Προς το περιεχόμενο

Practise Amp ή Πολυεφφέ


Gommer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαλλου παιζει μπασο οπως λεει χρονια....το μπασο δεν το συνδεσε ποτε στον υπολογιστη μεχρι σημερα?..δεν εχει καποια καρτα ηχου?

 

Χμμ, δεν ξέρω...  ???

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανέφερε και ο φίλος Dreamdancer, το ίδιο θα σου πω κι εγω καρτα ήχου!!

Ημουν ακριβώς στο δίλημμα που αναφέρεις. Κατέληξα να παίζω με κάρτα ηχου και vst.

A! Kαι ένα ζευγάρι αξιοπρεπές ακουστικά για παράδειγμα τα akg k-55 .

 

Αν έχεις iphone ipad τσέκαρε και αυτό http://www.positivegrid.com. Κάνει θαύματα!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βοηθήσω λίγο έχω 2 ενισχυτές μπάσσου οπότε δεν χρειάζεται πια να "συνδέομαι" στον υπολογιστή για να ακούω απο τα μονιτοράκια μου.

Έχω βάλει την κιθάρα στις κεφαλές του μπάσσου (Orange ad2000, TC RH250) αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν ακούω όλες τις συχνότητες όπως πρέπει.

Πάντως και για το zoom G3 αλλά και για τον Mustang στο net και στο youtube έχω δει πάρα πολύ θετικά reviews.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αγοράσει ένα Mustang I.Τον έχω ακόμα.

Τα κανάλια '65 Twin Reverb(καθαρό) και American 90's(overdrive) είναι κάτι το απίστευτο.Από έναν modelling 20Watts και με 8άρι ηχείο...Γενικότερα,είναι ένας πάρα πολύ καλός ενισχυτής.

Οπότε ο Mustang II των 40 Watts με το 12άρι ηχείο φαντάζομαι ότι θα είναι μια από τις ιδανικές λύσεις και όχι μόνο για practice. ;)

Σωστές βέβαια και οι σκέψεις των άλλων παιδιών που σου προτείνουν μια καλή πεταλιέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου