Προς το περιεχόμενο

Την γνώμη σας για το νέο μου κομμάτι


BillTheEmperor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα την γνώμη σας για το νέο μου κομμάτι.

Κάποιοι που έχετε ακούσει και το προηγούμενο μου θα μπορείτε να κάνετε και σύγκριση.

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

H_Teleftea_Stisi.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγούμενο ήταν κανιβαλιστικό αυτό μιλάει για έναν μελλοθάνατο... Ναι στιχουργικά αν και ακραίος κινείς το ενδιαφέρον... Μουσικά όμως... Και το προηγούμενο και αυτό έχουν ένα μοτίβο επαναλαμβανόμενο χωρίς αλλαγές... βαρετό το βρίσκω... Γιατί δε δοκιμάζεις να βάλεις κανένα ρεφρέν σε διαφορετικά ακκόρντα από τις στροφές ή τουλάχιστον κάνε τις στροφές με βρώμικες κιθάρες και άσε το ρεφρέν με τις καθαρές ή το αντίθετο... κάτι ρε συ για να αλλάζουν οι "εικόνες" μέσα στο κομμάτι αν με καταλαβαίνεις... π.χ. προς το τέλος εκεί που "σολάρεις" ξυπνάει λίγο το κομμάτι. Επίσης η φωνή είναι επίπεδη,δώσε λίγο χρώμα, λίγες δυναμικές... Άντε ελπίζω το επόμενο να 'ναι καλύτερο...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να ξεφύγω από την λεγόμενη μονοτονία αλλά δεν μπορώ, δεν μου βγαίνει.

Μου φαίνετε δύσκολο να γράψω κάτι με refrain. Το καταλαβαίνω πάντως αυτό που μου λες και θα το προσπαθήσω. Όσο για την φωνή, δυστυχώς δεν είμαι καλός πέρα από το κόλημα της μονοτονίας, εκεί τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.

Από θέμα ήχου πώς το είδες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομματι μπορει να μη διεκδικει δαφνες, αλλα εγω το ακουσα ευχαριστα 4-5 φορες. Η ατμοσφαιρα καλη, οπως κ στο αλλο κομματι σου. Η μονοτονια οπως ειχα γραψει κ για το αλλο προσωπικα δε με ενοχλει, ισως να ταιριαζει στο στυλ κιολας. Δοκιμασε να γραψεις κατι με διαφοροποιημενο ρεφρεν, αλλα μην το κανεις εξαναγκαστικα αν δεις οτι δεν κολλαει. Πρωτη προτεραιοτητα για μενα ειναι να σου ακουγεται ''σωστο'' το κομματι κι ας μην εχει ολα τα απαραιτητα συστατικα. Τα φωνητικα ειναι αρκετα υποτονικα, πραγμα που δε με χαλαει, θα μπορουσες ομως να προσθεσεις λιγες δυναμικες (χωρις να χαλασεις την ατμοσφαιρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Από θέμα ήχου πώς το είδες ?

 

 

Για σπιτική παραγωγή είναι ΟΚ, δε γίνεται να έχουμε μεγάλες απαιτήσεις. Πάντως και με το θέμα της φωνής και με τη σύνθεση μην απογοητεύεσαι, όσο πιο πολύ εξασκείσαι, μελετάς, ακούς μουσική και γενικώς ψάχνεσαι, τόσο θα ανταμοίβεσαι... practice, practice, practice, practice και μετά... practice some more!

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κομματι σου ειναι εμετικο..Προτιμω να χυσω οξυ στα αυτια μου απο το να το ξανακουσω.Σταματα να ασχολεισαι με την μουσικη η φωνη σου κανει μονο για να δουλευεις στα Goodys και να λες "ΕΝα double chicken"..Οι στιχοι σου ειναι τοσο ελεεινοι που με κανουν να θελω να ερθω να σε βρω και να σε μαχαιρωσω στο προσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κομματι σου ειναι εμετικο..Προτιμω να χυσω οξυ στα αυτια μου απο το να το ξανακουσω.Σταματα να ασχολεισαι με την μουσικη η φωνη σου κανει μονο για να δουλευεις στα Goodys και να λες "ΕΝα double chicken"..Οι στιχοι σου ειναι τοσο ελεεινοι που με κανουν να θελω να ερθω να σε βρω και να σε μαχαιρωσω στο προσωπο.

 

ωπα, take it easy...εκτος κι αν κανεις πλακα.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου