Προς το περιεχόμενο

Love Thing


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η άνοιξη με έχει κάνει να νιώθω κάπως πιο "ερωτικά"  ;) ;D

Αφιερωμένο λοιπόν στην γυναίκα μου που τα είκοσι χρόνια που είμαστε μαζί, υπομένει και με ανέχεται και πάνω από όλα μου έχει χαρίσει τους δύο υπέροχους γιούς μας  ;)

Love_Thing.mp3

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα θερμα μου συγχαρητηρια στη συζυγο σου που σε εμπνεει και βγαζεις τετοιου ειδους μουσικοτητα ... !

Μου αρεσε που κλιμακωνεις με υπομονη το θεμα σου μεχρι να βγει ολο αυτο το συναισθημα.

 

Καλυτερη στιγμη απο 2.40 μεχρι 3.15 που εφησες το wah , μαλλον κραμπα θα σε επιασε ;D

ΜΠΡΑΒΟ. ;)

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια  :), μόνο που το κομμάτι δεν είναι δικό μου αλλά, τι έκπληξη  ;D Satriani. Και πάλι σε ευχαριστώ  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια  :), μόνο που το κομμάτι δεν είναι δικό μου αλλά, τι έκπληξη  ;D Satriani. Και πάλι σε ευχαριστώ  :)

...Δεν το γνωριζα, ακουω μονο τους μαλλιαρους κιθαριστες... !

  Αλλα τι σημασια εχει, ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να

  καταφερεις και κατι δικο σου... αναλογου υφους.

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Δεν το γνωριζα, ακουω μονο τους μαλλιαρους κιθαριστες... !

  Αλλα τι σημασια εχει, ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να

  καταφερεις και κατι δικο σου... αναλογου υφους.

Και αυτός μαλλιαρός ήταν κάποτε  ;D ;D ;D

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  Mπράβο Πάνο, να χαίρεσαι και την οικογένεια.  :)

 

Το κομμάτι δεν είναι τόσο ''εντυπωσιακό'' μουσικά και εκτελεστικά όσο άλλα κομμάτια του πρώην Μαλλιαρού που έχεις κατά καιρούς ανεβάσει. Δεν εννοώ από σένα, ''εκ φύσεως'' το κομμάτι μου φάνηκε έτσι.

 

Όμως δείχνει ότι και σε΄τέτοια mid - tempo κομμάτια τα γεμίσματα σου είναι πάρα πολύ καλά, και οι επιρροή σου από το μαλλιαρό σε έχει βοηθήσει στο να γεμίζεις με ωραίες φράσεις μελωδίες και σόλο σε τέτοια κομμάτια. Αυτό νομίζω ότι είναι μεγάλη υπόθεση, να μπορείς να γεμίζεις όμορφα ένα αργό κομμάτι, και είναι ένα πολύ καλό στοιχείο που έχεις πάρει από αυτόν (άλλωστε πιστεύω ότι αυτό είναι το ωραίο το Satriani, οι μελωδίες του, όχι μόνο η τεχνική του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Mπράβο Πάνο, να χαίρεσαι και την οικογένεια.  :)

 

Το κομμάτι δεν είναι τόσο ''εντυπωσιακό'' μουσικά και εκτελεστικά όσο άλλα κομμάτια του πρώην Μαλλιαρού που έχεις κατά καιρούς ανεβάσει. Δεν εννοώ από σένα, ''εκ φύσεως'' το κομμάτι μου φάνηκε έτσι.

 

Όμως δείχνει ότι και σε΄τέτοια mid - tempo κομμάτια τα γεμίσματα σου είναι πάρα πολύ καλά, και οι επιρροή σου από το μαλλιαρό σε έχει βοηθήσει στο να γεμίζεις με ωραίες φράσεις μελωδίες και σόλο σε τέτοια κομμάτια. Αυτό νομίζω ότι είναι μεγάλη υπόθεση, να μπορείς να γεμίζεις όμορφα ένα αργό κομμάτι, και είναι ένα πολύ καλό στοιχείο που έχεις πάρει από αυτόν (άλλωστε πιστεύω ότι αυτό είναι το ωραίο το Satriani, οι μελωδίες του, όχι μόνο η τεχνική του).

Και εγώ νομίζω ότι τα αργά και "συναισθηματικά" του κομμάτια, είναι ίσως πιο δύσκολα από τα γρήγορα, όπου "επιτρέπονται" και μερικά λαθάκια  ;).

Να είσαι πάντα καλά φίλε Γιάννη και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια  :).

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους χαιρεσαι και να σε χαιρονται Πανο!

Αυτό νομίζω ότι είναι μεγάλη υπόθεση, να μπορείς να γεμίζεις όμορφα ένα αργό κομμάτι, και είναι ένα πολύ καλό στοιχείο που έχεις πάρει από αυτόν (άλλωστε πιστεύω ότι αυτό είναι το ωραίο το Satriani, οι μελωδίες του, όχι μόνο η τεχνική του).

Ακριβως αυτα.

Ωραιος Πανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους χαιρεσαι και να σε χαιρονται Πανο!Ακριβως αυτα.

Ωραιος Πανο.

Υγεία να έχουμε όλοι μας πάνω από όλα και όλα τα άλλα γίνονται  ;)

Και μην ξεχνάμε "λεφτά υπάρχουν"  ;D ;D ;D

Ευχαριστώ πολύ φίλε  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιερωμένο λοιπόν στην γυναίκα μου που τα είκοσι χρόνια που είμαστε μαζί, υπομένει και με ανέχεται και πάνω από όλα μου έχει χαρίσει τους δύο υπέροχους γιούς μας  ;)

Μου αρέσει που έχουμε συναισθηματικά παιδιά στο forum. Μπράβο. :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου