Προς το περιεχόμενο

Ποιός είναι το δικό σας rock σύμβολο?


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη δισκοθηκη σου, το μονο που υπαρχει απο Rock φανταζομαι ειναι ενα CD με τιτλο "50 Greatest Rock Songs Ever", ε? ;D

Ακυρο. Η εκτιμηση μου ηταν οντως υπερβολικη. Ενα CD? Και πολυ ειπα... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ειναι διστακτικη η απαντηση μου αναμεσα σε εσάς τα μεγαθήρια λατρεις της ροκ, αλλα το δικο μου rock symbol ηταν o/oι jon/bon jovi.

 

γιατι?

Σιγουρα λογω ηλικίας, συχρονότερου ηχοχρώματος στα παιδικα μου τοτε αυτια, μοδας ισως.

 

Το slippery when wet an thymamai kala, ειχε τραγουδια που με επηρεασαν και στα πρωτα μουσικα βηματα, θυμαμαι που προσπαθουσα να βγαλω τα πληκτρα στο living in a prayer.

 

Τελος παντων αυτο.

Αυτο ηταν το δικο μου rock symbol, ακομα ετσι τον θαρρώ, οχι οτι κοβω φλεβες κιολας και οτι τον θεωρω και τον καλυτερο για να μην παρεξηγηθω.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Jon Lord είναι ο ΠΛΗΚΤΡΑΣ (αν κι αυτός ο τίτλος είναι λίγος για να περιγράψει το έργο του) των Deep Purple... Και δεν μου αρέσουν οι Deep Purple να φανταστείς!!!

Α γεια σου,τωρα καταλαβα :)

Ε καλα βρε καταρακτη και συ αφου σε αρεσουνε οι Purple γιατι δεν εβαλες μια φωτο του Ian Gillan??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι βέβαιος πως όσοι στα 18 τους δεν ήξεραν που πέφτει το Ντο σε ευχαριστούν για την κατανόηση, και πως γράφω εκ μέρους όλων των άνω των 30 ευχόμενος να πήξει το μυαλό σου ομαλά καθώς μεγαλώνεις και να γίνεις σοφότερος και πιο μετρημένος. Αν όλα πάνε καλά, την επιδεικτική αλαζονία του τύπου "όχι δεν ακούω άλλους κιθαρίστες!" θα μάθεις να την καταδικάζεις αντί να τη θαυμάζεις. Αλλά θα πάρει αρκετά χρόνια αυτό για να γίνει.

Βρε gdevelek γιατί τον παρεξηγείς...

Δεν είναι το θέμα "όχι δεν ακούω άλλους κιθαρίστες!" όπως λες. Το παιδί ακούει τη μουσική που ακούει και θαυμάζει τους κιθαρίστες που θαυμάζει. Γιατί θα πρέπει να τον ειρωνευτούν δηλαδή για τις επιλογές του αυτές; Δεν μπορεί να γίνει σεβαστή η άποψή του ανεξαρτήτως της ηλικιακής ομάδας στην οποία ανήκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακυρο. Η εκτιμηση μου ηταν οντως υπερβολικη. Ενα CD? Και πολυ ειπα... ;D

Δεν θα πω οτι εχω και πολλα,αλλα οχι και ενα μωρε και συ. >:(

Ειμαι ασχετουλης οχι τερμα ασχετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι βέβαιος πως όσοι στα 18 τους δεν ήξεραν που πέφτει το Ντο σε ευχαριστούν για την κατανόηση, και πως γράφω εκ μέρους όλων των άνω των 30 ευχόμενος να πήξει το μυαλό σου ομαλά καθώς μεγαλώνεις και να γίνεις σοφότερος και πιο μετρημένος. Αν όλα πάνε καλά, την επιδεικτική αλαζονία του τύπου "όχι δεν ακούω άλλους κιθαρίστες!" θα μάθεις να την καταδικάζεις αντί να τη θαυμάζεις. Αλλά θα πάρει αρκετά χρόνια αυτό για να γίνει.

 

Φίλε μου χωρίς να έχω προδιάθεση να ειρωνευτώ ή να τσακωθώ (γιατί μόνο από ένα κείμενο δίνονται λάθος εντυπώσεις).

 

Είμαι και'γω στο κλαμπ των άντα και μιάς λέω ότι έχει κατασταλάξει το μυαλό μου οφείλω να σεβαστώ την γνώμη του άλλου χωρίς να τον σνομπάρω.

 

Πιστεύω πως ένα από τα πράματα που διακρίνουν των ποιό ώριμο είναι να μην σνομπάρει τον άλλον και την γνώμη του ,αν κάτι τόσο πιά δεν του αρέσει απλά το προσπερνά.

 

Σίγουρα ο malmsteen δεν είναι ακρογωνιαίος λίθος του Ροκ,αν έλεγε τον blackmore(μιάς και είναι και κιθαρίστας) για παράδειγμα θα ήταν πιό συνετό μιάς και έχει αφήσει το στίγμα του στο Ροκ μέσω των συγκροτημάτων του ή τον jimi page.

 

Όμως τι θέμα λέει ποιός είναι το δικό σας ροκ σύμβολο,δηλαδή με ποιόν την βρίσκει ο καθένας.

Σίγουρα ξέρεις πως είναι αυτή η ηλικία και δεν θα σου άρεσε καθόλου να ήσουν στην θέση του Βασίλη(BillTrantos) και να σε σνομπάρει κάποιος έστω και αν είναι για την ηλικία.

 

Πάντα φιλικά Βασίλης  ;)

 

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@geodimitri: Ναι, αρκεί να δέχεται κριτική για την άποψή του και να μην αμύνεται κρίνοντας  αφελώς άτομα για τα οποία στην κυριολεξία δεν έχει ιδέα για την καλλιέργειά τους. Αν του πω πχ. πως ο Μάλμστιν είναι ένα γερασμένο εγωμανές παράδειγμα παρακμής που έλαμψε για λίγο και μετά βυθίστηκε στην ασημαντότητα, και αρκέστηκε να κερδίζει ηλεκτρικά λουκούμια με περιστρεφόμενη ζάχαρη παίζοντας συνεχώς τις ίδιες γραφικότητες ανεβοκατεβαίνοντας σκάλοπντ ταστιέρες, τι θα μου πει? Σύμφωνα με αυτό που έγραψε, αν ήξερε πόσους τινέιτζερς έχω δει να θεοποιούν ως ροκ είδωλα διάφορους σρέντερς με κριτήριο το πόσο δύσκολη κοκορετσιά θα παίξουν...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου