Προς το περιεχόμενο

Μια προταση σε σχέση με τα σημερινά γεγονότα (ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΧΟΛΙΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά χωρίς να γίνει πολιτικός σχολιασμός, εγώ απλώς θέλω να καταθέσω μια πρόταση, να κατεβούμε όλοι στο κέντρο αυτές τις μέρες και να αφήσουμε ένα χαρτί, κάτι, για συλλυπητήρια γι αυτούς τους ανθρώπους που χάθηκαν έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Είμαι μακριά για φυσική παρουσία, παρόλα αυτά θα μπορούσα να στείλω ένα e-mail με ένα μικρό κείμενο

να κατατεθεί από κάποιον που θα πάει. Όποιος είναι πρόθυμος να το κάνει εκ μέρους μου άς μου στείλει π.μ.

Ντράπηκα αφάνταστα και ταράχτηκα υπερβολικά με τα χτεσινά ρε παιδιά... :-[

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελενη λουκα mode on

 

ΟΧΙ ΟΧΙ πολιτικο σχολιασμο.

Πολιτικη = του αντιχριστου.

Καλο = μονο πεταλακια - ενισχυτες - πιατινια - ebay - thoman.

Πολιτικη εξω απο τα φορουμ.

Εδω μονο μουσικη.

 

Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι στο καφενειο του νοιζ ειναι τοσο κακο τελικα να συζηταμε πολιτικα? Το απαγορευουν μαλλιστα και οι κανονες του φορουμ (θεωρω οτι αυτο δεν αποτελει απαντηση στην παραπανω ερωτηση)

 

Δε θελω να αλλαξω το φορουμ (οποιος το εστησε ετσι το ηθελε και ετσι το εκανε) απλα μου φαινεται οτι απευθυνεται σε ατομα τυπου "στον κοσμο μου" και προβαλλει μια λογικη τυπου "εδω μονο πεταλακια κ λυχνιες - αν εχετε και αλλους προβληματισμους τοτε να φυγετε κυριε, να πατε αλλου"

 

Το θεμα θα μπορουσε να αποτελεσει κ νεο θρεντ ισως ή και να διαγραφει ή ξερω γω τι. Αυτα τα ξερει η τροικα των μοντουλατορων

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα θα μπορουσε να αποτελεσει κ νεο θρεντ ισως ή και να διαγραφει ή ξερω γω τι. Αυτα τα ξερει η τροικα των μοντουλατορων

Καλημέρα και σε σένα hwept.

Τσουτσουρωμένο σε βλέπω πρωί - πρωί.  ;)

 

Η τρόϊκα παρεμπιπτόντως αναφέρεται στον αριθμό 3 (ολογράφως, τρία).

Ξεκίνησε ως μοδάτη έκφραση από την ομάδα Παπανδρέου (αν δεν ξέρεις, να σου πω)

Αν δεις εδω (http://www.noiz.gr/index.php?page=31) όμως είμαστε πολύ περισσότεροι.

 

Και το σχέδιό μας παραμένει: Πρώτα το Νόιζ, μετά ο κόσμος.

 

Όσο για την πρόταση, έστω και αν συμφωνώ με την κίνηση, γιατί να περιμένει την έγκριση ή την συζήτηση στο Νόιζ για να το κάνει;

Ομαδική κατάθεση δεν πρόκειται να γίνει.

Ομαδική συμφωνία δεν πρόκειται να υπάρξει (και γιατί άλλωστε).

 

Αρα ο καθείς πράττει κατά το δοκούν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και σε σένα hwept.

Τσουτσουρωμένο σε βλέπω πρωί - πρωί.  ;)

 

Η τρόϊκα παρεμπιπτόντως αναφέρεται στον αριθμό 3 (ολογράφως, τρία).

Ξεκίνησε ως μοδάτη έκφραση από την ομάδα Παπανδρέου (αν δεν ξέρεις, να σου πω)

Αν δεις εδω (http://www.noiz.gr/index.php?page=31) όμως είμαστε πολύ περισσότεροι.

 

Και το σχέδιό μας παραμένει: Πρώτα το Νόιζ, μετά ο κόσμος.

 

Όσο για την πρόταση, έστω και αν συμφωνώ με την κίνηση, γιατί να περιμένει την έγκριση ή την συζήτηση στο Νόιζ για να το κάνει;

Ομαδική κατάθεση δεν πρόκειται να γίνει.

Ομαδική συμφωνία δεν πρόκειται να υπάρξει (και γιατί άλλωστε).

 

Αρα ο καθείς πράττει κατά το δοκούν.

 

Περα απο τις χαριτολογιες περι τροικας κλπ που γραφω ειμαι οντως τσουτσουρωμενος.

 

Γιατι εδω ο κωλος μας καιγεται και καθομαστε στα πληκτρολογια να συζηταμε για "μη πολιτικες κινησεις εκφρασης των συλλυπητηριων μας".

 

Χεστηκε η φατμε στο γενι τζαμι για τα συλλυπητηρια, μας ειτε ομαδικα, ειτε ατομικα , ειτε μεσω νοιζ, ειτε οχι.

 

Ειμαι τσουτσουρωμενος με την οργη μεσω blog την επανασταση μεσω facebook και τη λογικη "μονο κιθαρες και πεταλακια"

 

Το εγραψες πολυ συγκεκριμενα και εκει ειναι η μεγαλη μου διαφωνια :

 

quote author=audiokostas link=topic=177249.msg449509#msg449509 date=1273130159]

Και το σχέδιό μας παραμένει: Πρώτα το Νόιζ, μετά ο κόσμος.

 

Πρωτα ο κοσμος και η ζωη μας και μετα το ΝΟΙΖ

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το θεωρώ σωστό. Count me in.

Κι εγώ μέσα αλλά με παρέα, όχι μόνος. (Ειλικρινά φοβάμαι αυτή τι στιγμή).

 

Το να συζητάμε πολιτικά έγινε εδώ και 170 σελίδες, και νόημα δε βγήκε, μόνο γκρίνια και ψιλοφωνές. Άστο να πάει μωρέ...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε hwept δεν έχω πρόβλημα με τον πολιτικό σχολιασμό του γεγονότος (συμμετείχα στο αντίστοιχο thread χθες), αντιθέτως τον θεωρώ επιβεβλημένο, απλώς αυτό το thread δεν το άνοιξα με αυτό το σκοπό. :)

 

 

audiokostas, απλώς ήθελα να διατυπώσω αυτή τη γνώμη μου ώστε να την διαβάσουν και άλλοι. :)

 

Nikolas, θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να φοβάται κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου