Προς το περιεχόμενο

M-AUDIO Venom προβλημα


foxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας

 

Εδω και 9 μηνες περιπου εχω γινει κατοχος ενος Maudio venom ολα καλα ολα ωραια αλλα προχθες το οργανο καθως το ετοιμαζα να γραψω ενα project audio χωρης usb απανω του η ανοιχτο editor παιζοντας μου κωλυσε 3 φορες  χωρης να ακουει καποια εντολη απο το πανελ του αναγκαστικα του εκλεισα την τροφοδοσια.το οργανο το ειχα παρει ζελατινα καθως ο προκατοχος του οπως το πηρε σε 2 βδομαδες το εδωσε επειδη δεν του εκανε.

 

Το οργανο αγοραστηκε απο tony keyboards αλλα δεν βρισκουμε την αποδειξει αγορας του.

 

θελω να μαθω αν και αλλοι συμφορουμιτες που κατεχουν το ιδιο οργανο αντιμετωπισαν παρομοιο προβλημα και πως το αντιμετωπισαν.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.google.gr/?gws_rd=cr&ei=m91oUrGKEsbJ0QWzoIGIDw#q=m+audio+venom+freezing

 

καλημέρα φίλε.

 

Στο ανωτέρω link αν διαβασεις θα δεις οτι δεν εισαι ο μόνος.

 

Το διαβασα για παρτη σου και βλέπω οτι αντιμετωπίζουν παρόμοιο θέμα

.

  Οταν παιζουν  παιζουν standalone σε κατασταση split.

 

Καποιος ισχυριζεται οτι αυτο γινεται οταν το καλωδιο usb ειναι πανω στο venom αλλα δεν ειναι συνδεδεμενο στο pc. Αμα το βγαζει τελειως και απο το venom δεν το κανει. Για δοκιμασε αυτο.

 

Βεβαια τα ποστ ειναι του 2011, μπες στο site της m-audio και δες αν υπαρχει καποιο firmware update που διορθωνει το προβλημα, αν ειναι απο τα προβληματα που διορθωνονται με firmware update.

 

Eχω και εγω ενα θεμα αναλογο με το keystation που ειναι προβλημα που λυνεται με αλλαγη του εσωτερικου midi controller, ειναι επισημο ελαττωμα σε μια παρτιδα τους,  οταν το χρησιμοποιω σαν midi controller απο τις θυρες midi του μου πεταει τυχαια midi note off και ειναι αδυνατο να παιξεις και παιζω μονο μεσω usb. Ευτυχως το ειχα παρει μεταχειρισμενο γιατι το ηθελα για δευτερο clavie στο triton αλλα τελικα το κρατησα επειδη ειχε βαρυκεντρισμενα πληκτρα αλλα το χρησιμοποιω για το pc

 

  Συμβαινουν αυτα φιλε.

 

κανε το firmware update και γενικα οτιδηποτε το φερνει σε εργοστασιακη κατασταση (δεν το ξερω το μηχανημα) μηπως εχει παρει και καμμια ρυθμιση που του εκανες απο τον pc editor που πιθανως θα εχει και εχει κομπλαρει αφου λες οτι δεν στο εκανε για 9 μηνες, γιατι στους αλλους το εκανε αμεσως και βλεπουμε.

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ναι εχω κανει αυτη την πατατα εχω το καλοδιο επανω  ;D ;D ;D  μακαρι να ειναι αυτο.

Σε ευχαριστω για τον κοπο man να σαι καλα  ;)

 

θα το δοκιμασω το απογευμα να δω τι γινετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι πατατα ρε φιλε, γιατι να μην το ειχες πανω? Δεν πιστευω οτι ειναι αυτο αλλα μακαρι να ειναι και να εχει δικιο ο τυπας για να βρεις την υγεια σου.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι πατατα ρε φιλε, γιατι να μην το ειχες πανω? Δεν πιστευω οτι ειναι αυτο αλλα μακαρι να ειναι και να εχει δικιο ο τυπας για να βρεις την υγεια σου.

 

Ειδομεν  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω και εγω ενα θεμα αναλογο με το keystation που ειναι προβλημα που λυνεται με αλλαγη του εσωτερικου midi controller, ειναι επισημο ελαττωμα σε μια παρτιδα τους,  οταν το χρησιμοποιω σαν midi controller απο τις θυρες midi του μου πεταει τυχαια midi note off και ειναι αδυνατο να παιξεις και παιζω μονο μεσω usb. Ευτυχως το ειχα παρει μεταχειρισμενο γιατι το ηθελα για δευτερο clavie στο triton αλλα τελικα το κρατησα επειδη ειχε βαρυκεντρισμενα πληκτρα αλλα το χρησιμοποιω για το pc

 

Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα με το keystation και το έλυσα. Απλώς έγινα μέλος στο φορουμ της m-audio και εκεί έγραψα το πρόβλημα και μέσω p.m. συνεννοήθηκα με μέλος της m-audio και μου έστειλαν εντελώς δωρεάν ένα ανταλλακτικό, το άλλαξα και δούλευε άψογα έπειται το keystation. Αν έχουν ακόμα ανταλλακτικά θα σου στείλουν δωρεάν, νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, αφου τους ξερεις, κανε μια χαρη για τον φιλο σου και ζητα αλλο ενα :-) και μετα μπορω να στο βαλω, να στο στειλουν με ενα φακελο :-)

 

Πολλά ζητάω ε? λολ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, αφου τους ξερεις, κανε μια χαρη για τον φιλο σου και ζητα αλλο ενα :-) και μετα μπορω να στο βαλω, να στο στειλουν με ενα φακελο :-)

 

Πολλά ζητάω ε? λολ

 

Βασικά σοβαρά μιλάω, δεν κάνω πλάκα. Πάντως καλά θα είναι να πάς στο φόρουμ και να ανοίξεις θέμα τονίζοντας ότι έχεις τις πρώτες σειρές του πλήκτρου με την προβληματική πλάκα Midi διότι εκεί βρίσκεται το πρόβλημα. Και πέστους ακριβώς το πρόβλημα ποιό είναι και αν μπορείς να το διορθώσεις ή να σου πούνε τί να κάνεις. Εάν έχουν ακόμα ανταλλακτικά, πιθανόν να έχουν θα σου τα στείλουν δωρεάν, δεν πληρώνεις κάν έξοδα αποστολής.

Εμένα μου έστειλαν πρώτα αλλά έκαναν λάθος και μου έστειλαν ανταλλακτικό για το oxygen 61. Τους έστειλα μήνυμα και είπα ότι έκαναν λάθος και τελικά μου έστειλαν το σωστό για το keystation. Έτσι μου έμεινε και ένα ολοκαίνουριο ανταλλακτικό για το oxygen 61, το έχω ακόμα κλειστό στο "σακουλάκι" του... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα δεν εγινε σε εγγραφη midi εγινε την ωρα που ρυθμιζα τα οργανα και εφτιαχνα ηχους.στην σελιδα της MAUDIO μπηκες για το foroym?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως επειδη διαβασα οτι θεματα υπαρχουν για το προβλημα σου και εχουν ανοιξει πολλοι αντιστοιχο θεμα, μονο αυτος με το καλωδιο ειπε οτι του λυθηκε, οι αλλοι ψαχνονται ακομα

Σου στειλα το πρωτο link που googla ρησα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου