύ. Μου θύμισε Bon Iver.

Βάλε και συ βρε παιδάκι μου μια ρεκλάμα εκεί στο youtube. Να μην κοιτάμε την άβυσσο δηλαδή, πως το λένε. Βάλε μια φωτό. Κάτι.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα μόνο το πρώτο. Έχει κάποια θεματάκια με το χρόνο και οι στίχοι είναι ακατάληπτοι αλλά μου άρεσε πολύ. Μου θύμισε Bon Iver.

Βάλε και συ βρε παιδάκι μου μια ρεκλάμα εκεί στο youtube. Να μην κοιτάμε την άβυσσο δηλαδή, πως το λένε. Βάλε μια φωτό. Κάτι.

 

 

λογικό να είχε θεματάκια με τον χρόνο αφού δεν χρησιμοποίησα μετρονόμο. :P αυτοί οι στίχοι νιώθω ότι είναι οι καλύτεροι και βαθύτεροι στίχοι που έχω γράψει ποτε. :P μου αρέσει η άβυσσος και για αυτό την βάζω. :P βασικά δεν μπορώ να σκεφτώ καμια εικόνα που να ταιριάζει στα κομμάτια μου. θα μπορούσα να το ζωγραφίσω αλλα δεν ξέρω να ζωγραφίζω

thnx!  :)

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο ειναι το πρωτο.

Ακαταληπτους εννοει νομιζω ο φιλτατος atreu οτι δεν καθαριζουν για να καταλαβει καποιος τι λενε.

Το δευτερο ειναι λιγο "καπως" αλλα ΟΚ you know better.

Τελικα δεν εισαι μονο metalhead. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο ειναι το πρωτο.

Ακαταληπτους εννοει νομιζω ο φιλτατος atreu οτι δεν καθαριζουν για να καταλαβει καποιος τι λενε.

Το δευτερο ειναι λιγο "καπως" αλλα ΟΚ you know better.

Τελικα δεν εισαι μονο metalhead. ;D

no i don't know better. :P ποτε δεν ήμουν metalhead.

τίποτα δεν είμαι. προσπαθώ να είμαι μουσικός. λογικά ναι οι στίχοι είναι ακατάληπτοι αλλα μου είναι δύσκολο να το καταλάβω αυτό γιατί ξέρω τι σημαίνουν. :P ευχαριστώ πάντως  ;D

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα μόνο το πρώτο. Έχει κάποια θεματάκια με το χρόνο και οι στίχοι είναι ακατάληπτοι αλλά μου άρεσε πολύ. Μου θύμισε Bon Iver.

Βάλε και συ βρε παιδάκι μου μια ρεκλάμα εκεί στο youtube. Να μην κοιτάμε την άβυσσο δηλαδή, πως το λένε. Βάλε μια φωτό. Κάτι.

 

 

by the way μόλις μου έμαθες τον bon iver ο οποιος τα σπάει  ;D ;D

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να διορθώσεις / αλλάξεις το nut στην κιθάρα με τα τρέμολα στο δεύτερο βίντεο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bon iver ο οποιος τα σπάει  ;D ;D

 

+

 

Και διόρθωση: Είναι οι Bon Iver.

 

 

Μου άρεσε πολύ το πρώτο. Θεωρώ ότι έχεις original αντιμετώπιση και μου αρέσει που σκέφτεσαι εκτός κουτιού (out of the box  ;D). Και αν δεν κάνω λάθος είσαι και μικρός σχετικά. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι νομίζω μια πειθαρχία προκειμένου να μην παρασύρεσαι σε υπερβολικό βαθμό σε αυτοσχεδιασμούς και φασαρίες χωρίς νόημα. Γιατί υπάρχουν αυτοσχεδιασμοί και φασαρίες με νόημα αλλά θέλουν μελέτη, μέτρο και αισθητική.

 

Το δεύτερο δεν μπόρεσα να το ακούσω ολόκληρο, με κούρασε. Καταλαβαίνω ότι ήσουν θυμωμένος με τον εγωισμό σου αλλά θέλει "μετάφραση" αυτό για να το περάσεις και σε μας.  

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+

 

Και διόρθωση: Είναι οι Bon Iver.

 

 

Μου άρεσε πολύ το πρώτο. Θεωρώ ότι έχεις original αντιμετώπιση και μου αρέσει που σκέφτεσαι εκτός κουτιού (out of the box  ;D). Και αν δεν κάνω λάθος είσαι και μικρός σχετικά. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι νομίζω μια πειθαρχία προκειμένου να μην παρασύρεσαι σε υπερβολικό βαθμό σε αυτοσχεδιασμούς και φασαρίες χωρίς νόημα. Γιατί υπάρχουν αυτοσχεδιασμοί και φασαρίες με νόημα αλλά θέλουν μελέτη, μέτρο και αισθητική.

 

Το δεύτερο δεν μπόρεσα να το ακούσω ολόκληρο, με κούρασε. Καταλαβαίνω ότι ήσουν θυμωμένος με τον εγωισμό σου αλλά θέλει "μετάφραση" αυτό για να το περάσεις και σε μας.

 

μάλλον έχεις δίκιο. απλός δεν έχει καιρό που ανακάλυψα την 'φασαρία  και μου φαίνεται άπειρα εκφραστική και όμορφη. το ξέρω ότι το παρακάνω με τις φασαρίες (που να ακούσεις κάτι αλλα κομμάτια που έχω) αλλα άσε με λίγο ρε αδερφέ να χαρώ τα υπαρξιακά μου προβλήματα  ;D ;D ;D.έφηβος είμαι.  :P :P :P ευχαριστώ!

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να διορθώσεις / αλλάξεις το nut στην κιθάρα με τα τρέμολα στο δεύτερο βίντεο.

η κιθάρα αυτή είναι των 50  euro από τα lidl  :P

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου