Προς το περιεχόμενο

Ζήσε (funky_bassman new track)


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά! Χάθηκα τον τελευταίο καιρό ένεκεν στρατού. Τώρα και κάνα μήνα που απολύθηκα λοιπόν επέστρεψα στην δράση (λέμε τώρα γιατί έτσι όπως είναι τα πράματα ούτε μεροκάμματο δεν βγάζεις σε έναν μήνα). Τέσπα με κάτι παιδιά από τον στρατό φτιάξαμε μία μπάντα για να χαζολογάμε και να βρισκόμαστε που και που. Γράψαμε το πρώτο κομμάτι για οδηγό κυρίως και για να ξέρουμε που πατάμε και που βρισκόμαστε στις πρόβες. Σας το στέλνω για γνώμες ως ακροατές. Η ηχογράφηση δεν είναι η τελική καθότι σπιτίσια και έγινε για να ακούμε τι θα παίζουμε. Έγραψα τη μουσική, έχω παίξει όλα τα όργανα (εκτός από τα drums που τα έπαιξε το click του ποντικιού στο addictive) κι έκανα μία υποτυπώδη μίξη! Δεν τραγουδάω εγώ αν και βοήθησα λίγο και στους στίχους οπότε καταναλώστε υπεύθυνα... (ναι είναι λίγο κλάψα κι ελληνικό θα έλεγε κάποιος αλλά νταξ δεν γεννηθήκαμε όλοι bluesmen)

Ζήσε.mp3

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός πολίτης Μανώλη.

Για βόηθα με λίγο πλιζ.

Άν εσύ έπαιξες όλα τα όργανα (εκτός φωνής) και έκανες μίξη, που ακριβώς μπαίνει ο πρώτος πληθυντικός στο "γράψαμε" και "φτιάξαμε μια μπάντα";

Γιατί δεν άφηνες να γράψετε το κομμάτι και μετά να μας το δείξεις;

 

Θα το ακούσω (όλο) αργότερα και θα σου πω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν εσύ έπαιξες όλα τα όργανα (εκτός φωνής) και έκανες μίξη, που ακριβώς μπαίνει ο πρώτος πληθυντικός στο "γράψαμε" και "φτιάξαμε μια μπάντα";

Γιατί δεν άφηνες να γράψετε το κομμάτι και μετά να μας το δείξεις;

Την μίξη την έκανα γιατί ήθελα να ασχοληθώ εγώ για να προσπαθήσω να γίνω καλύτερος σε αυτόν τον τομέα... Τα όργανα τα έπαιξα εγώ για να γλιτώσουμε χρόνο στο πέρα δώθε (αφού έτσι κι αλλιώς θα ήταν οδηγός). Στην ουσία είναι ένα κομμάτι που έκανα την "σύνθεση" (ο θεός να την κάνει), άρεσε στα παιδιά και είπαμε να το φτιάξουμε. Οπότε κάτσαμε με τον τραγουδιστή και γράψαμε τον οδηγό του κομματιού για να ξέρουμε που πατάμε και που βρισκόμαστε. Για αυτό δεν είναι η τελική ηχογράφηση...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και κατα ΠΟΛΥ ημιτελες εμενα μου αρεσε  ;)

 

Βεβαια...Εχει ενα δικιο ο Ωδειος παραπανω αλλα εχ...  :D :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπάσα είναι αυτά αρχηγέ μου στην αρχή;

Κόντεψαν να χυθούν τα μόνιτορζ.

Κατά τα άλλα καλό ακούγεται, όχι πολύ original, και θέλει δουλειά στον ήχο. Πολλή δουλειά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανώλο καλός πολίτης .

Το κομμάτι είναι κοινότυπο δι ΕΜΕ , όσο κι αν το σιάξετ, όσο κι αν το λουστρέρετ  ;D

Η μόνη λύση, είναι να αλλάξετ τη γραμμή της φωνής, αυτή καταστρέφει το άπαν........

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου