Προς το περιεχόμενο

Dream Theater - Wither solo cover_geodimitri


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά!

 

Είχα καιρό να ανεβάσω κάτι και ένιωθα την επιθυμία να μοιραστώ μαζί σας μια προσπάθειά μου σε ένα πολύ αγαπημένο μου σόλο.

 

Θεωρώ ότι έχει κάποια λαθάκια (όπως το τελευταίο bend για παράδειγμα, είναι λίγο off νομίζω) και περιμένω όπως πάντα την εποικοδομητική κριτική σας πάνω στο παίξιμό μου αλλά και στον ήχο μου.  :)

 

https://soundcloud.com/geodimitri/dream-theater-wither-solo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμένα πολύ μου άρεσε,ίσως αν έβαζες λιγότερο gain ή έναν compressor να μου άρεσε περισσότερο,γιατί μπουκώνει αρκετά σε κάποια σημεία,αλλά τεχνικά είναι αρκετά κοντά!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος 8), αλλά θέλω κι άλλο, 20'' σόλο, έμεινα ανικανοποίητος :-[, συνέχιστο με αυτοσχεδιασμό βρε παιδί μου να γουστάρουμε νυχτιάτικα, τι τό 'κοψες? Συναίσθημα, σωστά πατήματα και το τελευταίο bend δεν μου φάνηκε "έξω". Μπράβο Δημήτρη, προοδεύεις με ταχύς ρυθμούς ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πολύ μου άρεσε,ίσως αν έβαζες λιγότερο gain ή έναν compressor να μου άρεσε περισσότερο,γιατί μπουκώνει αρκετά σε κάποια σημεία,αλλά τεχνικά είναι αρκετά κοντά!

Σ' ευχαριστώ πολύ Βασίλη!

 

Το gain ίσως και να ήταν λίγο ψηλά (7/10) και μάλιστα το μπούσταρα και λίγο με το Vox Ice 9 με ελάχιστο gain από εκεί (στο 1). Compressor δεν έβαλα όντως. Μόνο ένα EQ από το Cubase.

 

Πολύ ωραίος 8), αλλά θέλω κι άλλο, 20'' σόλο, έμεινα ανικανοποίητος :-[, συνέχιστο με αυτοσχεδιασμό βρε παιδί μου να γουστάρουμε νυχτιάτικα, τι τό 'κοψες? Συναίσθημα, σωστά πατήματα και το τελευταίο bend δεν μου φάνηκε "έξω". Μπράβο Δημήτρη, προοδεύεις με ταχύς ρυθμούς ;)

Να 'σαι καλά Φώτη για τα καλά σου λόγια!

 

Είναι όντως πολύ μικρό, αλλά θαυματουργό!  ;D Το λάτρεψα από την πρώτη στιγμή που το άκουσα. Είναι 20" μόνο κι όμως σου δημιουργεί ένα φοβερό συναίσθημα και να σου πω την αλήθεια δεν σκέφτηκα να το συνεχίσω λίγο ακόμα.  :-[

 

Λες ότι δε φεύγει το bend; Χαίρομαι, γιατί έχω αρχίσει να γίνομαι λίγο ψείρας με κάποιες λεπτομέρειες γι' αυτό και ίσως να με φάνηκε λάθος.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Δημήτρη πολύ ωραίο  :D

 

Όντως έπρεπε να δώσεις λίγο πράμα ακόμα γιατί μας εφτιαξες και μετά τπτ.

 

Είναι σαν να τρως ένα ωραίο γλυκό να σου αρέσει πολύ και τελικά το κομμάτι του γλυκού να είναι μόνο το μισό αντί για ολόκληρο για να πεις ότι το ευχαριστήθικες για τα καλά.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω πολύ να ακούσω την προσπάθεια σου αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ...Δεν παίζει το ρημάδι.

 

Δοκίμασες να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις?

 

Γιατί και σ'εμένα την πρώτη φορά μου έριξε άκυρο το ρημάδι το έκλεισα το ξαναδοκίμασα και έπαιξε.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@TakisMasterKey, Βασίλη, gvour: σας ευχαριστώ θερμά που μπήκατε στον κόπο να ακούσετε την προσπάθειά μου και να γράψετε δυο λόγια γι' αυτήν. Να είστε καλά!  :)

 

Φίλτατε Τάκη κι εγώ ήθελα να βάλω λίγο Wah, αλλά δυστυχώς δεν διαθέτω... :-[

 

@grey: δεν ξέρω γιατί δε σου ανοίγει η σελίδα... Πριν λίγο που το δοκίμασα μου την άνοιξε κανονικά και έπαιξε το κομμάτι. Κλείσε και ξανάνοιξε τον browser μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου