Προς το περιεχόμενο

Serial Number για Gibson ES


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω μια Gibson ES 335 και ήθελα να checkάρω ποιας χρονολογίας είναι κλπ.

Μπήκα στο site της Gibson για να το κοιτάξω και απλά μπερδεύομαι. Εκτός απο το κάποιος να μου πεί τη χρονολογία, μπορεί επίσης να μου εξηγήσει πως το βρίσκουμε.

 

Το serial number: 02991***

 

(νιώθω ηλίθιος, lol).

 

Ευχαριστώ!!

PRS,Suhr,D'Angelico,D'Aquisto,Sadowsky,G&L,Gibson,Steinberger,Fender,etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση σ' αυτό που ρωτάς δεν έχω, αλλά νομίζω πως δεν είναι και τόσο συνετό να δίνεις το serial σου έτσι.

 

Κάποιος μοντερέιτορ να σβήσει το πόστ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απο το κάποιος να μου πεί τη χρονολογία, μπορεί επίσης να μου εξηγήσει πως το βρίσκουμε.

http://www.gibson.com/en-us/Support/SerialNumberSearch/

 

(πήγαινε στην ενότητα "Gibson USA, Gibson Acoustic, Gibson Memphis")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανόητη ερώτηση -για σας,ίσως -αλλά για εξηγήστε γιατί δε κάνει να δίνει αριθμό?

 

Δεν υπάρχουν ανόητες ερωτήσεις.Μόνο ανόητες απαντήσεις.Το σήριαλ είναι σαν την ταυτότητα σου ή σαν το φοιτητικο σου πάσο.Μπορεί να το πάρεις και να βάλεις τη φωτό σου και να κυκλοφορέις σαν Νικος ενώ σε λένε Μανώλη και να απολαμβάνεις τα δικαιώματα του Νίκου9στη δική μας περίπτωση εγγύηση,service κτλ κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν ανόητες ερωτήσεις.Μόνο ανόητες απαντήσεις.Το σήριαλ είναι σαν την ταυτότητα σου ή σαν το φοιτητικο σου πάσο.Μπορεί να το πάρεις και να βάλεις τη φωτό σου και να κυκλοφορέις σαν Νικος ενώ σε λένε Μανώλη και να απολαμβάνεις τα δικαιώματα του Νίκου9στη δική μας περίπτωση εγγύηση,service κτλ κτλ)

Υπέθεσα ,ότι μιλάμε για παλιά τσουμπλέκια με αποδείξεις αγοράς και πολλές πιστοποιήσεις ότι το όργανο είναι παλαιόθεν στη κατοχή μας ....................εξακολουθώ να νοιώθω ανόητος ,δλδ ,αν μου κλέψουν τις κιθάρες ,πως μπορώ να αποδείξω την ιδιοκτησία μου επ αυτών,αν ποτέ βρεθούν? Πίστευα ,ότι το να δημοσιοποιώ τον αριθμό ενός οργάνου με φωτογραφίες ,ως ένα βαθμό εξασφαλίζει πλέον των αποδείξεων αγοράς την ιδιοκτησία

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το πάρεις και να βάλεις τη φωτό σου και να κυκλοφορέις σαν Νικος ενώ σε λένε Μανώλη και να απολαμβάνεις τα δικαιώματα του Νίκου

 

Και το Νικο εν παση περιπτωση τι ακριβως τον χαλαει στην ιστορια αυτη??

Αφου απολαμβανει τα δικαιωματα του σαν Νικος που ειναι, τι τον πειραζει να απολαμβανουν και μερικοι αλλοι κατεργαρηδες τα ιδια δικαωματα??  ;)

 

 

Πίστευα ,ότι το να δημοσιοποιώ τον αριθμό ενός οργάνου με φωτογραφίες ,ως ένα βαθμό εξασφαλίζει πλέον των αποδείξεων αγοράς την ιδιοκτησία

 

Αυτο ειναι το σωστο, και να εξακολουθεις να το πιστευεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου