Προς το περιεχόμενο

Rush - YYZ (Band Cover)


thorn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι και χειρότερα  ;D Αυτή η μπάντα είναι από τις απόλυτες «πετριές» που έχω φάει  ;)

 

Είναι λατρεία σε όλα τα επίπεδα- μουσικά, στιχουργικά, δημιουργικά, μπασιστικά, ρυθμικά...

Και επιπλέον είναι φοβεροί τύποι.

 

 

Απ΄ό,τι βλέπω, έχουμε το ίδιο σοβαρό κόλλημα  ;D

 

Αυτό που με στενοχωρεί, είναι ότι δεν έχει βρεθεί εκείνος που θα τους φέρει κι από τα μέρη μας κάποια φορά και δυστυχώς τα χρόνια περνάνε, ως πότε θα παίζουν οι άνθρωποι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο και στους τρείς!!  8) ;)

 

Αυτό που με στενοχωρεί, είναι ότι δεν έχει βρεθεί εκείνος που θα τους φέρει κι από τα μέρη μας κάποια φορά και δυστυχώς τα χρόνια περνάνε, ως πότε θα παίζουν οι άνθρωποι;

 

Δεν το βλέπω να γίνεται ποτέ αυτό...

Οι rush είναι μπάντα που γεμίζει τα μεγάλα στάδια, αν έρθουν εδώ πόσοι θα πάνε να τους δούνε?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Δεν το βλέπω να γίνεται ποτέ αυτό...

Οι rush είναι μπάντα που γεμίζει τα μεγάλα στάδια, αν έρθουν εδώ πόσοι θα πάνε να τους δούνε?

Δυστυχώς και εγώ δεν το βλέπω...

 

Και να φανταστείς πριν μερικά χρόνια πρέπει να είχαν φτάσει μέχρι Ιταλία (αν θυμάμαι καλά).

 

Πάντως οι Rush έχουν ένα «σκληρό πυρήνα» οπαδών απ' όλον τον πλανήτη, που τους ακολουθούν παντού.

Ο ανιψιός μου τους είχε δει στο Δουβλίνο πριν δύο χρόνια και γνώρισε αρκετούς τέτοιους, που πήγαν Ιρλανδία από Αμερική και Ευρώπη για την συναυλία.

 

Μου έλεγε ότι μαζευόντουσαν σε κάποιες pub, που είχαν γίνει «Rush pubs» και γινόταν πανηγύρι με όλο το fan club  8)

 

Αφτά ίνε...

 

ΥΓ:Δείτε το Rush beyond the lighted stage- την ταινία/ ντοκιμαντέρ για την μπάντα. Είναι καταπληκτική. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, έχουν έρθει στην Ελλάδα πάρα πολλοί σχετικοί και άσχετοι, οπότε πονάει κάπως το να μην έχουν έρθει οι Rush  :(

 

Όσο για το Beyond the Lighted Stage, εννοείται ότι το έχουμε δει από τότε που βγήκε και είναι εξαιρετικό.

 

Και κάτι πιο πρόσφατο:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα σχόλια σας.

 

Ειναι η πρωτη μου αποπειρα με αυτο το project και ηταν καπως δοκιμαστικη η φαση.

Συντομα θα κανω νεο cover (σε αλλη μπαντα) και ελπιζω να βγει ακόμη καλυτερο.

 

ΥΓ) Δυστυχως για να δεις τους Rush θα πρεπει να πας εξωτερικο, οπως εκανα εγω τον Ιουνιο και τους ειδα στην Ολλανδια  8)  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο μάγκες. Πολύ καλοί σε ένα πολύ δύσκολο κομμάτι.

Περιμένουμε το επόμενο.

Και γιατί όχι και μια tribute μπαντα.

 

Όσο για το live στην Ελλάδα, οι Rush δεν έχουν καταλάβει ακόμα ότι αν δεν έρθουν στην Ελλάδα, Hall of Fame δεν βλέπουν. Οπότε το συντομότερο για αυτούς, το καλύτερο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΓ) Δυστυχως για να δεις τους Rush θα πρεπει να πας εξωτερικο, οπως εκανα εγω τον Ιουνιο και τους ειδα στην Ολλανδια  8)  ;D

 

για την αφεντιά τους πήγα το 2011 μέχρι το Δουβλίνο και φέτος στο Βερολίνο.....πρίν κανα χρόνο είχα βάλει και αγγελία εδώ μήπως έβρισκα μέλη για να κάνουμε tribute μπάντα αλλά γιοκ...

 

ΥΓ. πάρα πολύ καλή η διασκευή σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα μα παρα πολλα Μπραβο στους παιχτες !

RUSH =ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΚΦΑΝΣΕΙΣ ΤΗΣ.

Απλα σεβασμος στα παιδια που αφιερωσαν χρονο σε κατι τοσο απαιτητικο και τα καταφεραν αριστα. ;D ;D

Το ειχα βγαλει και εγω καποτε και μαλλον πρεπει να το φρεσκαρο παλι....χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου