Προς το περιεχόμενο

Serial Number για Gibson ES


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπέθεσα ,ότι μιλάμε για παλιά τσουμπλέκια με αποδείξεις αγοράς και πολλές πιστοποιήσεις ότι το όργανο είναι παλαιόθεν στη κατοχή μας ....................εξακολουθώ να νοιώθω ανόητος ,δλδ ,αν μου κλέψουν τις κιθάρες ,πως μπορώ να αποδείξω την ιδιοκτησία μου επ αυτών,αν ποτέ βρεθούν? Πίστευα ,ότι το να δημοσιοποιώ τον αριθμό ενός οργάνου με φωτογραφίες ,ως ένα βαθμό εξασφαλίζει πλέον των αποδείξεων αγοράς την ιδιοκτησία

 

και καλα κανεις και το πιστευεις.....

 

τα περι....μυστικων...serial nrs.....ειναι τριχες κατσαρες......

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Νικο εν παση περιπτωση τι ακριβως τον χαλαει στην ιστορια αυτη??

Αφου απολαμβανει τα δικαιωματα του σαν Νικος που ειναι, τι τον πειραζει να απολαμβανουν και μερικοι αλλοι κατεργαρηδες τα ιδια δικαωματα??  ;)

Ακριβώς, ας είμαστε και λίγο φιλότιμοι... δεν μας κλέβουν δα και σήμα wi-fi ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μια ερώτηση όμως, την κιθάρα την αγόρασα καινούρια πριν απο 1μιση χρόνο περίπου απο γνωστό μουσικό μαγαζί της Γλυφάδας.

 

Άρα, πως γίνετε να είναι κιθάρα του 2001? Καμία ιδέα??

 

Τουλάχιστον, έτσι λέει το Serial Number, το θέμα είναι μήπως κάνουμε λάθος στην αναγνώριση του.

 

Χρειάζομαι τα φώτα σας!!!  ;D

 

(Βέβαια, έχω γράψει και στο forum της Gibson και στο Gear Page. Μπας και βρώ άκρη, μου φαίνεται περίεργο όλο αυτό.)

PRS,Suhr,D'Angelico,D'Aquisto,Sadowsky,G&L,Gibson,Steinberger,Fender,etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, πως γίνετε να είναι κιθάρα του 2001? Καμία ιδέα??

 

απλα κανεις δεν ηθελε να την αγορασει και ξεμεινε..... ;D (κατα 99% ξεμεινε λογω υψηλης τιμης......ES335 don't exactly grow on trees.... ;D)

 

εξω απο την πλακα δεν ειναι καθολου παραξενο,εχω πετυχει σε μαγαζια καινουργιες κιθαρες...δεκαετιας και βαλε....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξω απο την πλακα δεν ειναι καθολου παραξενο,εχω πετυχει σε μαγαζια καινουργιες κιθαρες...δεκαετιας και βαλε....

 

Η συγκεκριμένη http://www.noiz.gr/index.php?topic=182491.0 είναι του 95-96 ήδη 14-15 χρονών όταν την πήρα  8)

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα κανεις δεν ηθελε να την αγορασει και ξεμεινε..... ;D (κατα 99% ξεμεινε λογω υψηλης τιμης......ES335 don't exactly grow on trees.... ;D)

 

εξω απο την πλακα δεν ειναι καθολου παραξενο,εχω πετυχει σε μαγαζια καινουργιες κιθαρες...δεκαετιας και βαλε....

 

Πρέπει να ομολογήσω οτι η εμπειρία σου, πραγματικά βοηθάει πάρα πολύ.

 

Το θέμα είναι οτι οι κιθάρες που βγαίνουν απο το Nashville έχουνε καφέ hard case και η δικιά μου έχει την Gibson Custom hard case.

'Αρα ουσιαστικά μου αλλάξανε και την βαλίτσα??? λολ

PRS,Suhr,D'Angelico,D'Aquisto,Sadowsky,G&L,Gibson,Steinberger,Fender,etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν το βλέπω ως κακό, ένας "ψαγμένος" ενδιαφερόμενος το βλέπει ως κακό.

 

Δεν θα μπώ σε λεπτομέριες για οποιαδήποτε παρεξήγηση, απλά γιατί είναι απο τότε και δεν έχει τη καφέ θήκη, και είναι 10 χρόνων κιθάρα και δεν ξέρω 'γω τι.

 

Τέλος πάντων, ο καθένας έχει τα δικά του.

 

Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες.  ;D

PRS,Suhr,D'Angelico,D'Aquisto,Sadowsky,G&L,Gibson,Steinberger,Fender,etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου