Προς το περιεχόμενο

Purple Haze Jam: η Ιεροσυλία


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οντως ήταν ιεροσυλία,ΧεΧεΧε πλάκα κάνω ,ήταν μια χαρά Βill αν κάτι λείπει πέρα από τα λαθάκια που δεν με πείραξαν καθόλου ήταν λίγο παραπάνω τσαμπουκάς και atitude πάνω στο κομμάτι αλλά γενικά ήταν παρα πολύ καλό Bill.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Καλούτσικο ήταν, τα μπουρου-μπούρου να μην είχε...

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Ray!Είμαι φλύαρος,αλλά το προσπαθώ! ;D

 

Οντως ήταν ιεροσυλία,ΧεΧεΧε πλάκα κάνω ,ήταν μια χαρά Βill αν κάτι λείπει πέρα από τα λαθάκια που δεν με πείραξαν καθόλου ήταν λίγο παραπάνω τσαμπουκάς και atitude πάνω στο κομμάτι αλλά γενικά ήταν παρα πολύ καλό Bill.

 

Καταπιάστηκα με αυτό το κομμάτι γιατί κι εγώ πιστεύω ότι μου λείπει τσαμπουκάς και attitude,οπότε ελπίζω εν καιρώ να τα αναπτύξω!Έκανα πολλά λάθη,αλλά δεν τα διόρθωσα γιατί υποτίθεται πως ήταν ένα Jam,σαν αυτά που κάνουμε με τις μπάντες μας στο studio. :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
  • Moderator

Ανάσταση θέματος 4 ετών, πολύ κακό το ξέρω, αλλά δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα για clipάκι 1.43. ;D ;D

 

Μέσα στο πλαίσιο επανένταξης στην κιθαριστική πραγματικότητα/καθημερινότητα, αποφάσισα να ξαναπαίξω ορισμένα κομμάτια που έπαιζα τότες, στα χρόνια που μελετούσα περισσότερο.

 

Στο παρακάτω clip θα ακούσετε τι κάνουν σε έναν άνθρωπο της ηλικίας μου 4 χρόνια, τόσο σε παίξιμο, αλλά κυρίως σε αισθητική.

 

Ελπίζω να σας αρέσει, αν όχι, πολύ θα ήθελα να μου γράψετε γιατί, με βοηθάει πολύ!

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο είδος προσπάθειας από το πρώτο. Πολύ πιο ώριμο. Ωραίος ήχος αλλά πολύ δυνατά. Κάνε ένα άλλο μιξ με την κιθάρα μέσα στο κομμάτι.

Οι μαγνήτες χαμπάκια είναι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δυστυχώς δε βοήθησε ο εξοπλισμός στο να ρυθμίσω καλά τις εντάσεις, θα κάνω άλλη μια προσπάθεια μπακαλίστικα, μήπως κολλήσει περισσότερο στη μίξη.

 

Η κιθάρα είναι μία Partcaster Strat με Fender parts και Dimarzio HS-3, μονούς δηλαδή. Είναι πολύ low output μαγνήτες, αλλά έχουν ωραία ατάκα και δυναμικές, γι'αυτό και τους έχω κρατήσει τόσα χρόνια.

 

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dimarzio HS-3, μονούς δηλαδή.

 

Αμ δε. Μονοί, σε μέγεθος μόνο. Εντάξει προσπαθούν να το παίξουν μονοί αλλά δεν... Είναι μόνο για τα λεγκάτα του χοντρού.

Anyway, βρες μια fender με κανα CS69 επάνω να το παίξεις και θα είναι πολύ καλύτερο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όντως δεν έχουν τόσο τον χαρακτήρα ενός κλασικού μονού, απλά έχουν λιγότερο hum και με βολεύουν. Ανέβασα νέο mix, νομίζω κάθεται καλύτερα τώρα στη μίξη η κιθάρα.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το ανέβασες στο ποστ που είχες το προηγούμενο, όχι, παραμένει πολύ δυνατά. Για την ακρίβεια δεν ακούω διαφορά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κάτι κακό έχει παιχτεί, ανεβάζω από dropbox γιατί ή έπαθα επικό brainfart, ή κάτι δεν πήγε καλά με το upload στο soundcloud.

 

https://www.dropbox.com/s/uyhj3l6s4vez1c7/Purple%20Haze%20tone%20test.wav?dl=0

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο. Εγώ θα το κατέβαζα κι άλλο (ή θα άλλαζα τον ήχο) - αλλά σίγουρα καλύτερο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου