Προς το περιεχόμενο

Mαμ Κακά & Nάνοι - Ο κλέψας του κλέψαντος. Nέο βιντεοκλιπ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνθετικά και εκτελεστικά ωραίο, το βίντεο συμπαθητικό, οι στίχοι κλισαρισμένοι και απλοϊκοί.

Γράψτε καλύτερους στίχους και ξανατραγουδήστε το!  :)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν καταλαβες ο Atreu δεν εκανε κριτικη, και οπως λες και συ το παληκαρι κριτικη ζητησε.

Οταν δεν θελουμε να κανουμε κριτικη αλλα να φτυσουμε καλυτερα ειναι να μην το κανουμε δημοσια...δεν ειναι καθολου κομψο και καπως φαινεται.

 

 

Από την άλλη κάποιος άλλος, ας πούμε ένας ελεύθερος επαγγελματίας,  που κρατιέται με νύχια και με δόντια μπορεί να βρει τα ευφυολογήματα του τραγουδιού κρύα και την ισοπεδωτική του στάση καθόλου κομψή.

 

Edited, δες παραπάνω σχόλιο.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Από την άλλη κάποιος άλλος, ας πούμε ένας ελεύθερος επαγγελματίας,  που κρατιέται με νύχια και με δόντια μπορεί να βρει τα ευφυολογήματα του τραγουδιού κρύα και την ισοπεδωτική του στάση καθόλου κομψή.

(Edited).

Θα μπορούσες να παραμείνεις στο αρχικό σου σχόλιο και να μην επεκταθείς.

Το παραπάνω ήταν κάτι χειρότερο από αχρείαστο.

 

Συνθετικά και εκτελεστικά ωραίο, το βίντεο συμπαθητικό, οι στίχοι κλισαρισμένοι και απλοϊκοί.

+1 5/8"

Μην το ξαναγράψετε το τραγουδάκι.

Μια χαρά είναι για το κοινό που απευθύνεται και θα αρέσει στα live σας κι ας γκρινιάζουν οι στιχογκουρμέδες του φόρουμ

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το ασμα περιεχει αρκετες ανακριβειες ,(π.χ. τα λεφτα των ασφαλιστικων ταμειων δεν τα εφαγαν οι...μετοχες...αλλα το ιδιο το κρατος με τα ΚΡΑΤΙΚΑ ΟΜΟΛΟΓΑ τα οποια ΥΠΟΧΡΕΩΝΕ ολα τα ταμεια να αγοραζουν,ωστε να δανειζεται και απο αυτα in order to pay the millions of public servants...) ειναι ενδιαφερον και καλα εκτελεσμενο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που να ξεκινησει κανεις... :)

 

Γενικα, λατρευουμε τις κριτικες! Αγαπαμε τις θετικες, διοτι μας τονωνουν το Εγω, μας χαροποιουν και μας δινουν κινητρο κι ενεργεια να συνεχισουμε. Αγαπαμε και τις αρνητικες, οπως κι αν αυτες εκφραζονται, γιατι μας φερνουν πιο κοντα στην αντιληψη της πραγματικοτητας και της αληθειας, και μας βελτιωνουν ως μπαντα, ως μουσικους και ως ανθρωπους. Σας ευχαριστουμε πολυ ολους, ειλικρινα.

 

Παροτι τα μελη της μπαντας, συμφωνουμε απολυτα με καθε στιχο και καθε νοτα του συγκεκριμενου ασματος, αποφασισαμε να ζητησουμε την κριτικη σας, γιατι αφενος υπαρχουν εδω αρκετοι καταξιωμενοι στα μουσικα δρωμενα-ή στις καρδιες μας, αφετερου γιατι καθε σκεψη, γνωμη ή παρατηρηση ειναι πολυτιμη για εμας.

 

Πιο συγκεκριμενα:

 

@aggelos_ ευχαριστουμε παρα πολυ για το χρονο που αφιερωσες και για τα τα θετικοτατα σχολια! Διαδωσε το και στους 7!!

 

@atreu73 ευχαριστουμε πολυ για το σχολιο και το χρονο σου, συγγνωμη που σε εκνευρισαμε, ειλικρινα δεν το θελαμε. Απλως αποτυπωσαμε μια πραγματικοτητα κατα τη δικη μας αντιληψη. Πιστευουμε πως το πρωτο βημα για να βελτιωθει μια ασχημη κατασταση, ειναι η κατανοηση των αιτιων της. Στειλτο σε οσους αντιπαθεις, να εκνευριστουν κι αυτοι!

 

@Thomsot ευχαριστουμε παρα πολυ, peace!! Να εισαι καλα!

 

@johnny.T σε ευχαριστουμε για το χρονο που αφιερωσες για να ακουσεις και σχολιασεις. Φυσικα και δεν περιμεναμε να αρεσει σε ολους, και μονο το "δε μου αρεσει" που κατεθεσες, μας κανει καλυτερους και μας δινει αφορμες για σκεψη και βελτιωση!

 

@cos_dr ευχαριστουμε θερμα, για τις ευχες και τα παρα πολυ θετικα σχολια, η παρατηρηση δε ειναι παρα πολυ ευστοχη, την ειχαμε σκεφτει κι εμεις. Απλως τελικα, αποφασισαμε να το αφησουμε silent. Να εισαι καλα!

 

@BillTrantos επισης ευχαριστουμε πολυ, χαιρομαστε που περασες ενα ευχαριστο πενταλεπτο ακουγοντας-βλεποντας το! Ευχαριστουμε για το κουραγιο!! :)

 

@Nikolas εδω θελω να σταθω για λιγο  :D

 

Καταρχην, ειναι μεγαλη μας τιμη που εχεις ενταξει το αλλο μας κομματι στο προγραμμα σου!! Επισης ειναι μεγαλη μας τιμη ενας ανθρωπος που αντιλαμβανεται τη μουσικη σε πολυ μεγαλυτερο βαθος απο εμας, να σχολιαζει το βιντεοκλιπ μας.

 

Μιας και ρωτησες για το "νοημα" του τραγουδιου, εχω να πω τα εξης:

 

Δεν ειναι καιροσκοπικο, δεν ειναι λαικιστικο τραγουδι. Το τελευταιο που θα θελαμε να κανουμε, θα ηταν να "χαιδεψουμε" αυτια. Δε μιλαει για την κριση, μιλαει για την ελληνικη "νοοτροπια" που μας εφερε ως εδω, τον φαυλο κυκλο οπου δεκαετιες ολοκληρες κλεβουμε ο ενας τον αλλο, μη εχοντας συνειδητοποιησει πως στην ουσια κλεβουμε τον εαυτο μας. Δεν εκθειαζουμε την παραπανω κατασταση, ουτε την δικαιολογουμε. Απλως την παρουσιαζουμε με απλο και καυστικο -τουλαχιστον αυτο προσπαθησαμε- τροπο, ωστε να γινει κατανοητη ως μια εκ των γενεσιουργων αιτιων του προβληματος. Οπως ειπα και παραπανω, πρωτα πρεπει να αναγνωρισουμε τα λαθη μας, κατανοωντας και αποτυπωνοντας την πραγματικοτητα. Και υπο αυτη τη λογικη, θα διαφωνησω με το "προσβλητικο", μιας και το μονο που περιγραφει το τραγουδι ειναι μια υπαρχουσα κατασταση, η οποια δυστυχως -ισως και αναγκαστικα πλεον- χειροτερευει μερα με τη μερα.

 

Σε ευχαριστουμε παρα πολυ για τα θετικα. Ο...Λυκαβηττος μας εβγαλε λιγο τον....Καραγκιοζη που εχουμε μεσα μας  ;D μαλλον εφταιξε ο πολυς ηλιος εκεινο το καλοκαιρινο πρωινο.

 

@Haris ευχαριστουμε για τα θετικα και τα αρνητικα! Εισαι και πολυ καλος ηχοληπτης (αν δεν κανω λαθος μας ειχες κανει ηχο μια φορα στο μαγαζι, με εξαιρετικα αποτελεσματα)!

 

@Superfunk σορι, νομιζα οτι ειχαν επενδυσει τις εισφορες των ασφαλισμενων σε μετοχες :)

Εσυ οπου λεει "μετοχες" βαλε "ομολογα", ο στιχος βγαινει και το point ειναι ακριβως το ιδιο! Ευχαριστουμε πολυ για τα θετικα, τιμη μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό αλλά προτιμούσα τη μαίρη... Κατά τα άλλα το χιούμορ βγαίνει από το video clip κυρίως κι όχι από τον στίχο που δεν μου πολυάρεσε... Μουσικά μια χαρά και καλή παραγωγή! Αλλά νομίζω πως μπορείτε και καλύτερα!!!

 

ΥΓ: (off topic) παίζει ακόμη κιθάρα ένας Ναξιώτης? Είχαμε κάνει ένα ταξίδι μαζί κι από εκεί σας έμαθα... :P

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Haris ...Εισαι και πολυ καλος ηχοληπτης (αν δεν κανω λαθος μας ειχες κανει ηχο μια φορα στο μαγαζι, με εξαιρετικα αποτελεσματα)!

Πίστεψέ με, αν ήμουν εγώ θα ήταν τόσο χάλια ο ήχος σας που θα το θυμόσουν σίγουρα, καθότι δεν είμαι ούτε κατά διάνοια ηχολήπτης! ;D

 

Καλή συνέχεια!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψέ με, αν ήμουν εγώ θα ήταν τόσο χάλια ο ήχος σας που θα το θυμόσουν σίγουρα, καθότι δεν είμαι ούτε κατά διάνοια ηχολήπτης! ;D

Μήπως τους τράβηξες κανένα video? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου